Microsoft Power BI

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Microsoft Power BI

Microsoft Power BI – lider rozwiązań Business Intelligence – 2023 Gartner Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms.

Microsoft Power BI to rozbudowany, interaktywny zestaw narzędzi Business Intelligence, pozwalający w intuicyjny sposób wizualizować oraz analizować dane. Są one dostępne w jednym miejscu, dzięki wykorzystaniu Power BI Mobile, także na dowolnym typie urządzenia. Ich edycja odbywa się natomiast w czasie rzeczywistym.

System unifikuje dane w organizacji, niezależnie czy przechowywane są w chmurze czy w modelu on-premise. Pozwala łączyć informacje z wielu różnych baz danych, plików czy usług webowych.

Późniejsza analiza danych w aplikacji jest niezwykle prosta. Odbywa się przy wykorzystaniu najpopularniejszego na świecie arkusza kalkulacyjnego – MS Excel. Użytkownik ma do dyspozycji ponad 20 typów wykresów, grafów oraz innych opcji wizualizacji danych. Dzięki wykorzystaniu Power BI Service, w pełni bezpieczny sposób, użytkownicy dzielą się przygotowanymi przez siebie raportami. Nanoszone modyfikacje widoczne są w czasie rzeczywistym innym użytkownikom.

Power BI jest zintegrowany z ogromną ilością aplikacji, które znacznie ułatwiają pracę, zwiększają możliwości samego narzędzia. Wśród nich między innymi z:

  • SQL Server, SQL Server Analysis Services,
  • usługami Azure, takimi jak: Azure Audit Logs, Azure Mobile Engagement, Azure SQL Data Warehouse, Azure SQL Database,
  • programami pakietu Office: Microsoft Excel, Access,
  • Github,
  • Google Analytics,
  • Marketo,
  • Salesforce,
  • Microsoft Dynamics Marketing, Microsoft Dynamics NAV, Microsoft Dynamics CRM,
  • bazami danych Oracle, MySQL, PostgreSQL oraz wieloma innymi.

Więcej informacji o rozwiązaniu na stronie Partnera.

Cena i możliwość pobrania wersji darmowej/testowej.

Microsoft Power BI – krótki film (ang)

Od Excela do Power BI (pl)

Rachunek Zysków i Strat AD 2023… w Power BI (pl)

Microsoft Power BI vs Birst – dyskusja ekspertów – porównanie systemów (pl)

Wzbogacanie danych – funkcje w Power BI (pl)

Materiały dodatkowe

Forum Controllingu 24

Forum Controlling-24: Dylematy decyzyjne CFO

Zapraszamy na Forum Controllingu-24, które odbędzie się pod hasłem przewodnim Dylematy Decyzyjne CFO. Już 20 października 2023 nasi przedstawiciele Hubert Kobierzewski i Natalia Bednarek wskażą na podobieństwa i różnice pomiędzy Excelem a Power BI, aby finalnie odpowiedzieć na pytanie, czy dla każdego Power BI to dobre rozwiązanie?

Czytaj więcej (1 min)
Rachunek Zysków i Strat AD 2023… w Power BI

Rachunek Zysków i Strat AD 2023… w Power BI

Jak usprawnić swój Rachunek Zysków i Strat w Microsoft Power BI i co zyskaliśmy przez ostatnie 3 lata? Podczas webinarium właśnie na tym się skupimy. Nie pokażemy wszystkich możliwości (bo na to zabrakłoby czasu), ale zademonstrujemy, jak dojść od poziomu transakcji do gotowego raportu Rachunku Zysków i Strat, różnych jego wersji, różnych układów, usprawnień wydajnościowych, itp.

Czytaj więcej (2 min)

SQLDay 2023

Kolejnej edycja konferencji SQLDay, rozpoczyna się już 8 maja 2023 r. To największa w naszej części Europy konferencja poświęcona platformie danych Microsoft, w tym między innymi: bazom danych, rozwiązaniom Big Data i Business Intelligence, zaawansowanej analizie danych. Serdecznie zapraszamy do Wrocławia na to ważne wydarzenia świata danych i analityki, a w szczególności na warsztaty oraz prelekcję naszego eksperta Huberta Kobierzewskiego.

Czytaj więcej (2 min)
Z pamiętnika analityka. PowerBI

Z pamiętnika analityka. Moje pierwsze wrażenia z pracy z Power BI

Z pamiętnika analityka, czyli jakie były moje pierwsze wrażenia i wrażenia osób, z którymi miałam okazję pracować po zetknięciu się z narzędziem Power BI? O tym, na co warto zwrócić uwagę przed decyzją o wdrożeniu Power BI i jakie spostrzeżenia z pracy z Power BI mają jego użytkownicy opowiada Natalia Bednarek konsultantka w Cogit.

Czytaj więcej (4 min)
Od Excela do Power BI. Co co warto wiedzieć zanim zaczniesz!

Od Excela do Power BI. Co warto wiedzieć zanim zaczniesz!

Czy dla każdego Power BI to dobre rozwiązanie? Z jakimi problemami możemy się zmierzyć, gdy będziemy chcieli nim zastąpić Excela i czy to w ogóle możliwe? Zapraszamy na webinarium, podczas którego podzielimy się z Państwem naszymi doświadczeniami z wdrożeń Business Intelligence. Opowiemy o wadach oraz zaletach stosowania różnych narzędzi, zarówno z punktu widzenia użytkownika biznesowego, jak i całej organizacji.

Czytaj więcej (2 min)

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)