Raportowanie, analiza i wizualizacja danych

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Wizualizacja danych

Dane stanowią cenny zasób każdego przedsiębiorstwa. Jednak same liczby to zbyt mało. Żeby wykorzystać informacje, niezbędna jest wizualizacja danych. W Cogit dostarczamy metody i narzędzia wizualizacji danych dostosowane do Twojej firmy. Nasze systemy wizualizacji danych zamieniają złożone informacje w przejrzyste grafiki i diagramy, które pomogą Ci lepiej zrozumieć Twój biznes.

Analiza i wizualizacja danych – postaw na sprawdzone rozwiązania

Wielkość danych, z jaką musimy się mierzyć, rośnie z dnia na dzień. Dlatego też skoncentrowaliśmy się na dostarczaniu efektywnych narzędzi do wizualizacji danych, które pomagają w interpretacji i ułatwiają analizę. Świadczymy kompleksowe usługi business intelligence, wdrażamy rozwiązania takie jak kokpit menedżerski, który pozwala w prosty i szybki sposób przeglądać bieżące informacje.

Jakie korzyści przynosi wizualizacja danych?

Wdrożenie nowoczesnych systemów wizualizacji danych przynosi przedsiębiorstwu wiele korzyści

  • Pozwala na szybką identyfikację trendów i wzorców.
  • Dostarcza interaktywne narzędzie do eksploracji danych.
  • Usprawnia procesy decyzyjne poprzez dostarczanie przystępnej informacji.

Infor d/EPM - analiza danych iPad

Infor EPM – przykład analizy danych, dostępnej poprzez iPad

Analiza podróży służbowych

Infor Birst BI – przykład analizy podróży służbowych


Jak w zaledwie kilka minut można przygotować w pełni wartościowy dashboard z widokiem realizacji budżetu sprzedaży?

Power BI - Dashboard

Przykładowy dashboard z wizualizacją danych – program Microsoft Power BI

Narzędzia do wizualizacji danych – postaw na sprawdzone rozwiązania

Od lat specjalizujemy się w analizie i wizualizacji danych biznesowych. Nie ograniczamy się do przygotowania kokpitów menadżerskich, czy też systemów raportowania. Oferujemy rozwiązania BI dopasowane do potrzeb firmy. Nasza oferta to pełna koncepcja, a nie tylko wizualizacja danych, która jest na samym „szczycie góry lodowej”. Dzięki wdrożeniom hurtownia danych pomagamy w usystematyzowany sposób zarządzać danymi, zwiększając ich rzetelność. A jeśli chcesz podnieść jakość przetwarzanych danych, to sprawdź master data management oraz inne obszary, jak np. self-service BI.

Bez względu na to, jak duże są Twoje dane, możemy pomóc. Nasze systemy wizualizacji danych dostosowane są także do pracy z dużymi bazami. Przygotowane rozwiązania pomogą Ci zrozumieć biznes i podejmować lepsze decyzje.

Cogit od ponad 30 lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa i wdrażania rozwiązań Business Intelligence.  Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami pozwalającą na dobór i wdrożenie rozwiązań czołowych producentów rozwiązań tej klasy.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat raportowania, analizy czy wizualizacji danych skontaktuj się z nami drogą mailową info@cogit.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

jaki system raportowania

Jaki program do raportowania jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie można sprowadzić do bardzo krótkiego stwierdzenia – każdy i żaden. Aktualnie możliwości jakie dostarcza oprogramowanie w obszarze raportowania i wizualizacji danych – niezależnie czy będzie wymienione przez Gartnera, Forrestera, czy też inną agencję analityczną - daje dość podobne możliwości. Jedno bardziej zachwyci graficznie, drugie cenowo, a trzecie …

Czytaj więcej (3 min)

Maksymalizacja efektywności finansowej – nowoczesne metody budżetowania

Zarządzanie kosztami pracowników to dla większości organizacji kluczowy obszar controllingu, który może dostarczyć wiedzy niezbędnej do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Na przykładzie platformy Infor EPM oraz modelu kosztów pracowników pokażemy, jak system może nam usprawnić raportowanie wykonania budżetu, jakie daje możliwości wizualizacji i jak wspiera analizy w controllingu.

Czytaj więcej (3 min)
Analiza wykonania budżetu na przykładzie modelu kosztów pracowników

Analiza wykonania budżetu na przykładzie modelu kosztów pracowników

Zarządzanie kosztami pracowników to dla większości organizacji kluczowy obszar controllingu, który może dostarczyć wiedzy niezbędnej do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Na przykładzie platformy Infor EPM oraz modelu kosztów pracowników pokażemy, jak system może nam usprawnić raportowanie wykonania budżetu, jakie daje możliwości wizualizacji i jak wspiera analizy w controllingu.

Czytaj więcej (1 min)

ESG i zrównoważony rozwój – jak oprogramowanie pomaga w raportowaniu środowiskowym

Zapraszamy na webinarium, podczas którego skupimy się na obszarze wpływu na środowisko (E), obliczeniach związanych z emisją i ich raportowaniu. Do tego celu użyjemy aplikacja IBM Envizi – jednego z liderów rynku rozwiązań do analizy i przeglądu danych dotyczących zrównoważonego rozwoju i ujawnień ESG.

Czytaj więcej (2 min)
controlling icv

XVI Kongres ICV POLSKA

Jesteśmy Złotym Partnerem Merytorycznym XVI Kongresu ICV POLSKA (CIA 2022), największego międzynarodowego kongresu dla CFO, finansistów, controllerów i menedżerów w Europie Środkowo-Wschodniej! Wspólnie z IBM zapraszamy na naszą prezentację o tym, jak szybko i efektywnie zaimplementować raportowanie ESG.

Czytaj więcej (1 min)
GPW wybrała Cogit

Grupa Kapitałowa GPW wybrała Cogit jako dostawcę centralnego systemu controllingowego

Przedmiotem współpracy jest kompleksowe zaprojektowanie, parametryzacja i dostosowanie systemu, a także jego utrzymanie i rozwój we wszystkich spółkach Grupy Kapitałowej GPW.

Czytaj więcej (1 min)