Microsoft SharePoint

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Microsoft SharePoint

Microsoft SharePoint to platforma aplikacji webowych, służąca do sprawnej oraz przeprowadzanej w bezpiecznym środowisku wymiany informacji w organizacji.

Platforma posiada wiele funkcjonalności, które twórca – Microsoft podzielił obrazowo na kilka głównych obszarów:

  • Sites – SharePoint pozwala zabezpieczać strony internetowe (typu private i public) bez jakichkolwiek umiejętności w zakresie IT Security. SharePoint to przy tym centralne miejsce, z którego użytkownicy zarządzają swoimi stronami,
  • Communities – platforma ułatwia komunikację pomiędzy zespołami projektowymi, grupami klientów oraz innymi zbiorami organizacji, wyodrębnianymi na przykład na podstawie lokalizacji,
  • Content –  platforma stwarza lokalnie miejsce, w którym użytkownicy przechowują informacje (dowolne typ plików). Informacje te mogą być edytowane za pomocą dowolnego typu urządzenia – desktop oraz urządzenie mobilne,
  • Search – narzędzie wyposażono w ogromne możliwości wyszukiwania – wśród dokumentów lokalnych czy repozytoriów zewnętrznych. Istnieje także możliwość przeglądania dokumentów, publikowanych przez konkretnych użytkowników,
  • Insights – informacje z różnych części organizacji uwidaczniane w ramach różnych kontekstów użyteczności, tym samym zwiększenie efektywności,
  • Composites – SharePoint zintegrowany z SharePoint Designer, Microsoft Visual Studio.

Materiały dodatkowe

Forum Controllingu 24

Forum Controlling-24: Dylematy decyzyjne CFO

Zapraszamy na Forum Controllingu-24, które odbędzie się pod hasłem przewodnim Dylematy Decyzyjne CFO. Już 20 października 2023 nasi przedstawiciele Hubert Kobierzewski i Natalia Bednarek wskażą na podobieństwa i różnice pomiędzy Excelem a Power BI, aby finalnie odpowiedzieć na pytanie, czy dla każdego Power BI to dobre rozwiązanie?

Czytaj więcej (1 min)
Rachunek Zysków i Strat AD 2023… w Power BI

Rachunek Zysków i Strat AD 2023… w Power BI

Jak usprawnić swój Rachunek Zysków i Strat w Microsoft Power BI i co zyskaliśmy przez ostatnie 3 lata? Podczas webinarium właśnie na tym się skupimy. Nie pokażemy wszystkich możliwości (bo na to zabrakłoby czasu), ale zademonstrujemy, jak dojść od poziomu transakcji do gotowego raportu Rachunku Zysków i Strat, różnych jego wersji, różnych układów, usprawnień wydajnościowych, itp.

Czytaj więcej (2 min)

SQLDay 2023

Kolejnej edycja konferencji SQLDay, rozpoczyna się już 8 maja 2023 r. To największa w naszej części Europy konferencja poświęcona platformie danych Microsoft, w tym między innymi: bazom danych, rozwiązaniom Big Data i Business Intelligence, zaawansowanej analizie danych. Serdecznie zapraszamy do Wrocławia na to ważne wydarzenia świata danych i analityki, a w szczególności na warsztaty oraz prelekcję naszego eksperta Huberta Kobierzewskiego.

Czytaj więcej (2 min)
Z pamiętnika analityka. PowerBI

Z pamiętnika analityka. Moje pierwsze wrażenia z pracy z Power BI

Z pamiętnika analityka, czyli jakie były moje pierwsze wrażenia i wrażenia osób, z którymi miałam okazję pracować po zetknięciu się z narzędziem Power BI? O tym, na co warto zwrócić uwagę przed decyzją o wdrożeniu Power BI i jakie spostrzeżenia z pracy z Power BI mają jego użytkownicy opowiada Natalia Bednarek konsultantka w Cogit.

Czytaj więcej (4 min)
Od Excela do Power BI. Co co warto wiedzieć zanim zaczniesz!

Od Excela do Power BI. Co warto wiedzieć zanim zaczniesz!

Czy dla każdego Power BI to dobre rozwiązanie? Z jakimi problemami możemy się zmierzyć, gdy będziemy chcieli nim zastąpić Excela i czy to w ogóle możliwe? Zapraszamy na webinarium, podczas którego podzielimy się z Państwem naszymi doświadczeniami z wdrożeń Business Intelligence. Opowiemy o wadach oraz zaletach stosowania różnych narzędzi, zarówno z punktu widzenia użytkownika biznesowego, jak i całej organizacji.

Czytaj więcej (2 min)

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)