Dynamics 365 - nowy wymiar możliwości dla biznesu

Dynamics 365 – nowy wymiar możliwości dla biznesu

Data dodania: 14 grudnia 2016
Kategoria: Informacje Microsoft
Podziel się informacją:

W październiku 2016 roku Executive VP Microsoftu, Scott Guthrie, opisując nowe podejście firmy do digitalowej transformacji, zaprezentował nowy pakiet aplikacji Microsoft Dynamics 365.

Czym dokładnie jest Microsoft 365?

Podpierając się słowami Takeshi Numoto (Corporate VP, Microsoft Cloud + Enterprise):
jest to nowa usługa oparta o chmurę, wyposażona w dedykowane aplikacje odpowiadające na konkretne potrzeby różnych części biznesu – od sprzedaży, przez działalność operacyjną na obsłudze klienta skończywszy – wraz z możliwością rozbudowy pakietu o kolejne aplikacje w ramach wzrostu organizacji i jej potrzeb. Usługa wyposażona w zdolność uczenia się – coś, co u ludzi nazywamy inteligencją – rozpoczynająca nową erę prowadzenia działalności biznesowej.

Przyspieszenie digitalowej transformacji

Pakiet Microsoft Dynamics 365 to najbardziej znacząca zmiana w świecie aplikacji biznesowych ostatnich lat. Wraz z jego startem Microsoft wzmacnia podejście „cloud-first, mobile-first” w kontekście przyszłości technologii i zmian digitalowych – oferuje jeden produkt jako odpowiedź na różnorodne potrzeby klientów. Nie bez znaczenia jest również większy nacisk na „machine learning”, owocujący rozszerzeniem podejścia „AI-first”*.

Wierzę w ogromne znaczenie tego ruchu firmy Microsoft. Przejmując jej stery jako CEO, Satya Nadella podzielił się wizją przewrócenia do góry nogami świata procesów biznesowych i produktywności. Miało to pomóc organizacjom na całym świecie w pełni pojąć, o co chodzi z cyfryzacją. Microsoft ze swoim Dynamics 365 oferuje firmom rozwiązanie do zastosowania w każdym przemyśle, biznesie, a nawet poszczególnych obowiązkach konkretnych osób – w zależności od ich pozycji i roli w firmie. Potężne narzędzie, pozwalające organizacjom przyspieszyć digitalową transformację.

Dynamics 365 to połączenie Microsoft Dynamics CRM oraz możliwości systemu ERP, zintegrowane na jednej platformie w chmurze, oparte o jeden model przetwarzania danych. Dzięki zasadzie „zacznij od najpotrzebniejszych”, nowy pakiet aplikacji pomaga organizacjom zaspokajać zmieniające się potrzeby ich klientów. Ponadto pomaga dostrzec i wykorzystywać nowe możliwości poprzez narzędzia służące do większego angażowania klientów, uprawomocnienia pracowników, optymalizacji działań operacyjnych oraz transformacji produktów.

Głęboka integracja z Office 365, Power BI, Cortana Intelligence czy Azure Machine Learning wspiera organizacje i pracowników w przekuwaniu Big Data na konkretne, wykonalne plany. Dodatkowo firmy zyskują dostęp do Microsoft AppSource, sklepu on-line z masą przydatnych dla back-office’u aplikacji.

Połączone aplikacje biznesowe

Z wersji demo, które do tej pory widziałem, Microsoft Dynamics 365 ukazuje się jako imponujące narzędzie, które popchnie organizacje do oceny i – być może – przewartościowania tego, co dla nich osiągalne.

Znaczącym czynnikiem jest tu elastyczność – Dynamics 365 w poważnym stopniu likwiduje bariery pomiędzy kluczowymi aplikacjami, procesami oraz danymi. Łączy aplikacje biznesowe, wspomagając organizacje w podejmowaniu lepszych decyzji w krótszym czasie. Ponadto jest to pakiet każdorazowo szyty na miarę; z rogu obfitości aplikacji organizacja wybiera te, które są dla niej przydatne.

Powinniśmy oczekiwać dalszego rozwoju pakietu Dynamics 365. Takeshi Numoto podzielił się ambicjami Microsoftu na tym polu: „Zaprojektowane aby wspomagać produkcję oraz łańcuch dostaw, uczynić obsługę operacji terenowych wydajniejszą, wzmocnić sprzedaż oraz dostarczać wyjątkowe doświadczenie użytkowników – wbudowane możliwości uczenia się Dynamics 365 idą w parze z aplikacjami umożliwiającymi analizy sentymentu i intencji, relacji, punktowania leadów i prospektów, rekomendacji produktów, oraz wielu, wielu więcej.

Ekscytujące czasy zarówno dla Microsoftu, jak i dla firmy Codec.

Tom McArdle, Head of Operations – Microsoft practice
Codec Ireland

 

*AI (ang. Artificial Intelligence) – sztuczna inteligencja