Prognozowanie

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Prognozowanie

Dzięki aplikacjom wspomagającym prognozowanie można tworzyć prognozy bezpośrednio w modelu, bazując na dowolnych danych. Użytkownicy mogą szybko i w prosty sposób wyznaczyć dowolny podzbiór wielowymiarowego modelu jako podstawę do prognozowania oraz okres, na jaki ma być wygenerowana prognoza.

Przykładowe możliwości oferowanych rozwiązań:

  • analiza danych,
  • dobór metody prognozowania,
  • automatyczne wykrywanie sezonowości,
  • usuwanie anomalii,
  • korygowanie dynamicznych trendów nowych lub dojrzałych produktów (bazując na cyklu ich życia).

Rozwiązania pozwalają na generowanie prognoz lub wyjściowych budżetów na najbardziej detalicznym poziomie (np. miesiąc, MPK, konto) przy wyznaczeniu jedynie ogólnych założeń (np. ograniczenie rocznych kosztów administracji). W efekcie wykorzystanie modułu daje oszczędność nakładów pracy i czasu, koniecznych do tworzenia prognoz, symulacji i budżetów wyjściowych. Uzyskanie w ten sposób dane są spójne i dokładne.

Infor business intelligence BI - prognozowanie

Infor BI – Przykładowy ekran prognozy

prognozowanie w Infor Birst

Infor Birst – Przykładowy ekran prognozy

IBM Planning Analytics – Przykładowy ekran prognozy

Infor EPM – Prognozowanie za pomocą systemu Infor EPM i metod uczenia maszynowego

Cogit od ponad 30 lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa i wdrażania rozwiązań wspierających Controlling. Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami, pozwalającymi na dobór i wdrożenie rozwiązań czołowych producentów.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w zakresie prognozowania skontaktuj się z nami drogą mailową info@cogit.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

CSFM, czyli skuteczne S&OP

CSFM, czyli skuteczne S&OP

Zapraszamy na cykl webinariów CSFM, czyli skuteczne S&OP. W trakcie 4 odcinków pokażemy, jak dostosować planowanie operacyjne, finansowe i marketingowe w celu osiągnięcia założeń strategicznych bez pomijania kluczowych informacji oraz jak zapewnić zgodność pomiędzy wszystkimi wydziałami przedsiębiorstwa a wymaganiami rynku, a wszystko to dzięki Cogit Supply and Financial Management.

Czytaj więcej (2 min)
Zaawansowane prognozowanie w systemie Infor EPM

Zaawansowane prognozowanie w systemie Infor EPM

Jak usprawnić swój proces planowania za pomocą systemu Infor EPM i metod nadzorowanego uczenia maszynowego? Sprawdź, jakie funkcjonalności, w tym zakresie dostarcza jedna z czołowych aplikacji dla controllingu. Zapisz się na nasze webinarium i zobacz, jak lepiej planować przyszłość, aby podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Czytaj więcej (1 min)
GPW wybrała Cogit

Grupa Kapitałowa GPW wybrała Cogit jako dostawcę centralnego systemu controllingowego

Przedmiotem współpracy jest kompleksowe zaprojektowanie, parametryzacja i dostosowanie systemu, a także jego utrzymanie i rozwój we wszystkich spółkach Grupy Kapitałowej GPW.

Czytaj więcej (1 min)

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)

System do planowania i prognozowania dostaw – część III

Zapraszamy na ostatni z serii webinar dotyczący planowania i zarządzania dostawami do sklepów i centrów dystrybucyjnych. Tym razem, zajmiemy się tematem związanym z planowaniem centrów logistycznych, ruchów międzysklepowych, czy zarządzaniem poprzez alerty.

Czytaj więcej (1 min)

System do planowania i prognozowania dostaw – część II

Zapraszamy na drugi webinar dotyczący planowania i zarządzania dostawami do sklepów i centrów dystrybucyjnych. Przedstawimy jak planista przy użyciu kilku prostych formatek może wykorzystać parametry ekspozycji do sterowania replenishmentem sklepów.

Czytaj więcej (1 min)