Efektywne planowanie i budżetowanie w banku

Efektywne planowanie i budżetowanie w banku

Data dodania: 19 grudnia 2018
Podziel się informacją:

Zaawansowany system do controllingu w bankowości – zobacz jak efektywnie planować i budżetować w banku. 

Kiedy: 16 stycznia 2019 w godzinach 10:00-10:30

Zobacz zapis z webinaru - Efektywne planowanie i budżetowanie w banku

Choć zasady controllingu są dość spójne niezależnie od branży, to jednak każdy biznes, czy nawet struktury w firmie mogą charakteryzować się swoją unikalną specyfiką.

Jak zatem wesprzeć controlling w narzędzia, wspierające budżetowanie niezależnie od tych specyficznych wymagań? Jak sprawić, żeby użytkownicy końcowi systemu nie znienawidzili procesu planowania (a tym samym controllingu), a zarząd miał zawsze aktualną informację i możliwość skutecznego wyznaczania nowych celów?

Na przykładzie Infor d/EPM pokażemy, jak gotowe modele dedykowane do planowania w banku są w stanie efektywnie wspierać controlling i użytkowników końcowych.

Zaprezentujemy to na przykładzie banku uniwersalnego. Skupimy się na planowaniu danych finansowych zarówno w obszarze bankowości detalicznej, jak i korporacyjnej.

  • W przypadku detalu będziemy operowali na portfelach, wolumenach, przychodach odsetkowych, rachunkach na produkt,…
  • W bankowości korporacyjnej istotniejsze będzie skupienie się na szczegółowej analizie konkretnych kontraktów, accountów – więcej planowania na konkretnym kliencie, a mniej statystyki.

Podczas webinarium pokażemy jak elastyczne, a zarazem dopasowane, gotowe modele bankowe usprawniają pracę controllera. Omówimy, czym powinien się charakteryzować system controllingowy zgodny z najlepszymi praktykami wykorzystywanymi w rozwiązaniach do planowania i budżetowania w bankowości.

Serdecznie zapraszamy!

Webinarium poprowadzi:

Radosław Kozieja
Prezes zarządu Cogit. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w wykorzystaniu systemów informatycznych do wspierania zarządzania największymi firmami. Od dziewiętnastu lat pracuje w Cogit (dawniej Codec), a od roku 1999 zarządza jej polskim oddziałem. Zajmował się zagadnieniami związanymi z praktycznym wspomaganiem podejmowania decyzji, controllingu, finansów oraz zarządzania m.in. przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz systemów analitycznych. Z problematyką zastosowań Performance Management i Business Intelligence związany od początku kariery zawodowej. Uczestniczył i prowadził projekty konsultingowe oraz wdrożenia systemów Performance Management i Business Intelligence w Polsce i Irlandii. Absolwent Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.