„Automat” do alokacji kosztów

„Automat” do alokacji kosztów

Data dodania: 2 marca 2018
Podziel się informacją:

Jak zbudować skomplikowaną alokację kosztów bez konieczności pisania złożonych formuł?

Kiedy: 14 marca 2018 w godzinach 10:00-10:45

Automat do alokacji kosztów - zapis video z webinaru

Faktycznym wyzwaniem alokacji jest jej kontekst biznesowy.

Choć czas jaki spędzamy nad pisaniem złożonych kalkulacji może powodować, że alokacja kosztów wydaje się być wyzwaniem matematycznym, to jednak w sensie idei jest dość prosta.

Skoro kontekst biznesowy jest najważniejszy i jest celem samym w sobie, a formuły matematyczne są tylko drogą pozwalającą nam na jego osiągnięcie, to może istnieje inna droga?

Podczas webinarium, pokażemy i omówimy:

  • Jak w gotowym, analityczno-budżetowym modelu finansowym szybko skonfigurować alokację koszów.
  • Różne metody alokacji.
  • Jak może działać automat, który biznesową koncepcję alokacji przełoży na skomplikowany model matematyczny, a potem ją wykona w wielowymiarowej bazie danych.

Nie będziemy tworzyć formuł, sparametryzujemy alokację „klikając” na odpowiednie parametry z modelu biznesowego, a formuły (?), …. a formuły wygenerują się „same”.

Dołącz do naszego spotkania i zobacz, jak koncentrując się na celu biznesowym i używając logiki biznesowej, prosto sparametryzujesz skomplikowane alokacje.

Zapraszamy

Patronat nad webinarium objął magazyn „Controlling i Zarządzanie”

Controlling i Zarządzanie

Webinarium poprowadzi Radosław Kozieja
Prezes zarządu Cogit. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w wykorzystaniu systemów informatycznych do wspierania zarządzania największymi firmami. Od dziewiętnastu lat pracuje w Cogit (dawniej Codec), a od roku 1999 zarządza jej polskim oddziałem. Zajmował się zagadnieniami związanymi z praktycznym wspomaganiem podejmowania decyzji, controllingu, finansów oraz zarządzania m.in. przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz systemów analitycznych. Z problematyką zastosowań Performance Management i Business Intelligence związany od początku kariery zawodowej. Uczestniczył i prowadził projekty konsultingowe oraz wdrożenia systemów Performance Management i Business Intelligence w Polsce i Irlandii. Absolwent Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.