Oracle Essbase

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Oracle Essbase

Oracle Essbase jest uznane za jedno z najwydajniejszych rozwiązań do analizy wielowymiarowej wspierających wszystkie procesy controllingowe i bardzo złożone wyliczenia i analizy na potrzeby organizacji. Zaprojektowane pod kontem użytkownika biznesowego, Oracle Essbase wspiera prognozowanie, analizy wariancji, planowanie scenariuszy i modelowanie what-if. Może być integrowany z różnymi źródłami danych a generowane informacje mogą być dostarczane optymalnie do potrzeb raportowych. Zaprojektowane rozwiązanie odznacza się skalowalnością, bezpieczeństwem i błyskawicznym czasem odpowiedzi przyczyniając się do znaczącego wzrostu efektywności biznesowej.

Ranking magazynu Information Age, uplasował Essbase’a jako 1 z 10 najbardziej innowacyjnych projektów IT 2000-2010

Zaprojektowane pod kontem użytkownika biznesowego i dostosowane do jego potrzeb. Wyniki zapytań mogą być dostępne w zależności do potrzeb, włączając aplikacje Microsoft Office, udostępniając bogactwo intuicyjnych opcji raportowych i jednocześnie minimalizując potrzebę wsparcia IT.
Wielowymiarowość,wiele hierarchii.Struktury w Oracle Essbase są prezentowane w sposób graficzny umożliwiając w prosty sposób zarządzanie nimi i dopasowanie ich do zmian.
Zawiera ponad 350 gotowych do użytku funkcji. Dzięki tak bogatej bibliotece Essbase umożliwia szerokie zastosowanie od prostych agregacji do kompleksowych wielowymiarowych alokacji. Dodatkowe, zapytania mogą być tworzone z wykorzystaniem składni arkuszy kalkulacyjnych.
Analizy “What-if”w prosty i szybki sposób umożliwiają prognozowanie scenariuszy dla różnych uwarunkowań biznesowych.
Umożliwia przeprowadzanie zaawansowanej analizy terabajtów danych przez tysiące użytkowników jednocześnie.


Oracle Essbase eBookOracle database - databases management

Materiały dodatkowe

Koniec wsparcia technicznego dla Oracle Hyperion EPM 11.1.x

Wraz z zapowiedzią zakończenia wsparcia technicznego dla Hyperion HPM 11.1.x i dostępnością nowej wersji Hyperion 11.2, wiele firm ma problem z podjęciem decyzji, co dalej zrobić ze starszymi wersjami pakietu Oracle Hyperion EPM. Niestety, nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji o aktualizacji, przełączeniu do modelu subskrypcji czy zmianie dostawcy.

Czytaj więcej (2 min)

Cogit Partnerem Roku 2019 firmy Oracle

W dniu 23 października podczas Oracle Modern Business Summit, Cogit został wyróżniony tytułem Partnera roku 2019 firmy Oracle. Nagroda została przyznana ze szczególnym uwzględnieniem wkładu w rozwój kompetencji w obszarze EPM Cloud.

Czytaj więcej (1 min)

Konsolidacja finansowa – HFM czy FCCS

Konsolidacja finansowa z HFM czy FCCS, które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie? Zarejestruj się na webinarium i poznaj możliwości i różnice. W trakcie webinarium pokażemy czym jest pakiet usług FCCS i w jaki sposób jest on wstanie wesprzeć proces konsolidacji finansowej i raportowania. Odnosząc się do HFM i porównując możliwości, pokażemy czy i kiedy warto rozważać wykorzystanie usługi chmurowej, a kiedy nie będzie miało to sensu.

Czytaj więcej (2 min)
planowanie i raportowanie sprzedaży oracle

Model planowania i raportowania sprzedaży

Serdecznie zapraszamy na webinarium, na którym zaprezentujemy gotowy do wykorzystania model planowania i raportowania sprzedaży bazujący na rozwiązaniu Oracle Planning and Budgeting Cloud Service (PBCS). Rozwiązanie można wdrożyć w każdej firmie, która prowadzi sprzedaż produktów lub usług, niezależnie od branży, rodzajów produktów czy kanałów sprzedaży.

Czytaj więcej (2 min)
Digital Transformation – HIT czy MIT?

Digital Transformation – HIT czy MIT?

Czym tak naprawdę jest transformacja cyfrowa? Kolejnym modnym hasłem? Czy trendem, który będzie zmieniał oraz zmienia nawet największe biznesy?

Czytaj więcej (3 min)
Oracle Gartner Forrester

Gartner i Forrester: Oracle jednym z liderów rynku EPM

Zarówno Gartner, jak i Forrester zgodnie plasują firmę Oracle w czołówce dostawców rozwiązań klasy Enterprise Performance Management. Oba instytuty w swoich raportach dotyczących rynku rozwiązań Enterprise Performance Management podkreślają szerokie portfolio produktów i usług Oracle EPM oraz zwracają uwagę na strategię ich rozwoju.

Czytaj więcej (2 min)