Raportowanie

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Raportowanie

Raportowanie zamienia dane w informacje, które pomagają prowadzić procesy analiz, budżetowania i planowania czy wspierają podejmowanie decyzji. Jednym z kluczowych aspektów raportowania jest wizualizacja informacji, zarówno w kwestii dopasowania jej do odpowiednich odbiorców, jak i jej dostępności.

Na oferowane przez nas rozwiązania składają się raporty oparte na wszystkich danych znajdujących się w centralnej bazie, czy innych źródłach zewnętrznych, prezentujące wyniki poszczególnych działów, jak i dane finansowe według produktów czy dedykowanych potrzeb odbiorców. Pomagają dotrzeć do potrzebnych informacji, nawet jeśli jej wydobycie wymaga przetworzenia dużej ilości danych.

Rozwiązania wspomagają pracę menedżerów poprzez wykorzystanie powszechnie stosowanych miar i wskaźników, takich jak:

  • przychody,
  • koszty,
  • produktywność,
  • zyskowność,
  • rentowność inwestycji.

System pomaga analizować działalność organizacji poprzez miary niefinansowe, jak np.: poziom satysfakcji klientów, skuteczność kampanii promocyjnych, jakość czy stałość zatrudnienia. Jedną z funkcji jest możliwość generowania analiz ad hoc. System pozwala przedstawiać miary jako trendy lub odchylenia od trendów, co pomaga prowadzić analizy działalności z różnych perspektyw i daje wsparcie metod zarządzania opartych na Zrównoważonej Karcie Wyników (BSC).

Więcej o raportowaniu, w tym przykładowe demo, screeny w kategorii – Raportowanie, analiza i wizualizacja danych – lub na stronach poszczególnych produktów. W przypadku niektórych z nich, jest także możliwość darmowego testowania oprogramowania.

Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami, pozwalającymi na dobór i wdrożenie oprogramowania takich producentów, jak: Infor Birst, Infor, Microsoft, Oracle, IBM – zapraszamy do kontaktu.

Przykład raportu Oracle BI

Oracle Business Intelligence – przykład raportu.

raport pdf infor d/epm

Infor EPM – przykład raportu pdf wygenerowanego przez aplikację.

Raportowanie sprzedaży Infor Birst

Infor Birst – przykład raportu sprzedaży.

Raportowanie Power BI

Microsoft Power BI – przykład raportu.

IBM Cognos Analytics – przykład raportu.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w zakresie raportowania skontaktuj się z nami drogą mailową info@cogit.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

jaki system raportowania

Jaki program do raportowania jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie można sprowadzić do bardzo krótkiego stwierdzenia – każdy i żaden. Aktualnie możliwości jakie dostarcza oprogramowanie w obszarze raportowania i wizualizacji danych – niezależnie czy będzie wymienione przez Gartnera, Forrestera, czy też inną agencję analityczną - daje dość podobne możliwości. Jedno bardziej zachwyci graficznie, drugie cenowo, a trzecie …

Czytaj więcej (3 min)
CSFM, czyli skuteczne S&OP

CSFM, czyli skuteczne S&OP

Zapraszamy na cykl webinariów CSFM, czyli skuteczne S&OP. W trakcie 4 odcinków pokażemy, jak dostosować planowanie operacyjne, finansowe i marketingowe w celu osiągnięcia założeń strategicznych bez pomijania kluczowych informacji oraz jak zapewnić zgodność pomiędzy wszystkimi wydziałami przedsiębiorstwa a wymaganiami rynku, a wszystko to dzięki Cogit Supply and Financial Management.

Czytaj więcej (2 min)

ESG i zrównoważony rozwój – jak oprogramowanie pomaga w raportowaniu środowiskowym

Zapraszamy na webinarium, podczas którego skupimy się na obszarze wpływu na środowisko (E), obliczeniach związanych z emisją i ich raportowaniu. Do tego celu użyjemy aplikacja IBM Envizi – jednego z liderów rynku rozwiązań do analizy i przeglądu danych dotyczących zrównoważonego rozwoju i ujawnień ESG.

Czytaj więcej (2 min)
controlling icv

XVI Kongres ICV POLSKA

Jesteśmy Złotym Partnerem Merytorycznym XVI Kongresu ICV POLSKA (CIA 2022), największego międzynarodowego kongresu dla CFO, finansistów, controllerów i menedżerów w Europie Środkowo-Wschodniej! Wspólnie z IBM zapraszamy na naszą prezentację o tym, jak szybko i efektywnie zaimplementować raportowanie ESG.

Czytaj więcej (1 min)
GPW wybrała Cogit

Grupa Kapitałowa GPW wybrała Cogit jako dostawcę centralnego systemu controllingowego

Przedmiotem współpracy jest kompleksowe zaprojektowanie, parametryzacja i dostosowanie systemu, a także jego utrzymanie i rozwój we wszystkich spółkach Grupy Kapitałowej GPW.

Czytaj więcej (1 min)

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)