Oracle Business Intelligence Enterprise Edition (OBIEE) - Platforma BI

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Oracle Business Intelligence Enterprise Edition (OBIEE)

Oracle Business Intelligence 11g Enterprise Edition (OBIEE 11g) jest kompleksową platformą analityczno-raportową, która zapewnia pełną gamę możliwości, w tym interaktywne kokpity informacyjne, zapytania ad-hoc, proaktywne powiadomienia i alerty, raportowanie biznesowe i sprawozdawczości finansowej, karty wyników zarządzania i strategii, uruchamiania procesów biznesowych, współpracy, dostępu mobilnego, zintegrowanego zarządzania i wiele innych funkcjonalności.

Pakiet OBIEE 11g oparty jest o architekturę zorientowaną na usługi internetowe, którą można łatwo zintegrować z dotychczasową infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa i dzięki temu uzyskać minimalny całkowity koszt posiadania (TCO) oraz maksymalny zwrot z poniesionej inwestycji (ROI).

OBIEE 11g integruje się z wszystkimi popularnymi źródłami danych, narzędziami ETL, aplikacjami biznesowymi (ERP,CRM), serwerami aplikacji, mechanizmami bezpieczeństwa, portalami, jak również z innymi narzędziami analitycznymi zgodnymi ze standardem ODBC. OBIEE 11g zapewnia dostęp do danych pochodzących z wielu heterogenicznych źródeł, w tym relacyjnych jak i wielowymiarowych oraz aplikacji ERP,CRM firmy Oracle i SAP. Platforma zapewnia spójny model informacji przedsiębiorstwa, jednolity model bezpieczeństwa i możliwość wspólnego konfigurowania, wdrażania i zarządzania wieloma elementami systemu BI z jednego miejsca, znacznie upraszczając administracje i obniżając koszty posiadania systemu tej klasy.

Najważniejsze cechy:

 • Inteligentne wykorzystanie wielu źródeł informacji, w tym baz danych Oracle i innych producentów
 • 100% „cienki klient”
 • Możliwość pełnej analizy ad-hoc przez internet/intranet
 • Jednolity interfejs do dowolnych źródeł danych, obsługujący jednocześnie m.in. bazy relacyjne, źródła OLAP, pliki, usługi, strony internetowe
 • Jeden spójny model metadanych (model-centric)
 • Zintegrowane zarządzanie wskaźnikami wydajności i strategią przedsiębiorstwa
 • Możliwość podejmowania działań na podstawie wiedzy poprzez wywoływanie procesów bezpośrednio z aplikacji BI
 • Zaawansowane, interaktywne kokpity z automatycznymi rekomendacjami w obszarze analiz
 • Prewencyjne wykrywanie i ostrzeganie oraz wielostopniowy proces analityczny
 • Zaawansowane funkcje tworzenia i publikowania raportów „pixel-perfect”
 • Pełny zestaw funkcji analitycznych dla użytkowników mobilnych
 • Zintegrowane zarządzanie platformą BI zapewniające wysoką dostępność i niskie koszty administracji
 • Dostępne na Windows i Linux, w wersji 32 i 64 bit
 • Możliwość wdrożenia na poziomie departamentalnym jak i korporacyjnym
 • Zintegrowana platforma EPM/OBI (Planowanie & Analityka)

Oracle Business Intelligence 12c- eBookBusiness Intelligence - analiza danych, kokpity - Oracle

Materiały dodatkowe

Koniec wsparcia technicznego dla Oracle Hyperion EPM 11.1.x

Wraz z zapowiedzią zakończenia wsparcia technicznego dla Hyperion HPM 11.1.x i dostępnością nowej wersji Hyperion 11.2, wiele firm ma problem z podjęciem decyzji, co dalej zrobić ze starszymi wersjami pakietu Oracle Hyperion EPM. Niestety, nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji o aktualizacji, przełączeniu do modelu subskrypcji czy zmianie dostawcy.

Czytaj więcej (2 min)

Cogit Partnerem Roku 2019 firmy Oracle

W dniu 23 października podczas Oracle Modern Business Summit, Cogit został wyróżniony tytułem Partnera roku 2019 firmy Oracle. Nagroda została przyznana ze szczególnym uwzględnieniem wkładu w rozwój kompetencji w obszarze EPM Cloud.

Czytaj więcej (1 min)

Konsolidacja finansowa – HFM czy FCCS

Konsolidacja finansowa z HFM czy FCCS, które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie? Zarejestruj się na webinarium i poznaj możliwości i różnice. W trakcie webinarium pokażemy czym jest pakiet usług FCCS i w jaki sposób jest on wstanie wesprzeć proces konsolidacji finansowej i raportowania. Odnosząc się do HFM i porównując możliwości, pokażemy czy i kiedy warto rozważać wykorzystanie usługi chmurowej, a kiedy nie będzie miało to sensu.

Czytaj więcej (2 min)
planowanie i raportowanie sprzedaży oracle

Model planowania i raportowania sprzedaży

Serdecznie zapraszamy na webinarium, na którym zaprezentujemy gotowy do wykorzystania model planowania i raportowania sprzedaży bazujący na rozwiązaniu Oracle Planning and Budgeting Cloud Service (PBCS). Rozwiązanie można wdrożyć w każdej firmie, która prowadzi sprzedaż produktów lub usług, niezależnie od branży, rodzajów produktów czy kanałów sprzedaży.

Czytaj więcej (2 min)
Digital Transformation – HIT czy MIT?

Digital Transformation – HIT czy MIT?

Czym tak naprawdę jest transformacja cyfrowa? Kolejnym modnym hasłem? Czy trendem, który będzie zmieniał oraz zmienia nawet największe biznesy?

Czytaj więcej (3 min)
Oracle Gartner Forrester

Gartner i Forrester: Oracle jednym z liderów rynku EPM

Zarówno Gartner, jak i Forrester zgodnie plasują firmę Oracle w czołówce dostawców rozwiązań klasy Enterprise Performance Management. Oba instytuty w swoich raportach dotyczących rynku rozwiązań Enterprise Performance Management podkreślają szerokie portfolio produktów i usług Oracle EPM oraz zwracają uwagę na strategię ich rozwoju.

Czytaj więcej (2 min)