SQLDay 2023

SQLDay 2023

Data dodania: 25 kwietnia 2023
Podziel się informacją:

W dniach 8-10.05.2023 r. we Wrocławiu odbędzie się konferencja SQLDay. To największa w naszej części Europy konferencja poświęcona platformie danych Microsoft, w tym między innymi: bazom danych, rozwiązaniom Big Data i Business Intelligence, zaawansowanej analizie danych.

Konferencja jest organizowana od 2009 roku przez pasjonatów z całego kraju działających w ramach stowarzyszenia Data Community Poland. Nad merytoryką i powodzeniem konferencji czuwają doświadczeni organizatorzy poprzednich edycji wydarzenia, którzy na co dzień współpracują z ogólnoświatową społecznością specjalistów pracujących z platformą danych Microsoft. Wśród organizatorów imprezy jest nasz BI Practice Lead, Hubert Kobierzewski, który w ramach Data Community Poland prowadzi dwie grupy społecznościowe: warszawski oddział Data Community Poland oraz Warsaw Power BI User Group.

Zapraszamy do udziału w warsztacie Huberta, który odbędzie się w poniedziałek, 8 maja. Podczas warsztatu pt.: Współczesna architektura analityczna w stylu Data Lakehouse, zaprezentowane zostaną takie elementy Microsoft Data Platform, jak: Azure Synapse Pipelines/Azure Data Factory, Azure Synapse Analytics, Power BI, Azure Storage Account (wraz z ADLS Gen2) oraz Azure Machine Learning. Hubert wraz z Damianem Widerą zaprezentują, jak z ich wykorzystaniem zbudować rozwiązanie analityczne etap po etapie.

Z kolei drugiego dnia konferencji będzie można posłuchać prelekcji Huberta pt. dbt – rozwijaj data lake z SQL-em. W oparciu o swoje własne doświadczenia projektowe pokaże, w jaki sposób narzędzie open-source, jakim jest dbt, ułatwiło mu procesy transformacji danych w data lake, wyposażając go dodatkowo w możliwości parametryzacji kodu, autodokumentowanie oraz upraszczanie testowania. I to, zgodnie z zapowiedzią prelegenta: (prawie) wszystko w SQL!

Więcej informacji o konferencji: www.sqlday.pl