Planning Analytics / TM1

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

IBM Planning Analytics / TM1

IBM Planning Analytics rozwiązuje problemy z budżetowaniem:

 • redukuje przesyłanie plików Excel
 • umożliwia analizę alternatywnych scenariuszy planistycznych
 • łączy budżety z wszystkich obszarów firmy: HR, Finanse, Operacje, Sprzedaż, Produkcja
 • wbudowana sztuczna inteligencja umożliwia pełną analizę strategii

Doświadczeni eksperci Cogit we wdrożeniach platformy IBM Planning Analytics koncentrują się na rozwiązaniu biznesowych zagadnień:

 • Oddzielenia planowania i budżetowania od IT
 • Automatycznej kalkulacji marży na podstawie planów ze wszystkich punktów sprzedaży
 • Kontroli kosztów materiałowych przy wielostopniowych półproduktach
 • Monitorowania Cashflow dla rozbudowanych modeli płatności i kredytowania
 • Planowania HR w jednym miejscu, w tym analizy kosztów wynagrodzeń
 • Raportowania wyników spółek z grupy finansowej do centralnego narzędzia i weryfikacji rozliczeń wewnętrznych (intercompany).
 • Profilowania usług banku dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji
 • Konsolidacji finansowej i zarządczej
 • Akceptacji w workflow wprowadzania nowych produktów na światowe rynki

Nasi klienci rozwijają budżetowanie w IBM Planning Analytics krok po kroku, od Controllingu po Produkcję i Sprzedaż. System jest dodatkiem do ekspertyzy i zwinnego podejścia do planowania.

Wbudowany silnik obliczeniowy IBM Planning Analytics / TM1 pozwala na wielowymiarowe analizy. Rozwiązanie jest światowym liderem w obszarze planowania. Znajduje zastosowanie w korporacjach i dostępne jest w wersji do 50 i 100 użytkowników. Szyte na miarę rozwiązania pozwalają na krótki czas wdrożenia.

Planowania Cash Flow z IBM Planning Analytics

Planowanie zmian kadrowych i prognozowanie wynagrodzeń z IBM Planning Analytics

Zobacz przykładowe ekrany IBM Planning Analytics

IBM Planning Analytics - Analiza what-if
Analiza what-if
IBM Planning Analytics - Prognozowanie
Prognozowanie

IBM Planning Analytics - Interfejs Excel
Interfejs Excel

Materiały dodatkowe

IBM Planning Analytics HR

Transformacja HR za pomocą IBM Planning Analytics with Watson

Wraz z rozwojem technologii, nowoczesne narzędzia analityczne odgrywają istotną rolę w umożliwianiu HR wykorzystania potencjału danych do podejmowania lepszych decyzji i osiągania rezultatów biznesowych. Jednym z wiodących rozwiązań analitycznych na rynku jest IBM Planning Analytics, platforma, która zapewnia zaawansowane funkcje analizy danych oraz planowania strategicznego.

Czytaj więcej (9 min)
Envizi ESG artykuł

Raportowanie zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem ENVIZI od IBM

W zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju, wyzwania można mnożyć. Kluczowym natomiast zdaje się być ujawnianie informacji dotyczących ESG. Jak najlepiej wesprzeć raportowanie ESG w twojej firmie? Wybierając narzędzia, które pozwolą zachować wiarygodność i transparentność danych pochodzących z wiarygodnych źródeł.

Czytaj więcej (10 min)

Gdzie są moje pieniądze, czyli zaplanuj Cash Flow w IBM Planning Analytics

Sprawdź, czy Twoja firma jest przygotowana na nagłe wydatki i przewiduj jej płynność finansową. Dowiedz się, jak oceniać i kontrolować przepływ pieniędzy w firmie, unikać zagrożeń utraty płynności i skutecznie przewidywać przyszłą kondycję finansową firmy. Zobacz, jak znacząco uprościć proces planowania Cash Flow z IBM Planning Analytics.

Czytaj więcej (5 min)
Co dalej z systemami BI

Co dalej z systemami BI?

O wyzwaniach, kierunkach rozwoju i perspektywach na przyszłość. Jakie są największe wyzwania dla klasycznych systemów BI oraz w jakim kierunku rozwija się oprogramowanie, aby jego twórcy mogli jak najlepiej sprostać oczekiwaniom użytkowników? Artykuł odpowiada na powyższe pytanie bazując na doświadczeniach w pracy z systemami IBM, takimi jak: IBM Planning Analytics, IBM Cognos Analytics oraz IBM Cognos Controller.

Czytaj więcej (8 min)
controlling icv

XVI Kongres ICV POLSKA

Jesteśmy Złotym Partnerem Merytorycznym XVI Kongresu ICV POLSKA (CIA 2022), największego międzynarodowego kongresu dla CFO, finansistów, controllerów i menedżerów w Europie Środkowo-Wschodniej! Wspólnie z IBM zapraszamy na naszą prezentację o tym, jak szybko i efektywnie zaimplementować raportowanie ESG.

Czytaj więcej (1 min)
IBM Formatka budżetowa

Jak formatka i dashboardy budżetowe umożliwiają bieżącą kontrolę kosztów?

Formatka budżetowa jest często pierwszym kontaktem użytkownika z systemem do planowania, który bezpośrednio wpływa na jego ocenę. Powinna być zatem przystępna w użyciu, funkcjonalna, pozwalająca na jak najlepsze wprowadzanie i analizę danych umożliwiając tym samym pracę w optymalnym dla użytkownika środowisku. W artykule zaprezentowana zostanie budowa i funkcjonalności formatki budżetowej na przykładzie procesu planowania kosztów i wydatków z wykorzystaniem aplikacji IBM Planning Analytics.

Czytaj więcej (6 min)