Performance Management System (Infor EPM)

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Performance Management (Infor EPM)

Performance Management jest głównym obszarem adresowanym w ramach systemu Infor Enterprise Performance Management (Infor EPM). Jest to aplikacja sprawdzona w wielu organizacjach na świecie i w Polsce. System we wcześniejszych wersjach (dostępny jako MPC, Infor PM, a ostatnio Infor d/EPM) jest wdrażany z sukcesami od 28 lat w Polsce.

Dostępny jest zarówno w chmurze, jako usługa lub standardowo jako aplikacja (on-premises).

Infor EPM wykorzystuje platformę analityczną w technologii in-memory (przetwarzania w pamięci), która zapewnia natychmiastową konsolidację danych i natychmiastową informację zwrotną dla użytkowników. Wgląd w czasie rzeczywistym w plany biznesowe i finansowe, prognozy w połączeniu z zaawansowaną analityka kontekstową pozwala na lepsze zarządzanie efektywnością, ryzykiem i wpływa na trafność podejmowanych decyzji w skali całej organizacji.

Krótki przegląd systemu Infor EPM (ENG)

Główne moduły rozwiązania:

Planowanie i budżetowanie

Pełne możliwości w zakresie planowania, budżetowania, prognozowania i predykcji w jednym rozwiązaniu. Modelowanie predykcyjne, planowanie operacyjne, plany dziedzinowe – budżety HR, plany sprzedaży,…

Planowanie finansowe, budżetowanie, prognozowanie

Planowanie finansowe, budżetowanie, prognozowanie

Planowanie i budżetowanie HR

Planowanie i budżetowanie HR

Planowanie sprzedaży

Planowanie sprzedaży

Planowanie wydatków kapitałowych (CAPEX)

Planowanie wydatków kapitałowych (CAPEX)

Planowanie operacyjne, planowanie popytu i podaży

Planowanie operacyjne, planowanie popytu i podaży

Prognozowanie projektów

Prognozowanie projektów

Konsolidacja finansowa

Jedno z czołowych rozwiązań w zakresie konsolidacji finansowej i zarządczej. Doskonale wspomaga procesy wprowadzania, zbierania oraz raportowania zarówno zarządczych, jak i obowiązkowych danych finansowych. Infor EPM pozwala na automatyczne generowanie wyłączeń, bilansowanie rozliczeń wzajemnych, księgowanie niezbilansowanych rozliczeń na specjalnych pozycjach. System generuje dowolne raporty korekt, uzgodnień i porównań dla wszystkich typów korekt (zarówno wprowadzanych ręcznie jak i generowanych automatycznie).


Infor EPM – konsolidacja finansowa (PL)

Infor EPM - konsolidacja finansowa
Infor EPM – przykładowy ekran konsolidacji

Inne przykłady adresowanych obszarów

Pełne możliwości w zakresie planowania, budżetowania, prognozowania i predykcji w jednym rozwiązaniu pozwalają na tworzenie praktycznie dowolnych modułów finansowych, analitycznych, raportowych pod kontem potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Zarządzanie umowami zgodne z MSSF16

Zarządzanie umowami zgodne z MSSF16

Planowanie dostaw i zatowarowania

Planowanie dostaw i zatowarowania

Zarządzanie strategią

Zarządzanie strategią

Więcej na stronach Partnera.

Materiały dodatkowe

Przykład dedykowanego modelu planowania kosztów HR

Planowanie kosztów pracowników

Zapraszamy na webinarium, 15 lutego 2024, pokażemy m.in.: szczegółowe kalkulacje ZUS i obciążeń, wakaty - wnioski i planowanie zatrudnienia i wiele innych. Planowanie kosztów pracowników to jeden kluczowych elementów efektywnego zarządzania finansami w wielu branżach. Optymalne planowanie kosztów kadrowych pozwala nie tylko na kontrolę budżetu, ale także na kształtowanie strategii biznesowej w długoterminowej perspektywie.

Czytaj więcej (2 min)

Konsolidacja sprawozdań finansowych na przykładzie Infor EPM

Podczas webinarium, przejdziemy krok po kroku przez wszystkie zadania niezbędne do przygotowania skonsolidowanego sprawozdania finansowego. Wykorzystamy do tego celu rozwiązanie Infor EPM i wskażemy dlaczego jest to bardzo ciekawa opcja dla osób odpowiedzialnych za konsolidację w Grupach Kapitałowych.

Czytaj więcej (1 min)
Infor EPM - poznaj najciekawsze zastosowania

Infor EPM – poznaj najciekawsze zastosowania

Infor EPM to platforma wspierająca procesy biznesowe organizacji takie, jak: controlling, analizy, raportowanie czy konsolidację finansową. Dzięki swojej elastyczności i uniwersalności, umożliwia na wykorzystanie jej potencjału w znacznie szerszym obszarze. Infor EPM w naturalny sposób łączy dane finansowe z danymi operacyjnymi, stąd też szereg zastosowań w finansach i controllingu, produkcji czy planowaniu logistycznym.... i wielu innych obszarach.

Czytaj więcej (5 min)

Financial Controlling Summit 2023

Zapraszamy na IX Edycję Financial Controlling Summit 2023, której jesteśmy partnerem już kolejny raz. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formule on-line w dniach 28-29 września 2022, a jej hasło przewodnie i główna tematyka to odpowiedź na pytanie „co kształtuje finanse, wynik finansowy i efektywność osobistą”?

Czytaj więcej (1 min)
budżetowanie wynagrodzeń

System wspierający controlling personalny

Elastyczne planowanie i prognozowanie wynagrodzeń, koszów pracowniczych oraz zautomatyzowane raporty mogą stanowić zarówno narzędzie operacyjne, jak również istotne narzędzie wczesnego ostrzegania, dzięki któremu zyskujemy czas na reakcję i podjęcie odpowiednich decyzji. Efektywne połączenie zarządzanie kosztami kadrowymi z wynikami firmy jest możliwe dzięki modułowi Workforce budgeting systemu Infor d/EPM.

Czytaj więcej (6 min)
Planowanie CAPEX

Planowanie CAPEX wsparte narzędziami

Planowanie wydatków kapitałowych i nakładów inwestycyjnych to bardzo ważne części procesu planowania finansowego. Ze względu na swoją specyfikę te elementy są dość często pomijane lub realizowane poza procesem budżetowym. Dla CAPEX jedna kwota w planie może mieć bardzo różne konsekwencje finansowe i księgowe, często wykraczające poza ramy czasowe bieżącego okresu planowania.

Czytaj więcej (8 min)