Codec i Capgemini podnoszą wydajność firm

Codec i Capgemini podnoszą wydajność firm

Data dodania: 9 lutego 2005
Podziel się informacją:

Codec Systems zacieśnia współpracę z Capgemini Polska w zakresie oferowania firmom wiedzy biznesowej i systemów informatycznych do zarządzania controllingiem i wprowadzaniem w życie strategii. Obie firmy zamierzają wspólnie prowadzić projekty wdrożeniowe dla największych firm działających w Polsce.

Polski oddział międzynarodowej grupy informatycznej specjalizuje się w rozwiązaniach biznesowych, które pozwalają dużym firmom przełożyć plany strategiczne na konkretne codzienne działania i decyzje. Flagowym produktem Codec jest system MPC, który należy do klasy rozwiązań Business Performance Management (BPM). Jest on skierowany dla większych organizacji, które prowadzą controlling, konsolidują dane finansowe oraz kładą duży nacisk na efektywne zarządzanie kosztami i budżetami. Wprowadzony w roku 2004 do oferty nowatorski moduł Strategy Management pozwala firmom korzystającym z MPC tworzyć interaktywne mapy strategii i sprawować kontrolę nad tym, w jakiej mierze założone plany są realizowane. Kontrola wykonania planów odbywa się praktycznie w czasie rzeczywistym, co znacznie podnosi ogólną wydajność przedsiębiorstwa. Według Krzysztofa Felkera, menedżera z Capgemini rynek w Polsce coraz częściej zgłasza zapotrzebowanie na doradztwo w zakresie podnoszenia efektywności działania organizacji. Koncepcja systemów Business Performance Management, które wspomagają controlling, jak również pozwalają zarządzać strategią biznesową, jest jedną z ciekawszych odpowiedzi technologii na potrzeby korporacji.

Radosław Kozieja, prezes firmy Codec mówi: „Z Capgemini zamierzamy wspólnie oferować i wdrażać system MPC. Wdrażanie rozwiązań klasy BPM obok kompetencji informatycznych wymaga szerokiej wiedzy biznesowej. Nasza technologia wpisuje się w plany rozwoju działu Finanse Transformation firmy Capgemini, który między innymi pomaga organizacjom w podnoszeniu ich wydajności. W przypadku realizowanych wspólnie projektów konsultanci Capgemini będą zapewniać wiedzę biznesową, podczas gdy my będziemy mogli skoncentrować się na dostosowaniu MPC do wymogów konkretnych klientów i wyników przeprowadzonych analiz biznesowych.”

Poza wspólnymi projektami wdrożeniowymi obie firmy będą w Polsce wspólnie propagować idee rozwiązań klasy BPM, między innymi na wspólnie organizowanych konferencjach i seminariach.