Inflection Point uhonorowany Złotym Bitem

Inflection Point uhonorowany Złotym Bitem

Data dodania: 22 lipca 2005
Podziel się informacją:

W niespełna miesiąc po wprowadzeniu na rynek naszego autorskiego systemu BI Inflection Point, został on uhonorowany prestiżową nagrodą Złoty Bit w kategorii Najlepszy Produkt Software oferowany na rynku polskim.

Inflection Point, autorski system informatyczny firmy Codec Systems zdobył prestiżową nagrodę Złoty Bit. Rozwiązanie wprowadzone do oferty w maju br. zyskało uznanie w oczach kapituły konkursu, w skład której wchodzili redaktorzy naczelni pism informatycznych.

Codec Systems otrzymał nagrodę Złoty Bit drugi rok z rzędu. W ubiegłym roku przyznano ją firmie w tej samej kategorii – Najlepszy Produkt Software – za system MPC, rozwiązanie wspomagające procesy budżetowania, planowania, controllingu i zarządzania strategiami w dużych firmach. Tegoroczna nagroda jest dla Codec większym wyróżnieniem ze względu na fakt, że Inflection Point to autorski system. Powstawał on przez ostatnich kilkanaście miesięcy wyłącznie przy udziale polskich programistów i konsultantów. Inflection Point to nowy system klasy Business Intelligence, a jego cechą wyróżniającą na tle innych rozwiązań tej klasy jest możliwość wizualizacji wiedzy o działalności firmy w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem grafiki trójwymiarowej. Polscy programiści pierwsi w świecie zastosowali narzędzia graficzne szeroko wykorzystywane w grach komputerowych do wizualizowania wyników zapytań do hurtowni danych. Dzięki temu funkcje raportujące Inflection Point często kojarzą się z ekonomicznymi grami komputerowymi. Zabieg ten ma przyciągnąć do idei BI nowe grupy użytkowników, głównie kadry menedżerskie, które z reguły nie mają czasu na pracę w tabelach i arkuszach kalkulacyjnych, a zainteresowane są informacjami podanymi w przystępny sposób.

Jeszcze w fazie testowania Inflection Point był już wdrażany w trzech krajach Europy Zachodniej. Obecnie trwa wdrożenie w jednej z większych polskich spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Codec Systems informował o wprowadzeniu do oferty nowego systemu na początku lipca 2005 r.