Gartner i Forrester: Oracle jednym z liderów rynku EPM

Gartner i Forrester: Oracle jednym z liderów rynku EPM

Data dodania: 3 stycznia 2017
Podziel się informacją:

Zarówno Gartner, jak i Forrester zgodnie plasują firmę Oracle w czołówce dostawców rozwiązań klasy Enterprise Performance Management.

Oba instytuty w swoich raportach dotyczących rynku rozwiązań Enterprise Performance Management podkreślają szerokie portfolio produktów i usług Oracle EPM oraz zwracają uwagę na strategię ich rozwoju. Aplikacje Oracle – Hyperion Financial Management, Data Quality Management, Financial Close Management oraz Disclosure Management – oceniane są jako jedne z najlepszych dostępnych na rynku. Dodatkowo uzupełniane przez narzędzia w obszarze ETL (Extract, Transform, Load) czy MDM (Master Data Management) czynią z Oracle hegemona na rynku.

Nie tylko opinie ekspertów, ale także twarde liczby potwierdzają wysoką (o ile nie najwyższą) pozycję firmy. Z opisywanych rozwiązań Oracle, korzystają największe firmy na świecie – 80% z nich to firmy o rocznych zyskach przekraczających 1 miliard dolarów. Rozwojowi oferty standardowej (on-premise) towarzyszy dynamiczny rozwój oferty w chmurze, która ze względu na swoją elastyczność może być wykorzystywana zarówno przez największe firmy międzynarodowe, jak i średnie firmy działające lokalnie.

Siłą Oracle jest zapewnianie wręcz całych ekosystemów IT (a nie tylko pojedynczych usług / narzędzi – ponad jedna trzecia klientów korzysta z dwóch lub więcej narzędzi czy rozwiązań). Dodatkowo o klasie tych rozwiązań świadczy ich skuteczność i elastyczność w czasie (3 na czterech klientów korzysta usług 3 lata i więcej).

Więcej informacji na blogu naszego partnera firmy Oracle:

The Forrester Wave™: Enterprise Performance Management, Q4 2016

Magic Quadrant for Financial Corporate Performance Management Solutions