Hurtownia danych w chmurze - (p)odpowiedzi dla Biznesu i IT

Hurtownia Danych w chmurze – (p)odpowiedzi dla Biznesu i IT

Data dodania: 8 czerwca 2018
Podziel się informacją:

Hurtownia Danych w chmurze – (p)odpowiedzi dla Biznesu i IT

Kiedy: 20 czerwca 2018 w godzinach 10:00-10:45

Hurtownia Danych w chmurze czy tradycyjne podejście? Dlaczego decydując się na budowę Hurtowni Danych powinniśmy także pamiętać o chmurze?

Hurtownia Danych w chmurze - zapis video z webinaru

Choć wizjonerzy Business Intelligence wysuwają twierdzenia, że w niedalekiej przyszłości Hurtownie danych mogą nie być już potrzebne – technologia będzie w stanie sama odpowiadać na zadawane pytania, sięgając w czasie rzeczywistym w dowolne źródła danych – to z perspektywy biznesu jeszcze nam daleko do takiego podejścia.

Dobrej jakości dane stanowią źródło przewagi konkurencyjnej praktycznie każdej organizacji, a Hurtownie Danych – póki co i zapewne jeszcze długo – to podstawowy element tego ekosystemu. Jednak jak w każdym ekosystemie doświadczamy ewolucji.

O ile myśl o „wyrzuceniu” Hurtowni Danych na dzień dzisiejszy może wydawać nam się dość solidną abstrakcją (a w myśl praw średniowiecznych spalono by nas na stosie) o tyle budowa Hurtowni Danych w chmurze jest już faktem i to szeroko wykorzystywanym przez firmy na Świecie (i by najmniej nie start-upy, a liderów w swoich branżach).

Podejście do budowy Hurtowni Danych w chmurze to element cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa i zmiana sposobu myślenia w podejściu do tego typu projektów.

Zapraszamy na webinarium podczas, którego dowiesz się:

  • czym różni się klasyczna Hurtownia Danych od podejścia chmurowego,
  • jakie kompetencje zespołu są kluczowe do budowy Hurtowni Danych (tradycyjne zespoły HD vs chmurowe zespoły HD)
  • jaka jest różnica inwestycyjna – nie tylko o oczywisty CAPEX vs OPEX, ale zaprezentujemy także możliwości sterowania kosztami w trakcie projektu,
  • jakie korzyści płyną z Hurtowni Danych w chmurze.

Choć Hurtownia Danych brzmi dość informatycznie postaramy się, żeby było zarówno dla biznesu jak i IT.

Oszczędzimy Państwu, także mówienia o RODO, bo już chyba wszystkim nam wystarczy.

Webinarium poprowadzi:

Hubert Kobierzewski
Hubert pracuje w firmie Cogit jako BI Practice Lead i pomaga klientom zebrać ich dane oraz przekonwertować je w wartościowe informacje. Od lat związany z tematyką szeroko rozumianych rozwiązań Business Intelligence – od integracji, jakości danych, hurtowni danych, po zaawansowane systemy analityczne i raportowe. Realizował projekty dla wielu film w Polsce, Irlandii, UK, czy Szwajcarii. Poza pracą Hubert prowadzi dwie grupy społecznościowe: warszawski oddział Data Community Poland oraz Warsaw Power BI User Group.