ESG i zrównoważony rozwój - jak oprogramowanie pomaga w raportowaniu środowiskowym

ESG i zrównoważony rozwój – jak oprogramowanie pomaga w raportowaniu środowiskowym

Data dodania: 18 listopada 2022
Podziel się informacją:

Od 2023 roku wszystkie spółki notowane na GPW będą miały obowiązek składania niefinansowego raportu ESG, a w kolejnych latach obowiązek ten obejmie kolejne spółki.

Kiedy: 8 grudnia 2022 w godzinach 10:00-11:00.

Zobacz zapis z webinarium - SG i zrównoważony rozwój - jak oprogramowanie pomaga w raportowaniu środowiskowym

Zapraszamy na webinarium, podczas którego skupimy się na obszarze wpływu na środowisko (E), obliczeniach związanych z emisją i ich raportowaniu. Do tego celu użyjemy aplikacja IBM Envizi – jednego z liderów rynku rozwiązań do analizy i przeglądu danych dotyczących zrównoważonego rozwoju i ujawnień ESG.

Zaprezentujemy proces raportowania krok po kroku, od zbierania szczegółowych danych związanych z emisją, przez audytowalne raporty do osiągnięcia długofalowego celu – przyspieszenia dekarbonizacji.

Podczas webinarium m.in. pokażemy jak:

  • zbierać dane z wielu źródeł w jednym ujednoliconym systemie rekordów,
  • skrócić czas raportowania emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1., 2. oraz 3. wykorzystując szablony, narzędzia analityczne oraz automatyzację obliczeń,
  • raportować wg wielu standardów ESG, wykorzystując dane ilościowe i jakościowe,
  • zaangażować dostawców z łańcucha wartości i dostaw do raportowania emisji gazów cieplarnianych i innych metryk związanych z ESG,
  • zweryfikować wyniki z założeniami biznesowymi i dekarbonizacyjnymi,
  • poprawić przejrzystość działań w zakresie zrównoważonego rozwoju dla wszystkich interesariuszy w całej organizacji,
  • podejmować decyzje inwestycyjne w oparciu o wyniki raportu.

Webinarium zorganizowane wspólnie z naszym partnerem IBM.

Zapraszamy do udziału!

Webinarium poprowadzą:

Mikołaj JaworskiMikołaj Jaworski
Partner Technical Specialist w IBM Polska odpowiedzialny za rozwiązania Sustainability Software, a w szczególności za platformę do zrównoważonego rozwoju Envizi oraz zarządzanie majątkiem w oparciu o IBM Maximo. Mikołaj jest bardzo zaangażowany w poprawę kondycji naszej planety i jako ekspert wspiera partnerów oraz klientów w ramach rozwiązań IBM w projektach związanych z efektywnością energetyczną oraz zrównoważonym rozwojem firm.
Natalia Pawlak
Business Development Manager w Cogit odpowiedzialna za obszary związane z konsolidacją finansową, budżetowaniem i planowaniem. Od lat wspiera procesy finansowe u klientów, biorąc udział w projektach z zakresu Performance Management. Realizowała projekty dla wielu firm w Polsce i za granicą, wspierając przekładanie potrzeb biznesowych na język dedykowanych systemów i aplikacji. Dzieli się doświadczeniem i wiedzą ekspercką budując długotrwałe relacje z klientami. Była zaangażowana w projekty jako Project Manager, osoba odpowiedzialna za rozwój systemów oraz konsultantka merytoryczna. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.