System Zarządzania Cogit zgodny z wymaganiami ISO/IEC 27001:2013

System Zarządzania Cogit zgodny z wymaganiami ISO/IEC 27001:2013

Data dodania: 14 lutego 2023
Kategoria: Awards Informacje
Podziel się informacją:

System Zarządzania Cogit Sp. z o.o. został zatwierdzony przez Alcumus ISOQAR jako zgodny z wymaganiami ISO/IEC 27001:2013. Zakres certyfikacji obejmował przetwarzanie informacji związanych z realizacją usług wdrażania systemów informatycznych wspierających wykorzystanie danych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Standard ISO 27001 ustanawia systematyczne podejście do zarządzania informacjami o firmie i klientach oparte na okresowych ocenach ryzyka.

Co dla nas oznacza przyznanie certyfikatu ISO/IEC 27001:2013?

Objęcie systemu Cogit certyfikacją oznacza, że spełnia on globalne wymagania w zakresie bezpieczeństwa informacji o firmie i klientach, a nasze podejście do zarządzania informacjami będzie teraz na bieżąco weryfikowane w okresowych ocenach ryzyka. Atestacja to dla nas potwierdzenie stałego zaangażowana w dostosowywanie się do globalnych praktyk w zakresie zarządzania informacjami, a także docenienie poziomu zaawansowania oraz bezpieczeństwa naszych rozwiązań.

Jakie korzyści płyną z certyfikatu ISO 27001 dla firm i organizacji korzystających z usług Cogit?

Firmy i organizacje korzystające z usług Cogit zyskują pewność, że ich dane są w najlepszych rękach. W praktyce oznacza to minimalizację ryzyka wystąpienia zdarzeń i incydentów związanych z bezpieczeństwem informacji, ograniczenie do minimum ryzyka kar i strat finansowych oraz gwarancję wypracowania procedur reagowania na wszelkie naruszenia bezpieczeństwa informacji.