Usługi Cogit będą dostępne w Chmurze Krajowej

Usługi Cogit będą dostępne w Chmurze Krajowej

Data dodania: 11 września 2019
Kategoria: Cloud Informacje
Podziel się informacją:
  • Operator Chmury Krajowej pozyskał partnera w zakresie rozwiązań analityki biznesowej, którym jest Cogit;
  • Dzięki współpracy Operatora Chmury Krajowej i Cogit możliwe będzie wprowadzenie światowych standardów analityki i planowania strategicznego w sektorach regulowanych;
  • Cogit będzie dostarczał firmom i instytucjom w kraju narzędzia do analizy danych gromadzonych w bezpiecznych centrach danych Chmury Krajowej.

Cogit i Operator Chmury Krajowej rozpoczęły współpracę w obszarze usług Business Intelligence, rozwiązań dla controllingu i konsolidacji finansowej świadczonych za pośrednictwem infrastruktury Chmury Krajowej.

Istotą współpracy obu firm jest umożliwienie wykorzystania najbardziej zaawansowanych narzędzi analitycznych oferowanych przez Cogit, do danych, w stosunku do których musi być zachowany wymóg suwerenności (Data Residency). Dzięki wykorzystaniu zasobów Chmury Krajowej, dane będą przechowywane i przetwarzane w Polsce, z możliwością pełnego audytu. W praktyce oznacza to możliwość posługiwania się systemami oferowanymi przez Cogit dla firm z takich sektorów jak bankowość i finanse, ochrona zdrowia czy energetyka. Współpraca oznacza też otwarcie dostępu do zaawansowanej analityki jednostkom samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Podmioty z wymienionych sektorów miały dotychczas bardzo ograniczone możliwości sięgania po tworzone na światowych rynkach narzędzia analityczne.

Cogit posiada ponad 20-sto letnie doświadczanie we wdrażaniu rozwiązań Business Intelligence, systemów dla controllingu i konsolidacji finansowej w Polsce i Europie. W swojej pracy wykorzystuje najbardziej sprawdzone rozwiązania światowych firm technologicznych: Infor, Oracle, Microsoft i Birst, dostępnych w modelach tradycyjnych, jak również modelu chmurowym.

Operator Chmury Krajowej jest firmą, która ma misję wspierania innowacyjności polskiej gospodarki poprzez podnoszenie stopnia adopcji chmury obliczeniowej. Polska jest w grupie państw, które w najmniejszym stopniu korzystają z możliwości tworzonych przez Cloud Computing – między innymi takich, jakie przynosi Cogit wdrażając rozwiązania nowej generacji, umożliwiające podejmowanie racjonalnych decyzji w oparciu o dane.