Oracle Hyperion Day

Oracle Hyperion Day

Data dodania: 20 kwietnia 2011
Kategoria: Oracle Wydarzenia
Podziel się informacją:

W dniu 19 kwietnia br. w hotelu Westin w Warszawie obył się Oracle Hyperion Day dotyczący zarządzania efektywnością organizacji.

Według analityków z największych firm badawczych (Gartner, IDC) w najbliższych latach znacząco wzrośnie zapotrzebowanie na rozwiązania do zarządzania efektywnością. Przedsiębiorstwa przeprowadzają głębokie reorganizacje, wzmacniają przewagi konkurencyjne, dokonują fuzji i przejęć. Zarząd, działy finansów i kontrolingu kreują zapotrzebowanie na wdrażanie rozwiązań wspierających optymalne zarządzanie organizacją.

Zarządzanie aspektem finansowym przedsiębiorstwa obejmuje procesy, do obsługi których od ponad 40 lat istnieją na rynku rozwiązania informatyczne. Jednak ostatnio w tym segmencie pojawia się zupełnie nowa jakość: systemy znane jako EPM: Enterprise Performance Management. Kluczową zaletą takiego typu rozwiązań jest połączenie poszczególnych obszarów zarządzania w jedną spójną platformę biznesową. Oracle Hyperion jest liderem na rynku systemów przeznaczonych do zarządzania efektywnością przedsiębiorstwa i obejmuje procesy planowania strategicznego, budżetowania, konsolidacji finansowej, karty wyników, aż po modelowanie biznesowe i zarządzanie ryzykiem.