Kokpity menedżerskie

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Kokpity menedżerskie

Monitorowanie kluczowych wskaźników efektywności (KPI) pozwala szybciej reagować na zdarzenia, wspierając podejmowanie trafnych decyzji. Kokpity dostarczają użytkownikom informację przefiltrowaną i spersonalizowaną w kontekście ich tożsamości, funkcji lub roli (przy zachowaniu reguł bezpieczeństwa). W zależności od potrzeb i roli pozwalają mierzyć, analizować i oceniać wyniki jednostek biznesowych, działów czy pracowników. Dobrze zdefiniowany system mierników wspomaga organizację w osiąganiu celów długookresowych. Opracowanie zestawu kluczowych wskaźników pozwala szybko reagować na niekorzystne tendencje w otoczeniu oraz wewnątrz organizacji.


Dashboard w kryzysie wieku średniego. Czy tradycyjne pulpity menedżerskie są już bezużyteczne?


Value Based Design – najlepsze praktyki w zakresie projektowania dashboardów

Bogaty, interaktywny interfejs użytkownika sprawia, że prezentacja danych jest intuicyjna, właściwa i łatwa do interpretacji. Ponadto, alerty i zaawansowana nawigacja kierowana, pozwalają użytkownikom na lepsze zrozumienie informacji i podjęcie adekwatnego do sytuacji działania. Dzięki temu odbiorcy raportów zawsze są naprowadzani na właściwe i efektywne decyzje biznesowe znacznie poprawiające wydajność przedsiębiorstwa lub instytucji.

Infor EPM dashboard

Przykładowy dashboard – program Infor EPM

Power BI - Dashboard

Przykładowy dashboard – program Microsoft Power BI

Cogit od ponad 30 lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa i wdrażania rozwiązań Business Intelligence. Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami pozwalającą na dobór i wdrożenie rozwiązań czołowych producentów rozwiązań tej klasy.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na kokpitów menedżerskich skontaktuj się z nami drogą mailową info@cogit.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Kokpit menedżerski – korzyści z wdrożenia

Kokpity menedżerskie stanowią narzędzie, które przekształca surowe dane w łatwo przyswajalną, rzeczową informację. Dzięki temu analiza danych jest znacznie łatwiejsza – wskaźniki KPI są zaprezentowane w sposób jasny i czytelny. Kokpit menedżerski często jest rozbudowany o wykresy i wizualizacje, które są znacznie łatwiejsze do interpretacji niż suche liczby.

Na wdrożeniu kokpitu menedżerskiego korzystają pracownicy na każdym szczeblu – od osób w kadrze zarządzającej, przez menedżerów i szeregowych pracowników. Dzięki nim zarządzanie informacjami jest lepsze, co pozwala szybciej podejmować decyzje. Poprawia się także efektywność operacyjna – łatwiej zidentyfikować obszary wymagające ulepszeń lub optymalizacji.

Pulpit menedżerski – kompleksowe wdrożenie nowoczesnego dashboardu

Każdy dashboard zarządczy opiera się na danych. Pozwala przedstawić je w sposób rzetelny i czytelny. Jednocześnie każdy kokpit menedżerski pozostaje bez tych danych bezużyteczny, dlatego w Cogit świadczymy kompleksowe usługi business intelligence. Nie tylko zaprojektujemy dla Ciebie kokpit zarządczy dopasowany do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Świadczymy także usługi takie jak hurtownia danych, które integrują dane pochodzące z różnych miejsce. Kluczowe dla Twojej firmy informacje przestają być przechowywane w arkuszach Excel, a są przechowywane w starannie zaprojektowanej bazie danych.

Firmy, które chcą poprawić zarządzanie danymi, mogą skorzystać z rozwiązań takich, jak master data management, które pozwalają utrzymać najwyższą jakość danych. Wysoka jakość przetwarzanych informacji sprawia, że kokpit menedżerski zawiera tylko starannie wyselekcjonowane dane. A to umożliwia podejmowanie jeszcze lepszych decyzji.

