Microsoft SharePoint

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Microsoft SharePoint

Microsoft SharePoint to platforma aplikacji webowych, służąca do sprawnej oraz przeprowadzanej w bezpiecznym środowisku wymiany informacji w organizacji.

Platforma posiada wiele funkcjonalności, które twórca – Microsoft podzielił obrazowo na kilka głównych obszarów:

  • Sites – SharePoint pozwala zabezpieczać strony internetowe (typu private i public) bez jakichkolwiek umiejętności w zakresie IT Security. SharePoint to przy tym centralne miejsce, z którego użytkownicy zarządzają swoimi stronami,
  • Communities – platforma ułatwia komunikację pomiędzy zespołami projektowymi, grupami klientów oraz innymi zbiorami organizacji, wyodrębnianymi na przykład na podstawie lokalizacji,
  • Content –  platforma stwarza lokalnie miejsce, w którym użytkownicy przechowują informacje (dowolne typ plików). Informacje te mogą być edytowane za pomocą dowolnego typu urządzenia – desktop oraz urządzenie mobilne,
  • Search – narzędzie wyposażono w ogromne możliwości wyszukiwania – wśród dokumentów lokalnych czy repozytoriów zewnętrznych. Istnieje także możliwość przeglądania dokumentów, publikowanych przez konkretnych użytkowników,
  • Insights – informacje z różnych części organizacji uwidaczniane w ramach różnych kontekstów użyteczności, tym samym zwiększenie efektywności,
  • Composites – SharePoint zintegrowany z SharePoint Designer, Microsoft Visual Studio.

Materiały dodatkowe

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)
Gartner BI

Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms

Nieprzerwanie od wielu lat Microsoft Power BI jest wymieniany jako lider w raportach firmy Gartner dotyczących rozwiązań do analityki i raportowania. Według najnowszej edycji z lutego 2021 roku, sytuacja ta nie uległa zmianie.

Czytaj więcej (1 min)
Rachunek zysków i strat

Rachunek Zysków i Strat w Power BI

Podczas webinarium pokażemy, jak dojść od poziomu transakcji i wyniku do gotowego ustrukturyzowanego raportu Rachunku Zysków i Strat z wykorzystaniem Microsoft Power BI.

Czytaj więcej (2 min)
Azure Bootcamp

Global Azure Bootcamp 2019

Już 27 kwietnia 2019 w ponad 300 lokalizacjach na całym Świecie odbędzie się Global Azure Bootcamp 2019. Zapraszamy do Krakowa, gdzie Hubert Kobierzewski zaprezentuje Azure Data Studio, czyli nowe wielosystemowe narzędzie do pracy z usługami przechowującymi i przetwarzającymi dane. Pokaże zarówno możliwości, jak i jeszcze istniejące ograniczenia.

Czytaj więcej (1 min)
funkcje power bi

Webinarium – Wzbogacanie danych – funkcje w Power BI

Zobacz jak dodawać nowe informacje z wykorzystaniem funkcji w Power BI. W większości przypadków nasze systemy nie dostarczą nam danych potrzebnych do wygenerowania interesującego nas raportu i konieczne jest tworzenie dodatkowych wyliczeń, przekształceń. Podczas webinarium skupimy się na kwestii wzbogacania danych źródłowych i pracy z Power Query w obszarze raportowania.

Czytaj więcej (2 min)
Codec partnerem roku Microsoft w Irlandii

Codec partnerem roku Microsoft

Miło nam poinformować, że po raz drugi z rzędu oraz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat zostaliśmy partnerem roku Microsoft w Irlandii. Doceniono nas za innowacyjne podejście oraz doskonałą implementację rozwiązań globalnego vendora.

Czytaj więcej (1 min)