Raportowanie MAR

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Raportowanie MAR

Raportowanie na rynku kapitałowym podlega ścisłym regulacjom przez Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie sankcji karnych za nadużycia na rynku (Market Abuse Directive – MAD) oraz Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie nadużyć na rynku (Market Abuse Regulation – MAR). Skutkiem obowiązywania rozporządzenia MAR są dla biznesu surowe regulacje dotyczące informacji cenotwórczych i konieczność utrzymywania list osób mających do nich dostęp. Regulacje mają na celu zapewnienie kompletności i prawidłowości procedur w zakresie:

  • zapobiegania wykorzystywaniu informacji poufnych (insider dealing);
  • upubliczniania danych;
  • zakazu bezprawnego ujawniania informacji poufnych;
  • tworzenia i aktualizacji list osób mających dostęp do informacji poufnych;
  • notyfikowania transakcji dokonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze i osoby blisko z nimi związane.

Nasze rozwiązania wspierają przedsiębiorstwa w zakresie bezpiecznego, łatwego i niezawodnego wypełniania obowiązków regulacyjnych, wdrożenia organizacyjnych i technicznych rozwiązań w zakresie raportowania, integracji sprawozdawczości w zakresie MAR z innymi systemami raportowania oraz automatyzacji procedur raportowania informacji poufnych. Wszystkie dane przechowywane są na certyfikowanych serwerach zgodnych z normą ISO 27001.

Kluczowe funkcjonalności naszego systemu:

  • Automatyczna rejestracja zmian na liście;
  • Serwery o wysokim poziomie zabezpieczeń  z certyfikatem ISO;
  • Automatyczna ścieżka audytu;
  • Elektroniczne potwierdzenie zapoznania się z wymogami odnośnie posiadania informacji poufnych;
  • Narzędzie zapewnia opcje wyszukiwania i eksportu raportów.

Dyrektywa MAR – postaw na nowoczesne rozwiązania od Cogit

W Cogito stawiamy na jakość usług. Dlatego dbamy o bezpieczeństwo danych. Wdrażamy najnowsze standardy bezpieczeństwa, które są zgodne z aktualnymi wymaganiami prawnymi. To gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, co skutecznie chroni przedsiębiorstwo przed atakami cyberprzestępców.

Dbamy także o doświadczenia użytkowników, dlatego nasze rozwiązania wyróżniają się łatwością użycia. Intuicyjny interfejs użytkownika oraz możliwość automatyzacji wielu procesów sprawiają, że nasze narzędzie jest proste w obsłudze. Dzięki temu korzystanie z MAR compliance jest proste i nie wymaga wielogodzinnych szkoleń.

Dostarczamy także pełne wsparcie techniczne i szkolenia dla użytkowników, co zapewnia bezproblemowe wdrożenie i eksploatację systemu. Oczywiście nasze oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane, aby spełniać wszystkie wymagania wynikające z dyrektywy MAR oraz rozporządzenia MAR.

Wdrażanie Nowoczesnych Rozwiązań IT

W ramach naszej oferty nie tylko dostarczamy narzędzia do raportowania, ale także kompleksowo wspieramy firmy we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań IT. Nasze doświadczenie w zakresie wdrożeń IT pozwala na efektywne i szybkie uruchomienie nowych systemów, minimalizując ryzyko i koszty związane z integracją z istniejącymi strukturami informatycznymi.

Zapewniamy także wsparcie i doradztwo na każdym etapie współpracy. Dzięki temu jeśli nie wiesz, jak wdrożyć raportowanie MAR, jakie rozwiązania MAR compliance wybrać, albo jak zintegrować je z istniejącymi systemami, to zapraszamy do kontaktu, a odpowiemy na wszelkie pytania.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w temacie raportowanie MAR skontaktuj się z nami drogą mailową info@cogit.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.