Raportowanie, analizowanie i planowanie Cash Flow

Raportowanie, analizowanie i planowanie Cash Flow

Data dodania: 27 maja 2019
Podziel się informacją:

Co zrobić, żeby ułatwić sobie zarządzanie Cash Flow? Zobacz przykład zintegrowanego podejścia z wykorzystaniem Infor d/EPM.

Kiedy: 6 czerwca 2019 w godzinach 10:00-10:30

Zobacz zapis z webinaru - Raportowanie, analizowanie i planowanie Cash Flow

Jak zaplanować Cash Flow w powiązaniu z pozostałymi sprawozdaniami finansowymi? Jak pokazać zależności między przychodami a wpływami? W którym miesiącu w przyszłym roku koszt stanie się wydatkiem? Na te i inne pytania związane z automatyzacją procesu planowania gotówki odpowiemy w najbliższym webinarze.

Bazując na rozwiązaniu Infor d/EPM, pokażemy jak prosto, wykorzystując gotowe modele finansowe, jesteśmy w stanie automatycznie (do pewnego stopnia) obsłużyć raportowanie, analizowanie i planowanie przepływów finansowych.

Podczas webinarium przejdziemy przez kilka kroków, prezentujących możliwości rozwiązania:

  1. Szybka parametryzacja, powiązania kont i relacji między nimi – czyli jak z bilansu i rachunku wyników robić CF;
  2. W kolejnym etapie przenosimy konta w sposób bardziej wyszukany „drive accounts” – wiekowanie należności – konta podrzędne z opóźnieniem czasowym. (Obsługa, terminowości, wiekowania, spłacalność… domykanie Cash Flow w postaci modeli,…);
  3. Raportowanie CF;
  4. Różne scenariusze i prognozy – nie tylko raportuj, ale i planuj.

Serdecznie zapraszamy.

Webinarium poprowadzi:

Natalia Pawlak
Senior Consultant w Cogit odpowiedzialna za obszary związane z konsolidacją finansową, budżetowaniem i planowaniem. Od lat wspiera procesy finansowe u klientów, biorąc udział w projektach z zakresu Performance Management. Realizowała projekty dla wielu firm w Polsce i za granicą, wspierając przekładanie potrzeb biznesowych na język dedykowanych systemów i aplikacji. Dzieli się doświadczeniem i wiedzą ekspercką budując długotrwałe relacje z klientami. Była zaangażowana w projekty jako Project Manager, osoba odpowiedzialna za rozwój systemów oraz konsultantka merytoryczna. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.