Dzięki podejściu self-service BI oferowane przez Cogit systemy analityczno-raportowe pozwalają użytkownikom biznesowym – nawet posiadania wiedzy analitycznej – tworzyć przejrzyste raporty i wizualizacje pomocne w codziennej pracy. Dlatego jeśli chcesz wdrożyć kokpit menedżerski lub inne rozwiązania IT, to zapraszamy do kontaktu.

Materiały dodatkowe

Forum Controllingu 24

Forum Controlling-24: Dylematy decyzyjne CFO

Zapraszamy na Forum Controllingu-24, które odbędzie się pod hasłem przewodnim Dylematy Decyzyjne CFO. Już 20 października 2023 nasi przedstawiciele Hubert Kobierzewski i Natalia Bednarek wskażą na podobieństwa i różnice pomiędzy Excelem a Power BI, aby finalnie odpowiedzieć na pytanie, czy dla każdego Power BI to dobre rozwiązanie?

Czytaj więcej (1 min)
IBM Planning Analytics HR

Transformacja HR za pomocą IBM Planning Analytics with Watson

Wraz z rozwojem technologii, nowoczesne narzędzia analityczne odgrywają istotną rolę w umożliwianiu HR wykorzystania potencjału danych do podejmowania lepszych decyzji i osiągania rezultatów biznesowych. Jednym z wiodących rozwiązań analitycznych na rynku jest IBM Planning Analytics, platforma, która zapewnia zaawansowane funkcje analizy danych oraz planowania strategicznego.

Czytaj więcej (9 min)
Rachunek Zysków i Strat AD 2023… w Power BI

Rachunek Zysków i Strat AD 2023… w Power BI

Jak usprawnić swój Rachunek Zysków i Strat w Microsoft Power BI i co zyskaliśmy przez ostatnie 3 lata? Podczas webinarium właśnie na tym się skupimy. Nie pokażemy wszystkich możliwości (bo na to zabrakłoby czasu), ale zademonstrujemy, jak dojść od poziomu transakcji do gotowego raportu Rachunku Zysków i Strat, różnych jego wersji, różnych układów, usprawnień wydajnościowych, itp.

Czytaj więcej (2 min)
Infor EPM - poznaj najciekawsze zastosowania

Infor EPM – poznaj najciekawsze zastosowania

Infor EPM to platforma wspierająca procesy biznesowe organizacji takie, jak: controlling, analizy, raportowanie czy konsolidację finansową. Dzięki swojej elastyczności i uniwersalności, umożliwia na wykorzystanie jej potencjału w znacznie szerszym obszarze. Infor EPM w naturalny sposób łączy dane finansowe z danymi operacyjnymi, stąd też szereg zastosowań w finansach i controllingu, produkcji czy planowaniu logistycznym.... i wielu innych obszarach.

Czytaj więcej (5 min)
CFO Strategies

III Forum CFO Strategies

Już 10-11 maja spotykamy się z uczestnikami III edycji Forum CFO Strategies. W tym roku uczestnicy poszukają rozwiązań najbardziej aktualnych wyzwań CFO w obliczu globalnej inflacji, będzie dużo o zarządzaniu płynnością, poszukiwaniu źródeł finansowania, optymalizacji procesów oraz prognozowaniu w warunkach niepewności i ryzyka. Nasz Prezes Radosław Kozieja, będzie uczestnikiem panelu dyskusyjnego pt. Jak utrzymać rentowność organizacji w czasach wysokiej inflacji.

Czytaj więcej (1 min)

SQLDay 2023

Kolejnej edycja konferencji SQLDay, rozpoczyna się już 8 maja 2023 r. To największa w naszej części Europy konferencja poświęcona platformie danych Microsoft, w tym między innymi: bazom danych, rozwiązaniom Big Data i Business Intelligence, zaawansowanej analizie danych. Serdecznie zapraszamy do Wrocławia na to ważne wydarzenia świata danych i analityki, a w szczególności na warsztaty oraz prelekcję naszego eksperta Huberta Kobierzewskiego.

Czytaj więcej (2 min)