Aktualności

Cloud computing odpowiedzią na potrzebę wzrostu efektywności firm?

Data dodania: 10 lutego 2016
Kategoria: Wydarzenia
Podziel się informacją:

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w spotkaniu wydawnictwa Business Dialog i Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”, organizowanym pod hasłem:

Czy cloud również w Polsce będzie dobrą odpowiedzią na potrzebę większej efektywności firm?

Termin oraz miejsce spotkania: 22.03.2016 godz. 10.00-12.00 Sopot restauracja Laguna Smaku ul. Powstańców Warszawy 2 (tuż przy bramkach na molo)

Miło nam poinformować, że po raz kolejny wystąpimy w roli partnera spotkania. Swoją wiedzą oraz 20-letnim doświadczeniem w zakresie doradztwa i wdrażania rozwiązań w obszarze Enterprise Performance Management podzieli się z Państwem Radosław Kozieja, prezes zarządu Cogit. Serdecznie zapraszamy!

Osoby, które nie są członkami Klubu, a są zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z Cogit.

Osoby, które są członkami Klubu, swoją obecność mogą potwierdzać emailem lub w serwisie dyrektorów Business Dialog http://www.businessdialog.pl/events/czy-cloud-rowniez-w-polsce-bedzie-dobra-odpowiedzia-na-potrzebe-w

cogit-polska-oracle-partner-epm

Z przeprowadzonego rok temu międzynarodowego badania wśród CFO („Empowering Modern Finance”) wynika, że coraz więcej CFO rozpatruje rozwiązania w chmurze jako krok w kierunku wzrostu efektywności. 2/3 przebadanych decydentów przenosi systemy finansowe do chmury, z czego 24% już dokonało tej transformacji, a 45% ma takie plany na najbliższą przyszłość. Wartości procentowe są nawet większe, gdy mowa o rozwiązaniach controllingowych bazujących na chmurze (planowanie, budżetowanie, prognozowanie).

Czy wyniki tego międzynarodowego badania oddają również polską rzeczywistość, czy w polskich realiach byłyby takie same?

Czy faktycznie cloud jest panaceum na bolączki CFO związane z rosnącymi kosztami IT, coraz większymi wymagania co do efektywności działania, szybkości, dostosowania do potrzeb, skalowalności? Jakie kompetencje są konieczne, aby dobrze poradzić sobie z tym tematem?

Czy może nie zawsze jest tak świetnie, jak opisują to dostawcy? Jakie są nasze doświadczenia, czy różnią się od kolegów w innych krajach? Co przesądzi o naszych decyzjach?