Prognozowanie finansowe

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Prognozowanie

Prognozowanie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu finansowego i ekonomicznego. Pokonanie przeciwności losu i nieprzewidzianych wydarzeń to klucz do stabilności i wzrostu firmy. Dzięki naszym aplikacjom do prognozowania możemy pomóc w osiągnięciu tych celów, oferując usługi oparte na prognozowaniu finansowym. Z naszą pomocą, możesz przewidywać wyniki finansowe na podstawie kluczowych danych, umożliwiając firmom lepsze zarządzanie swoją działalnością.

Prognozowanie – dlaczego korzystanie z dedykowanych aplikacji jest pomocne?

Dzięki aplikacjom wspomagającym prognozowanie finansowe można tworzyć prognozy bezpośrednio w modelu, bazując na dowolnych danych. Wybierając nasz program do prognozowania, użytkownicy mogą szybko i w prosty sposób wyznaczyć dowolny podzbiór wielowymiarowego modelu jako podstawę do prognozowania oraz okres, na jaki ma być wygenerowana prognoza.

Przykładowe możliwości oferowanych rozwiązań:

  • analiza danych,
  • dobór metody prognozowania,
  • automatyczne wykrywanie sezonowości,
  • usuwanie anomalii,
  • korygowanie dynamicznych trendów nowych lub dojrzałych produktów (bazując na cyklu ich życia).

Rozwiązania pozwalają na generowanie prognoz ekonomicznych lub wyjściowych budżetów na najbardziej detalicznym poziomie (np. miesiąc, MPK, konto) przy wyznaczeniu jedynie ogólnych założeń (np. ograniczenie rocznych kosztów administracji). W efekcie wykorzystanie modułu daje oszczędność nakładów pracy i czasu, koniecznych do tworzenia prognoz, symulacji i budżetów wyjściowych. Uzyskanie w ten sposób dane są spójne i dokładne.

Infor business intelligence BI - prognozowanie

Infor BI – Przykładowy ekran prognozy

prognozowanie w Infor Birst

Infor Birst – Przykładowy ekran prognozy

IBM Planning Analytics – Przykładowy ekran prognozy

Infor EPM – Prognozowanie za pomocą systemu Infor EPM i metod uczenia maszynowego

Korzyści wynikające z wyboru naszego programu do prognozowania

Dzięki naszemu programowi do prognozowania firmy mogą skupić się na swojej głównej działalności. Korzystając z naszych usług, otrzymasz spójne i dokładne dane, które pomagają w podejmowaniu strategicznych decyzji. Co więcej, nasza działalność doradcza i doświadczenie zdobyte na przestrzeni ponad 30 lat pozwala nam na dobór i wdrożenie optymalnych rozwiązań business intelligence dla każdej firmy.

Dysponujemy wiedzą, praktyką i referencjami także w zakresie:

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w zakresie prognozowania skontaktuj się z nami drogą mailową info@cogit.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

Zaawansowane prognozowanie w systemie Infor EPM

Zaawansowane prognozowanie w systemie Infor EPM

Jak usprawnić swój proces planowania za pomocą systemu Infor EPM i metod nadzorowanego uczenia maszynowego? Sprawdź, jakie funkcjonalności, w tym zakresie dostarcza jedna z czołowych aplikacji dla controllingu. Zapisz się na nasze webinarium i zobacz, jak lepiej planować przyszłość, aby podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Czytaj więcej (1 min)
GPW wybrała Cogit

Grupa Kapitałowa GPW wybrała Cogit jako dostawcę centralnego systemu controllingowego

Przedmiotem współpracy jest kompleksowe zaprojektowanie, parametryzacja i dostosowanie systemu, a także jego utrzymanie i rozwój we wszystkich spółkach Grupy Kapitałowej GPW.

Czytaj więcej (1 min)

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)

System do planowania i prognozowania dostaw – część III

Zapraszamy na ostatni z serii webinar dotyczący planowania i zarządzania dostawami do sklepów i centrów dystrybucyjnych. Tym razem, zajmiemy się tematem związanym z planowaniem centrów logistycznych, ruchów międzysklepowych, czy zarządzaniem poprzez alerty.

Czytaj więcej (1 min)

System do planowania i prognozowania dostaw – część II

Zapraszamy na drugi webinar dotyczący planowania i zarządzania dostawami do sklepów i centrów dystrybucyjnych. Przedstawimy jak planista przy użyciu kilku prostych formatek może wykorzystać parametry ekspozycji do sterowania replenishmentem sklepów.

Czytaj więcej (1 min)

System do planowania i prognozowania dostaw

Zapraszamy na cykl trzech webinariów, podczas których zaprezentujemy koncepcję planowania i zarządzania dostawami do sklepów i centrów dystrybucyjnych. Przykłady zostaną zwizualizowane przy użyciu dedykowanego systemu do planowania i prognozowania dostaw oraz naszych doświadczeń projektowych.

Czytaj więcej (1 min)