Master Data Management

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Master Data Management

Jakość danych szkolenie

Master Data Management (zarządzanie danymi podstawowymi) to fundament inicjatyw zarządzania jakością danych. W dużym uproszczeniu można traktować MDM jako kręgosłup spinający całość procesów powstawania i wykorzystywania danych we wszystkich systemach IT – od ich powstawania do końcowej konsumpcji w systemach zarządczych. Ważne jest, aby nie zaszufladkować go jako kolejnego rozwiązania jedynie informatycznego. MDM to określenie procesów i odpowiedzialności w odniesieniu do danych, wpływających na rozumienie całości biznesu odzwierciedlonego w systemach IT.

Kwestii jakości danych nie można rozwiązać bez zaangażowania użytkowników biznesowych. Wynika to głównie z faktu, iż IT ma świadomość jak powinien wyglądać proces utrzymywania jakości danych, a biznes wie w jaki sposób zarządzać danymi, które są niezbędne do efektywnego działania.

Dobrą praktyką do wdrożenia Master Data Management jest ewolucyjna metoda stopniowych zmian bazująca na aktualnych doświadczeniach (Analityczny MDM), a wyniki i obserwacje z wykorzystania analitycznego MDM wykorzystać jako podstawa do wdrożenia operacyjnego MDM – modelu docelowego.

Analityczny MDM

W wielu organizacjach jakość danych nie jest sprawą zupełnie nową, w szczególności w kontekście projektów integrujących dane z wielu źródeł, czyli Hurtowniami Danych i Business Intelligence.

Czytaj więcej

Operacyjny MDM

Wyniki i obserwacje z wykorzystania analitycznego MDM powinny posłużyć jako podstawa do wdrożenia operacyjnego MDM. W operacyjnym wydaniu, MDM pełni już znaczniej bardziej aktywną rolę.

Czytaj więcej