Infor Birst to wizualizacja i analizy danych z najnowocześniejszymi funkcjami integracji, czyszczenia, przetwarzanie i udostępnianie danych.

Infor Birst jest jednym z czołowych narzędzi BI, które można wykorzystać w każdym obszarze funkcjonowania firmy. Infor Birst jest dostępny w modelu chmurowym, jak i tradycyjnym (on-premise), w wielu wersjach językowych – w tym polskiej.

Dzięki modelom danych specyficznych dla branż i działów firmy, z łatwością połączysz dane z wielu systemów źródłowych i usprawnisz swoje raportowanie finansowe, sprzedażowe, marketingowe, czy wesprzesz swoje działy serwisu, logistyki. Twoje dane będą dostępne w jednym spójnym raporcie, a jednocześnie zachowasz możliwość ich drążenia i wglądu w szczegóły.

Birst wspiera zespoły analityczne udostępniając możliwość dzielenia się danymi nie tylko na etapie prezentacji danych, ale już na etapie projektowania analiz.

Kluczowym elementem wyróżniającym Birst spośród innych wiodących rozwiązań BI jest wbudowana w rozwiązanie dynamiczna hurtownia danych. Dzięki takiej architekturze system zapewniająca całościowe podejście do procesu BI, czyli pozyskuje, integruje, przetwarza, przechowuje oraz wizualizuje dane (w przeciwieństwie do samej wizualizuje, czy konieczności tworzenia dodatkowej Hurtowi Danych).

Infor Birst jest opracowany w koncepcji Networked BI – to przełomowe podejście, które łączy każdy element twojej firmy udostępniając nowe możliwości analityczne, każdej osobie z organizacji, na niedostępnym do tej pory poziomie. Eliminuje podejście silosowe do BI, a jednocześnie zapewnia pełne funkcjonalności self-service BI i buduje zdolności analityczne całej organizacji.

Birst pozwala także na błyskawiczne tworzenie nowatorskich produktów analitycznych. Może być wykorzystany jako element Twojego autorskiego rozwiązania w warstwie wizualizacji (embedded BI).

 Tworzenie dashbordu – od pobrania danych, …, po gotową wizualizację. (pl)

Microsoft Power BI vs Birst – dyskusja ekspertów – porównanie systemów (pl)

Jak wygląda praca z Birst?

W zależności od potrzeb organizacji Birst może służyć jako narzędzie self-service BI (szybkie, elastyczne analizy) lub korporacyjne BI, gdzie całą kontrolę nad zarządzaniem danymi sprawuje IT.

O ile IT potrzebuje mieć wgląd w struktury danych i metadanych, kontrolę nad procesem (i taką też może mieć), o tyle użytkownik biznesowy potrzebuje się skupić na realizacji swoich potrzeb, a narzędzie powinno mu w tym pomóc, nawet, gdy nie jest biegły w kwestiach technologii IT.

Jak wygląda zatem proces pracy z danymi w przypadku użytkownika biznesowego?

Przede wszystkim nie potrzebujesz nic instalować, płacić za wdrożenie, integracje itp. jedyne co musisz … to mieć dostęp do własnych danych (w dowolnej, możliwej do uzyskania formie).

zaladuj-dane
Załaduj dane

Pobieraj dane z różnych źródeł korzystając z gotowych konektorów (baza sql, system erp, crm, excel,…). Możesz to robić ręcznie lub automatycznie.


Przygotuj dane

Przekształć, wyczyść dane do formatu jaki będzie potrzebny. Skorzystaj z gotowych akcji i zbuduj własny proces czyszczenia danych.


Połącz dane

Połącz swoje wszystkie źródła danych korzystając z graficznego kreatora lub skorzystaj z podpowiedzi systemu.


Praca grupowa

Zarządzaj źródłami danych, współdziel widoki danych z innymi użytkownikami, czy departamentami do wspólnych analiz.


Wizualizacja

Utwórz dowolne wizualizacje, dashboardy, raporty. Analizuj dane w sposób jaki preferujesz, drążenie, …


Współdzielenie

W bezpieczny sposób, udostępnij swoją pracę, korzystając z interaktywnych dashboardów, raportów, alertów, plików excel, pdf… na dowolnym urządzeniu.

Birst to nie tylko narzędzie do wizualizacji danych, to przede wszystkim doskonała platforma do łączenia różnych źródeł danych od plików excel, baz sql, systemów crm, erp, źródeł big data. To także platforma, która pozwala używać w organizacji różnych narzędzi BI, przy jednoczesnym zachowaniu spójności wszystkich danych.

Potrzebujesz więcej informacji, przykładów – zadzwoń 22 496 60 00, albo wypełnij formularz, a pokażemy możliwości rozwiązania.