Zbieranie i walidacja danych

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Zbieranie i walidacja danych

Zebranie poprawnie przygotowanych pakietów konsolidacyjnych od spółek to największe wyzwanie, poprzedzające proces konsolidacji. Osoby zarządzające wskazują na problemy z jakością oraz terminowością dostarczania danych spółce dominującej. Informacje nie są pełne, bądź są wewnętrznie niespójne, przez co wymagają dodatkowej weryfikacji. Co więcej często pochodzą z wielu różnych źródeł, które należy przekonwertować do jednolitej formy.

Z pomocą przychodzą tutaj systemy informatyczne. Pozwalają w jednym czasie zbierać dane z wielu różnych źródeł (systemy ERP, Excel, inne). Po ich zgrupowaniu na etapie walidacji są weryfikowane na podstawie ustalonych wcześniej reguł. Na przykład automatycznie sprawdzana jest suma bilansowa czy porównywane są wartości w sprawozdaniach i notach objaśniających. Kontrolerzy czy księgowi są w stanie samodzielnie, wykorzystując podstawową wiedzę informatyczną, mapować konta spółek zależnych. Działy biznesowe stają się przez to niezależne od IT. Cały proces już od początku przebiega sprawnie, przez co umożliwia zaoszczędzenie czasu oraz wykorzystanie go na analizowanie oraz prognozowanie.

Wynik średni:

Przebieg procesu konsolidacji finansowej bez wykorzystania systemu IT

Wynik po wykorzystaniu narzędzi IT:

 

Przebieg procesu konsolidacji finansowej z wykorzystaniem systemu IT

Na etapie zbierania oraz walidacji danych rekomendujemy wykorzystanie rozwiązania Oracle Hyperion Financial Data Quality Management bądź Infor Import Master. Więcej informacji na stronach naszych partnerów.

Materiały dodatkowe

konsolidacja finansowa - IBM Cognos Controller

Skonsolidowane sprawozdanie – szybciej i dokładniej dzięki IBM Cognos Controller

Zarejestruj się na webinarium i zobacz, jak system do konsolidacji IBM Cognos Controller może pomóc Twojej firmie zautomatyzować proces konsolidacji finansowej. Już 1 grudnia 2021 o godzinie 10:00.

Czytaj więcej (2 min)

Koniec wsparcia technicznego dla Oracle Hyperion EPM 11.1.x

Wraz z zapowiedzią zakończenia wsparcia technicznego dla Hyperion HPM 11.1.x i dostępnością nowej wersji Hyperion 11.2, wiele firm ma problem z podjęciem decyzji, co dalej zrobić ze starszymi wersjami pakietu Oracle Hyperion EPM. Niestety, nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji o aktualizacji, przełączeniu do modelu subskrypcji czy zmianie dostawcy.

Czytaj więcej (2 min)

Łatwa droga do sprawozdania skonsolidowanego

Infor d/EPM to jedno z czołowych rozwiązań w zakresie konsolidacji finansowej i zarządczej (choć nie tylko!). Jest używany przez wiele firm w Polsce i na Świecie. Dlaczego dokonały takiego wyboru i co unikalnego dostarcza Infor d/EPM? Weź udział w webinarium, przejdź z nami przez proces konsolidacji i sprawdź jak prosta może być droga do sprawozdania skonsolidowanego.

Czytaj więcej (2 min)
Oracle Gartner Forrester

Gartner i Forrester: Oracle jednym z liderów rynku EPM

Zarówno Gartner, jak i Forrester zgodnie plasują firmę Oracle w czołówce dostawców rozwiązań klasy Enterprise Performance Management. Oba instytuty w swoich raportach dotyczących rynku rozwiązań Enterprise Performance Management podkreślają szerokie portfolio produktów i usług Oracle EPM oraz zwracają uwagę na strategię ich rozwoju.

Czytaj więcej (2 min)
Grupa Codec nagrodzona w konkursie UK Oracle User Group Partner of the Year

Codec nagrodzony w kategorii rozwiązań Hyperion oraz EPM

Miło nam poinformować, że już 5 raz z rzędu, a 9 w historii zostaliśmy jednym z laureatów konkursu na najlepszego partnera UK Oracle User Group. Dziękujemy wszystkim Klientom, którzy oddali głos na naszą firmę.

Czytaj więcej (1 min)

Każda konsolidacja jest inna

Nie ma dwóch jednakowych procesów konsolidacji. Przede wszystkim musimy mieć świadomość jak bardzo szerokie może być to zagadnienie. W zależności od wielkości, sytuacji i złożoności organizacji, może obejmować roczne sprawozdanie dla potrzeb księgowych, raporty dla regulatorów, rynku, właścicieli i giełdy, konsolidację poszczególnych okresów lub podgrup oraz konsolidację zarządczą i budżetową. Podstawowe różnice leżą w przyczynach, dla których musimy konsolidować dane finansowe: dla jakich odbiorców, do jakich dodatkowych celów chcemy wykorzystywać te informacje oraz na jakim etapie dojrzałości i doświadczenia jesteśmy.

Czytaj więcej (9 min)