Codec z nowym wspólnym logo

Codec z nowym wspólnym logo

Data dodania: 29 września 2017
Kategoria: Informacje
Podziel się informacją:

Grupa Codec odświeża swoją markę, wprowadzając nowe logo i identyfikację wizualną. Zmiana ma na celu wprowadzenie spójnego przekazu oraz wizualizacji w ramach całej grupy w Europie.

Grupa Codec od ponad 30 lat realizuje projekty dla czołowych organizacji w Polsce i na Świecie. Od wielu lat firma dynamicznie się rozwija zarówno organicznie jak i poprzez przejęcie umacniając swoją pozycję jako lidera w obszarze usług i rozwiązań wspierających efektywność organizacji takich jak: business Intelligence, CRM, ERP, czy rozwiązania dla controllingu.

Dynamiczny rozwój Codec, przejęcia, łączenia firm spowodowały odejście od spójnej koncepcji komunikacyjnej. Różne lokalizacje wprowadzały własne modyfikacje logo, przekazów. W przypadku realizacji projektów lokalnych, nie stanowiło to dużego problemu. W przypadku projektów międzynarodowych, stosowanie różnych elementów komunikacji, szablonów, prezentacji, a przede wszystkim różnych logotypów wprowadzało niespójność w postrzeganiu firmy.” – powiedział Robert Ciesielski, marketing manager, Codec Polska.

Codec realizuje zarówno projekty w skali lokalnej, jak i duże projekty międzynarodowe, które angażują zespoły konsultantów z różnych oddziałów firmy w Europie.

Nadszedł czas, żeby charakter naszej firmy odzwierciedlał się nie tylko w sposobie naszego działania, jakości naszych usług, ale także we wspólnej, jednolitej wizualizacji naszej całej firmy.” – dodał Robert Ciesielski.

Centrala Codec zapowiada dalszą ekspansję zagraniczną i wzrost zaangażowania w Polsce i Niemczech, a rebranding jest jednym z elementów tego planu.

Zmiana będzie dotyczyła także oficjalnej nazwy Centrali Codec, wszystkich jej oddziałów w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. Firmy działające pod nazwą Codec-dss (wynik połączenia firm Codec oraz Decision Systems Support), po 5 latach powracają do swojej pierwotnej nazwy – Codec Ltd.

Nowe logo pojawi się w komunikacji marketingowej i w identyfikacji wizualnej wszystkich oddziałów Codec od 29 sierpnia 2017. Stara nazwa i identyfikacja będzie sukcesywnie zastępowana nową. Cały proces, włączając oznakowanie biur i oddziałów powinien się zakończyć do końca października 2017 roku.