Oracle Business Intelligence Enterprise Edition (OBIEE)

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Oracle Business Intelligence Enterprise Edition (OBIEE)

Oracle Business Intelligence 11g Enterprise Edition (OBIEE 11g) jest kompleksową platformą analityczno-raportową, która zapewnia pełną gamę możliwości, w tym interaktywne kokpity informacyjne, zapytania ad-hoc, proaktywne powiadomienia i alerty, raportowanie biznesowe i sprawozdawczości finansowej, karty wyników zarządzania i strategii, uruchamiania procesów biznesowych, współpracy, dostępu mobilnego, zintegrowanego zarządzania i wiele innych funkcjonalności.

Pakiet OBIEE 11g oparty jest o architekturę zorientowaną na usługi internetowe, którą można łatwo zintegrować z dotychczasową infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa i dzięki temu uzyskać minimalny całkowity koszt posiadania (TCO) oraz maksymalny zwrot z poniesionej inwestycji (ROI).

OBIEE 11g integruje się z wszystkimi popularnymi źródłami danych, narzędziami ETL, aplikacjami biznesowymi (ERP,CRM), serwerami aplikacji, mechanizmami bezpieczeństwa, portalami, jak również z innymi narzędziami analitycznymi zgodnymi ze standardem ODBC. OBIEE 11g zapewnia dostęp do danych pochodzących z wielu heterogenicznych źródeł, w tym relacyjnych jak i wielowymiarowych oraz aplikacji ERP,CRM firmy Oracle i SAP. Platforma zapewnia spójny model informacji przedsiębiorstwa, jednolity model bezpieczeństwa i możliwość wspólnego konfigurowania, wdrażania i zarządzania wieloma elementami systemu BI z jednego miejsca, znacznie upraszczając administracje i obniżając koszty posiadania systemu tej klasy.

Najważniejsze cechy:

 • Inteligentne wykorzystanie wielu źródeł informacji, w tym baz danych Oracle i innych producentów
 • 100% „cienki klient”
 • Możliwość pełnej analizy ad-hoc przez internet/intranet
 • Jednolity interfejs do dowolnych źródeł danych, obsługujący jednocześnie m.in. bazy relacyjne, źródła OLAP, pliki, usługi, strony internetowe
 • Jeden spójny model metadanych (model-centric)
 • Zintegrowane zarządzanie wskaźnikami wydajności i strategią przedsiębiorstwa
 • Możliwość podejmowania działań na podstawie wiedzy poprzez wywoływanie procesów bezpośrednio z aplikacji BI
 • Zaawansowane, interaktywne kokpity z automatycznymi rekomendacjami w obszarze analiz
 • Prewencyjne wykrywanie i ostrzeganie oraz wielostopniowy proces analityczny
 • Zaawansowane funkcje tworzenia i publikowania raportów „pixel-perfect”
 • Pełny zestaw funkcji analitycznych dla użytkowników mobilnych
 • Zintegrowane zarządzanie platformą BI zapewniające wysoką dostępność i niskie koszty administracji
 • Dostępne na Windows i Linux, w wersji 32 i 64 bit
 • Możliwość wdrożenia na poziomie departamentalnym jak i korporacyjnym
 • Zintegrowana platforma EPM/OBI (Planowanie & Analityka)

Oracle Business Intelligence 12c- eBookBusiness Intelligence - analiza danych, kokpity - Oracle

Materiały dodatkowe

Oracle OBIEE 12c różnice w porównaniu do poprzednika OBIEE 11g

Oracle OBIEE 12c – różnice w porównaniu do poprzednika OBIEE 11g

Pod koniec września ubiegłego roku Oracle wprowadziło na rynek nową wersję platformy analityczno-raportowej OBIEE. Na pierwszy rzut oka w momencie premiery rynkowej nowa wersja była bardziej dopracowana niż jej poprzednik w momencie, w którym witał się z rynkiem. Nie była jednak aż tak rozbudowana, a to z uwagi na lekką …

Czytaj więcej (3 min)

Prognozowanie i budżetowanie – zrób to z OBIEE

Chcesz mieć wgląd w przyszłość? Prognozowanie i budżetowanie nie było łatwiejsze - OBIEEZnaczenie prognozowania i budżetowania w drodze do biznesowego sukcesu:Prognozowanie jest kluczowym elementem dążenia do biznesowego sukcesu, ponieważ analiza informacji na temat samej firmy, sytuacji ekonomicznej, danego rynku i obserwowanych trendów pomoże przygotować organizację na przyszłe wyzwania. Procesy prognozowania i …

Czytaj więcej (3 min)
Oracle Business Intelligence

Oracle Business Intelligence Enterprise Edition (OBIEE) – właściwa informacja zarządcza kluczem do sukcesu

Jednym z najtrudniejszych aspektów w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym jest dokonywanie właściwych decyzji zarządczych w odpowiednim momencie. Bez znaczenia, jak dobre produkty czy informacje posiada firma, jeśli będzie dokonywała błędnych  wyborów (np. marketingowych, inwestycyjnych czy innych, wynikających na przykład z niewłaściwego prognozowania przyszłych scenariuszy), zwiększa szansę porażki biznesowej. …

Czytaj więcej (3 min)

Koniec wsparcia technicznego dla Oracle Hyperion EPM 11.1.x

Wraz z zapowiedzią zakończenia wsparcia technicznego dla Hyperion HPM 11.1.x i dostępnością nowej wersji Hyperion 11.2, wiele firm ma problem z podjęciem decyzji, co dalej zrobić ze starszymi wersjami pakietu Oracle Hyperion EPM. Niestety, nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji o aktualizacji, przełączeniu do modelu subskrypcji czy zmianie dostawcy.

Czytaj więcej (2 min)

Cogit Partnerem Roku 2019 firmy Oracle

W dniu 23 października podczas Oracle Modern Business Summit, Cogit został wyróżniony tytułem Partnera roku 2019 firmy Oracle. Nagroda została przyznana ze szczególnym uwzględnieniem wkładu w rozwój kompetencji w obszarze EPM Cloud.

Czytaj więcej (1 min)

Konsolidacja finansowa – HFM czy FCCS

Konsolidacja finansowa z HFM czy FCCS, które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie? Zarejestruj się na webinarium i poznaj możliwości i różnice. W trakcie webinarium pokażemy czym jest pakiet usług FCCS i w jaki sposób jest on wstanie wesprzeć proces konsolidacji finansowej i raportowania. Odnosząc się do HFM i porównując możliwości, pokażemy czy i kiedy warto rozważać wykorzystanie usługi chmurowej, a kiedy nie będzie miało to sensu.

Czytaj więcej (2 min)