Cogit Partnerem Strategicznym Fundacji Quantum AI

Cogit Partnerem Strategicznym Fundacji Quantum AI

Data dodania: 9 lutego 2021
Podziel się informacją:

Fundacja Quantum AI to organizacja charytatywna, której celem jest wspieranie rozwoju i współpracy w dziedzinie nauki i nowych technologii. W ramach swojej działalności statutowej Fundacja wspiera osoby zainteresowane rozwojem w dziedzinie sztucznej inteligencji, obliczeń kwantowych, matematyki czy informatyki. Działania obejmują zarówno wymianę i propagowanie wiedzy wśród ekspertów w tej dziedzinie, jak i studentów czy młodzieży szkolnej.

Są to także obszary wspólnych zainteresowań dla naszej firmy, dlatego Cogit będzie wspierał Fundację w jej dalszym rozwoju, szerzeniu wiedzy i możliwości jakie dają nowe technologie.

Cogit od początku swojego istnienia skupia się na obszarze analityki, systemów klasy Business Intelligence, a także rozwija i wdraża rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji i zaawansowanych modelach analitycznych.

W ramach partnerstwa strategicznego, Cogit będzie zaangażowany w inicjatywy edukacyjne organizowane w ramach Fundacji, konkursy, badania czy spotkania Warsaw Quantum Computing Group.