Microsoft SQL Server

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Microsoft SQL Server

Microsoft SQL Server to oparty o chmurę system zarządzania relacyjnymi bazami danych (RDBMS – Relational Database Management System), platforma dla inteligentnych aplikacji i systemów, składająca się z pakietu produktów, wspierających takie obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa jak: analiza biznesowa, raportowanie czy wiele istotnych funkcji controllingowych.

SQL Server zwykle kojarzony jest wyłącznie z systemem obsługi relacyjnych baz danych. W rzeczywistości to jednak jedynie jeden z komponentów pakietu o nazwie SQL Server Database Engine. Poza nim decydując się na SQL Server 2016 organizacja uzyskuje dostęp do:

  • Analysis Services – dostarcza narzędzi do tworzenia i zarządzania aplikacji Online Analytical Processing (OLAP) oraz umożliwia eksplorację danych, tak zwany data mining,
  • Reporting Services – składa się z komponentów serwerowych oraz aplikacji Klienckich, które pozwalają tworzyć, edytować oraz zarządzać raportami,
  • Integration Services – jest zestawem narzędzi do migracji, tworzenia kopii oraz transformacji danych. Zawiera komponent Data Quality Services (DOS), który umożliwia budowę bazy wiedzy, umożliwiającej zarządzaniem obszarami kluczowymi dla jakości danych w organizacji,
  • Master Data Services – czyli rozwiązanie odpowiedzialne za zarządzanie danymi podstawowymi – fundament zarządzania jakością danych,
  • SQL Server R Services – to platforma, służąca rozwojowi inteligentnych aplikacji w stwarzającym ogromne możliwości języku programowania R.

Zobacz film o możliwościach jakie dostarcza chmura Microsoft Azure w obszarze Hurtowni Danych.

SQL Server to według National Institute of Standards and Technology (NIST) system bazodanowy posiadający najmniej luk związanych z bezpieczeństwem danych. Information Technology Industry Council określa go z kolei jako najbezpieczniejszą bazę danych.

Dowiedz się więcej – Microsoft SQL Server 2016

Materiały dodatkowe

Forum Controllingu 24

Forum Controlling-24: Dylematy decyzyjne CFO

Zapraszamy na Forum Controllingu-24, które odbędzie się pod hasłem przewodnim Dylematy Decyzyjne CFO. Już 20 października 2023 nasi przedstawiciele Hubert Kobierzewski i Natalia Bednarek wskażą na podobieństwa i różnice pomiędzy Excelem a Power BI, aby finalnie odpowiedzieć na pytanie, czy dla każdego Power BI to dobre rozwiązanie?

Czytaj więcej (1 min)
Rachunek Zysków i Strat AD 2023… w Power BI

Rachunek Zysków i Strat AD 2023… w Power BI

Jak usprawnić swój Rachunek Zysków i Strat w Microsoft Power BI i co zyskaliśmy przez ostatnie 3 lata? Podczas webinarium właśnie na tym się skupimy. Nie pokażemy wszystkich możliwości (bo na to zabrakłoby czasu), ale zademonstrujemy, jak dojść od poziomu transakcji do gotowego raportu Rachunku Zysków i Strat, różnych jego wersji, różnych układów, usprawnień wydajnościowych, itp.

Czytaj więcej (2 min)

SQLDay 2023

Kolejnej edycja konferencji SQLDay, rozpoczyna się już 8 maja 2023 r. To największa w naszej części Europy konferencja poświęcona platformie danych Microsoft, w tym między innymi: bazom danych, rozwiązaniom Big Data i Business Intelligence, zaawansowanej analizie danych. Serdecznie zapraszamy do Wrocławia na to ważne wydarzenia świata danych i analityki, a w szczególności na warsztaty oraz prelekcję naszego eksperta Huberta Kobierzewskiego.

Czytaj więcej (2 min)
Z pamiętnika analityka. PowerBI

Z pamiętnika analityka. Moje pierwsze wrażenia z pracy z Power BI

Z pamiętnika analityka, czyli jakie były moje pierwsze wrażenia i wrażenia osób, z którymi miałam okazję pracować po zetknięciu się z narzędziem Power BI? O tym, na co warto zwrócić uwagę przed decyzją o wdrożeniu Power BI i jakie spostrzeżenia z pracy z Power BI mają jego użytkownicy opowiada Natalia Bednarek konsultantka w Cogit.

Czytaj więcej (4 min)
Od Excela do Power BI. Co co warto wiedzieć zanim zaczniesz!

Od Excela do Power BI. Co warto wiedzieć zanim zaczniesz!

Czy dla każdego Power BI to dobre rozwiązanie? Z jakimi problemami możemy się zmierzyć, gdy będziemy chcieli nim zastąpić Excela i czy to w ogóle możliwe? Zapraszamy na webinarium, podczas którego podzielimy się z Państwem naszymi doświadczeniami z wdrożeń Business Intelligence. Opowiemy o wadach oraz zaletach stosowania różnych narzędzi, zarówno z punktu widzenia użytkownika biznesowego, jak i całej organizacji.

Czytaj więcej (2 min)

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)