Oracle Essbase

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Oracle Essbase

Oracle Essbase jest uznane za jedno z najwydajniejszych rozwiązań do analizy wielowymiarowej wspierających wszystkie procesy controllingowe i bardzo złożone wyliczenia i analizy na potrzeby organizacji. Zaprojektowane pod kontem użytkownika biznesowego, Oracle Essbase wspiera prognozowanie, analizy wariancji, planowanie scenariuszy i modelowanie what-if. Może być integrowany z różnymi źródłami danych a generowane informacje mogą być dostarczane optymalnie do potrzeb raportowych. Zaprojektowane rozwiązanie odznacza się skalowalnością, bezpieczeństwem i błyskawicznym czasem odpowiedzi przyczyniając się do znaczącego wzrostu efektywności biznesowej.

Ranking magazynu Information Age, uplasował Essbase’a jako 1 z 10 najbardziej innowacyjnych projektów IT 2000-2010

Zaprojektowane pod kontem użytkownika biznesowego i dostosowane do jego potrzeb. Wyniki zapytań mogą być dostępne w zależności do potrzeb, włączając aplikacje Microsoft Office, udostępniając bogactwo intuicyjnych opcji raportowych i jednocześnie minimalizując potrzebę wsparcia IT.
Wielowymiarowość,wiele hierarchii.Struktury w Oracle Essbase są prezentowane w sposób graficzny umożliwiając w prosty sposób zarządzanie nimi i dopasowanie ich do zmian.
Zawiera ponad 350 gotowych do użytku funkcji. Dzięki tak bogatej bibliotece Essbase umożliwia szerokie zastosowanie od prostych agregacji do kompleksowych wielowymiarowych alokacji. Dodatkowe, zapytania mogą być tworzone z wykorzystaniem składni arkuszy kalkulacyjnych.
Analizy “What-if”w prosty i szybki sposób umożliwiają prognozowanie scenariuszy dla różnych uwarunkowań biznesowych.
Umożliwia przeprowadzanie zaawansowanej analizy terabajtów danych przez tysiące użytkowników jednocześnie.


Oracle Essbase eBookOracle database - databases management

Materiały dodatkowe

Oracle Hyperion Essbase - kostka

Jak Oracle Hyperion Essbase wspiera biznes?

Czym jest Oracle Hyperion Essbase? Najnowsza wersja Oracle Hyperion Essbase jest jednym z najpotężniejszych narzędzi Business Intelligence (BI) na rynku. Podczas gdy tradycyjnie postrzega się je wyłącznie jako narzędzie finansowe, wykorzystując Essbase można również tworzyć wysokiej jakości przekroje danych - zarówno w środowiskach z dużą, jak i małą liczbą danych.Hyperion Essbase …

Czytaj więcej (2 min)

Using Essbase in Large Scale Data Warehousing

While well-suited to managing transactions and storing large amounts of data, relational databases are typically unable to handle ad hoc, speed-of-thought analytical querying for large scale usage. Online analytical processing (OLAP) technology provides the scalability, performance, read/write and analytic capabilities necessary to support these tasks; thus; a combination of a …

Czytaj więcej (2 min)

The What and Why of Oracle’s Hyperion Essbase

What is Hyperion Essbase? Hyperion Essbase is an Online Analytical Processing (OLAP) multi-dimensional database server that extracts data from a wide range of data sources (Oracle Database 11g and other relational databases), files, and spread-sheets; calculates and aggregates this data; providing fast access to the results, using a dimensional model. For …

Czytaj więcej (2 min)

Koniec wsparcia technicznego dla Oracle Hyperion EPM 11.1.x

Wraz z zapowiedzią zakończenia wsparcia technicznego dla Hyperion HPM 11.1.x i dostępnością nowej wersji Hyperion 11.2, wiele firm ma problem z podjęciem decyzji, co dalej zrobić ze starszymi wersjami pakietu Oracle Hyperion EPM. Niestety, nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji o aktualizacji, przełączeniu do modelu subskrypcji czy zmianie dostawcy.

Czytaj więcej (2 min)

Cogit Partnerem Roku 2019 firmy Oracle

W dniu 23 października podczas Oracle Modern Business Summit, Cogit został wyróżniony tytułem Partnera roku 2019 firmy Oracle. Nagroda została przyznana ze szczególnym uwzględnieniem wkładu w rozwój kompetencji w obszarze EPM Cloud.

Czytaj więcej (1 min)

Konsolidacja finansowa – HFM czy FCCS

Konsolidacja finansowa z HFM czy FCCS, które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie? Zarejestruj się na webinarium i poznaj możliwości i różnice. W trakcie webinarium pokażemy czym jest pakiet usług FCCS i w jaki sposób jest on wstanie wesprzeć proces konsolidacji finansowej i raportowania. Odnosząc się do HFM i porównując możliwości, pokażemy czy i kiedy warto rozważać wykorzystanie usługi chmurowej, a kiedy nie będzie miało to sensu.

Czytaj więcej (2 min)