Microsoft SQL Server

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Microsoft SQL Server

Microsoft SQL Server to oparty o chmurę system zarządzania relacyjnymi bazami danych (RDBMS – Relational Database Management System), platforma dla inteligentnych aplikacji i systemów, składająca się z pakietu produktów, wspierających takie obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa jak: analiza biznesowa, raportowanie czy wiele istotnych funkcji controllingowych.

SQL Server zwykle kojarzony jest wyłącznie z systemem obsługi relacyjnych baz danych. W rzeczywistości to jednak jedynie jeden z komponentów pakietu o nazwie SQL Server Database Engine. Poza nim decydując się na SQL Server 2016 organizacja uzyskuje dostęp do:

  • Analysis Services – dostarcza narzędzi do tworzenia i zarządzania aplikacji Online Analytical Processing (OLAP) oraz umożliwia eksplorację danych, tak zwany data mining,
  • Reporting Services – składa się z komponentów serwerowych oraz aplikacji Klienckich, które pozwalają tworzyć, edytować oraz zarządzać raportami,
  • Integration Services – jest zestawem narzędzi do migracji, tworzenia kopii oraz transformacji danych. Zawiera komponent Data Quality Services (DOS), który umożliwia budowę bazy wiedzy, umożliwiającej zarządzaniem obszarami kluczowymi dla jakości danych w organizacji,
  • Master Data Services – czyli rozwiązanie odpowiedzialne za zarządzanie danymi podstawowymi – fundament zarządzania jakością danych,
  • SQL Server R Services – to platforma, służąca rozwojowi inteligentnych aplikacji w stwarzającym ogromne możliwości języku programowania R.

Zobacz film o możliwościach jakie dostarcza chmura Microsoft Azure w obszarze Hurtowni Danych.

SQL Server to według National Institute of Standards and Technology (NIST) system bazodanowy posiadający najmniej luk związanych z bezpieczeństwem danych. Information Technology Industry Council określa go z kolei jako najbezpieczniejszą bazę danych.

Dowiedz się więcej – Microsoft SQL Server 2016

Materiały dodatkowe

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)
Gartner BI

Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms

Nieprzerwanie od wielu lat Microsoft Power BI jest wymieniany jako lider w raportach firmy Gartner dotyczących rozwiązań do analityki i raportowania. Według najnowszej edycji z lutego 2021 roku, sytuacja ta nie uległa zmianie.

Czytaj więcej (1 min)
Rachunek zysków i strat

Rachunek Zysków i Strat w Power BI

Podczas webinarium pokażemy, jak dojść od poziomu transakcji i wyniku do gotowego ustrukturyzowanego raportu Rachunku Zysków i Strat z wykorzystaniem Microsoft Power BI.

Czytaj więcej (2 min)
Azure Bootcamp

Global Azure Bootcamp 2019

Już 27 kwietnia 2019 w ponad 300 lokalizacjach na całym Świecie odbędzie się Global Azure Bootcamp 2019. Zapraszamy do Krakowa, gdzie Hubert Kobierzewski zaprezentuje Azure Data Studio, czyli nowe wielosystemowe narzędzie do pracy z usługami przechowującymi i przetwarzającymi dane. Pokaże zarówno możliwości, jak i jeszcze istniejące ograniczenia.

Czytaj więcej (1 min)
funkcje power bi

Webinarium – Wzbogacanie danych – funkcje w Power BI

Zobacz jak dodawać nowe informacje z wykorzystaniem funkcji w Power BI. W większości przypadków nasze systemy nie dostarczą nam danych potrzebnych do wygenerowania interesującego nas raportu i konieczne jest tworzenie dodatkowych wyliczeń, przekształceń. Podczas webinarium skupimy się na kwestii wzbogacania danych źródłowych i pracy z Power Query w obszarze raportowania.

Czytaj więcej (2 min)
Codec partnerem roku Microsoft w Irlandii

Codec partnerem roku Microsoft

Miło nam poinformować, że po raz drugi z rzędu oraz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat zostaliśmy partnerem roku Microsoft w Irlandii. Doceniono nas za innowacyjne podejście oraz doskonałą implementację rozwiązań globalnego vendora.

Czytaj więcej (1 min)