Zarządzanie czynnikami środowiskowymi, społecznymi oraz dotyczącymi ładu korporacyjnego oraz ich raportowanie.

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Raportowanie ESG

Odpowiednie zarządzanie czynnikami środowiskowymi, społecznymi oraz dotyczącymi ładu korporacyjnego zyskuje na znaczeniu w związku z rosnącą presją otoczenia, w tym zmieniającymi się oczekiwaniami inwestorów i sektora finansowego, oraz zmianami legislacyjnymi i rosnącą świadomością społeczeństwa.

Dzięki aplikacjom wspierającym raportowanie ESG nasi klienci zyskują możliwość rozpoczęcia projektu raportowania i ujawniania danych niefinansowych, ale też poprawy posiadanego systemu i lepszego zarządzania już posiadanymi danymi. Należy pamiętać, że raportowanie jest procesem złożonym i nie ma jednego uniwersalnego podejścia, które sprawdzi się w przypadku każdej firmy, dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie jednocześnie gwarantując zgodność z obowiązującymi regulacjami krajowymi i unijnymi oraz dobierając rozwiązania do konkretnych wymagań interesariuszy.

ESG i zrównoważony rozwój – jak oprogramowanie pomaga w raportowaniu środowiskowym – zapis webinaru

Oferowane przez nas rozwiązania umożliwiają tworzenie baz danych usprawniających proces raportowania ESG.

Oprogramowanie wspierające raportowanie ESG przechowuje wszystkie dane w jednym systemie ewidencyjnym. Integracja poszczególnych modułów gwarantuje pełne wypełnienie obowiązków związanych z raportowaniem ESG.  Przechowywanie danych podlegających audytowi w jednym systemie raportowania gwarantuje pewność, że spełniają założenia finansowe i umożliwiają ich bieżącą weryfikację.

Envizi - baza danych ESG

Ekran główny bazy danych ESG (Envizi).

Wybrane możliwości oferowanych rozwiązań:

  • Łączą dane z różnych źródeł i zapewniają dostęp do bogatej biblioteki szablonów raportów i narzędzi przydatnych w procesie raportowania ESG,
  • Zapewniają bieżący wgląd w procesy, który umożliwia identyfikację występujących anomalii i nieprawidłowości w czasie rzeczywistym,
  • Dostarczają gotowe narzędzia przepływu pracy i współpracy, które umożliwią zaangażowanie całych zespołów w procedury ESG,
  • Umożliwiają prostą i intuicyjną wizualizację danych  z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych rozwiązań.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w temacie raportowanie ESG skontaktuj się z nami drogą mailową info@cogit.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.