Cogit

O firmie

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Cogit

Naszą specjalnością są systemy informatyczne wspierające wykorzystanie danych w zarządzaniu. Pomagamy zespołom, zarządom, menadżerom i controllerom podejmować lepsze decyzje i planować przyszłość w oparciu o dane.

Cogit jest najstarszą na rynku polskim firmą konsultingową specjalizującą się w wdrażaniu systemów wspomagających zarządzanie firmami. Historia Cogit rozpoczęła się w Irlandii w 1985, gdzie powstała firma Codec. Polski oddział firmy został założony w 1995 roku w Warszawie, a jego głównym zadaniem było stworzenie centrum kompetencji w zakresie systemów wspierających planowanie, analizy i podejmowanie decyzji. W 2018 roku firma wkroczyła w nowy etap rozwoju. W wyniku wykupu menedżerskiego zrealizowanego przez zarząd kierujący nieprzerwanie firmą od 1997 roku, Cogit zyskał niezależność, dzięki której możliwy był dynamiczny rozwój oferty i zwiększenie konkurencyjności. Pozostajemy liderem realizując pierwsze w Polsce wdrożenia systemów controllingowych w chmurze.

ISO/IEC 27001:2013

Cogit koncentruje się na efektywnym wsparciu procesów zarządczych, m.in.: planowania, budżetowania, prognozowania, raportowania, analiz czy konsolidacji finansowej. Wspieramy wszystkie działy w organizacji od controllingu i finansów, po sprzedaż, logistykę i operacje. W naszej pracy łączymy wiedzę i doświadczenie ekspertów biznesowych i informatycznych. Naszymi klientami są głownie duże i średnie firmy ze wszystkich branż. Jesteśmy dumni z wieloletniej współpracy z liderami bankowości, handlu, usług, produkcji, mediów i przemysłu. Bazując na indywidualnych potrzebach każdego klienta, doradzamy i wdrażamy najlepiej dopasowane do wymagań i oczekiwań systemy naszych partnerów – światowych liderów oprogramowania.

Co wyróżnia Cogit

  • Kompleksowa oferta ukierunkowana na wsparcie zarządzania przy wykorzystaniu danych – od pozyskania i zapewnienia ich jakości po zaawansowane systemy planistyczne, analityczne i raportowe.
  • Koncentracja na skutecznych rozwiązaniach biznesowych – mamy pełną świadomość, że system informatyczny stanowi wartość jedynie po dobrym wdrożeniu i przy efektywnym wykorzystaniu.
  • Nasz zespół – posiadamy wiedzę i skumulowane doświadczenie zdobyte podczas wdrożeń realizowanych dla wielu firm w Polsce i Europie.
  • Niezależność od technologii i systemów – nasze rozwiązania dobieramy optymalnie do oczekiwań biznesowych i wybranej strategii cyfryzacji.

Nasz zespół

Szczególnie istotną wartość firmy stanowi nasz zespół. Jesteśmy dumni z wykwalifikowanej, doświadczonej kadry konsultantek i konsultantów, która na co dzień wykorzystuje wiedzę z obszarów IT, strategii i finansów. Kompetencje kadry Cogit dokumentują opinie naszych Klientów, pomyślnie zakończone wdrożenia i sukcesy biznesowe odnoszone przez firmy wykorzystujące nasze rozwiązania.