Cogit oraz Taxilla rozpoczynają współpracę w zakresie e-fakturowania do KSeF

Cogit oraz Taxilla rozpoczynają współpracę w zakresie e-fakturowania do KSeF

Data dodania: 27 czerwca 2022
Kategoria: Informacje
Podziel się informacją:

Od początku 2022 r. w Polsce funkcjonuje Krajowy System e-Faktur (KSeF). Rozwiązanie ma obsługiwać do nawet ponad 2 mld faktur miesięcznie. Na razie korzystanie z KSeF jest dobrowolne, ale stanie się obligatoryjne począwszy od II kwartału 2023 r. Resort finansów przygotował już interfejs programowania (API), który pozwala na integrację zewnętrznych programów księgowych z systemem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Cogit już teraz wprowadza do swojej oferty oprogramowanie do e-fakturowania. Jest ono wynikiem współpracy z firmą Taxilla, dostawcą platformy z innowacjami regulacyjnymi (RegTech), czyli zaawansowanymi rozwiązaniami teleinformatycznymi ułatwiającymi wykonywanie zadań nakładanych przez prawo i instytucje nadzoru.

W pełni skalowalne i bezpieczne rozwiązanie do przesyłania e-faktur do KSeF umożliwi ich zautomatyzowane przygotowywanie oraz weryfikację, bieżącą komunikację z KSeF oraz sprawdzanie statusów konkretnych dokumentów, a także pozwoli stworzyć w każdej firmie sprawnie działający system dystrybucji e-faktur do partnerów i kontrahentów.

System został przygotowany dla polskich wymagań i jest w 100% zintegrowany z krajowym systemem KSeF. Rozwiązanie jest oparte na modelu SaaS i umożliwia integrację niezależne od posiadanego systemu ERP tzn. może być wykorzystywane zarówno przez klientów wykorzystujących rozwiązania globalnych dostawców np. SAP, Oracle, Microsoft,…, jak i lokalnych producentów rozwiązań ERP.