Oracle Hyperion Planning

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Oracle Hyperion Planning

Oracle Hyperion Planning jest elastyczną platformą wspierającą procesy planowania, budżetowania i prognozowania opartą o interaktywny dostęp do wszystkich funkcjonalności poprzez przeglądarkę lub aplikacje MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook). Użytkownicy mogą skorzystać z dowolnych metod planistycznych takich jak:

 • Planowanie oparte o nośniki
 • Kwotowe
 • Planowanie Top-down
 • Planowanie Bottom-Up
 • Rolling Forecasts,
 • Łączenie wyżej wymienionych w ramach jednej aplikacji, zestawu formatek planistycznych, konkretnego planu cząstkowego lub też nawet pojedynczej formatki
 • Wbudowany worflow procesu przedłożeń pozwala na zarządzanie cyklem planistycznym w sposób wielowymiarowy w pełni wspierający zależności macierzowe w organizacji.

Podstawowymi elementami platformy są:

 • Dostęp do aplikacji realizowany przez przeglądarkę lub aplikacje MS Office
 • Serwer aplikacyjny Hyperion Planning odpowiedzialny za przetwarzanie wszystkich operacji użytkowników
 • Serwer OLAP Oracle Hyperion Essbase, który jest silnikiem analitycznym i kalkulacyjnym dla modelu planistycznego
 • Relacyjna baza metadanych procesu zarządzana autonomicznie przez architekta modelu planistycznego lub poprzez korporacyjne rozwiązania do zarządzania metadanymi, takimi jak np: Oracle Hyperion DRM

Materiały dodatkowe

Koniec wsparcia technicznego dla Oracle Hyperion EPM 11.1.x

Wraz z zapowiedzią zakończenia wsparcia technicznego dla Hyperion HPM 11.1.x i dostępnością nowej wersji Hyperion 11.2, wiele firm ma problem z podjęciem decyzji, co dalej zrobić ze starszymi wersjami pakietu Oracle Hyperion EPM. Niestety, nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji o aktualizacji, przełączeniu do modelu subskrypcji czy zmianie dostawcy.

Czytaj więcej (2 min)

Cogit Partnerem Roku 2019 firmy Oracle

W dniu 23 października podczas Oracle Modern Business Summit, Cogit został wyróżniony tytułem Partnera roku 2019 firmy Oracle. Nagroda została przyznana ze szczególnym uwzględnieniem wkładu w rozwój kompetencji w obszarze EPM Cloud.

Czytaj więcej (1 min)

Konsolidacja finansowa – HFM czy FCCS

Konsolidacja finansowa z HFM czy FCCS, które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie? Zarejestruj się na webinarium i poznaj możliwości i różnice. W trakcie webinarium pokażemy czym jest pakiet usług FCCS i w jaki sposób jest on wstanie wesprzeć proces konsolidacji finansowej i raportowania. Odnosząc się do HFM i porównując możliwości, pokażemy czy i kiedy warto rozważać wykorzystanie usługi chmurowej, a kiedy nie będzie miało to sensu.

Czytaj więcej (2 min)
planowanie i raportowanie sprzedaży oracle

Model planowania i raportowania sprzedaży

Serdecznie zapraszamy na webinarium, na którym zaprezentujemy gotowy do wykorzystania model planowania i raportowania sprzedaży bazujący na rozwiązaniu Oracle Planning and Budgeting Cloud Service (PBCS). Rozwiązanie można wdrożyć w każdej firmie, która prowadzi sprzedaż produktów lub usług, niezależnie od branży, rodzajów produktów czy kanałów sprzedaży.

Czytaj więcej (2 min)
Digital Transformation – HIT czy MIT?

Digital Transformation – HIT czy MIT?

Czym tak naprawdę jest transformacja cyfrowa? Kolejnym modnym hasłem? Czy trendem, który będzie zmieniał oraz zmienia nawet największe biznesy?

Czytaj więcej (3 min)
Oracle Gartner Forrester

Gartner i Forrester: Oracle jednym z liderów rynku EPM

Zarówno Gartner, jak i Forrester zgodnie plasują firmę Oracle w czołówce dostawców rozwiązań klasy Enterprise Performance Management. Oba instytuty w swoich raportach dotyczących rynku rozwiązań Enterprise Performance Management podkreślają szerokie portfolio produktów i usług Oracle EPM oraz zwracają uwagę na strategię ich rozwoju.

Czytaj więcej (2 min)