SQLSaturday - Kompletna hurtownia danych w chmurze

SQLSaturday – Kompletna hurtownia danych w chmurze

Data dodania: 5 lipca 2017
Kategoria: Microsoft Wydarzenia
Podziel się informacją:

Już 16 września 2017 w Katowicach – po raz drugi w Polsce – odbędzie się SQLSaturday. Będzie to już 664 edycja, organizowanej na całym świecie, społecznościowej konferencji poświęconej platformie danych Microsoft. Spotkanie odbędzie się w Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, a jej organizatorami są Polish Data Community oraz PASS.

Sobotnie spotkanie jest podzielone na piętnaście sesji technicznych prowadzonych przez światowych i polskich ekspertów. Będzie to okazja nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności, ale także do wymiany opinii i doświadczeń z zakresu wykorzystania rozwiązań Microsoft pomiędzy użytkownikami.

W szczególności zapraszamy do udziału w sesji prowadzonej przez naszego eksperta Huberta Kobierzewskiego, który zaprezentuje jak przyśpieszyć procesy ETL dzięki wykorzystaniu SQL Server Integration Services (SSIS).

Ale, to nie koniec atrakcji, dzień wcześniej – w piątek 15 września – konferencję poprzedzą 4 całodniowe warsztaty.  Jeden z nich pt. „Kompletna hurtownia danych w chmurze – krok po kroku” zostanie przeprowadzony także przez Huberta. Przejdziemy od koncepcji architektury hybrydowej, źródła danych, modelowanie warstwy prezentacji, (…), aż po analizę kosztów i możliwości zastosowania.  W ramach warsztatu zostaną wykorzystane m.in. takie technologie, jak: Microsoft SQL Server, Data Management Gateway, Azure Data Factory, Azure SQL Database, Azure Function App, Azure Analysis Services, Power BI, Azure Machine Learning, Azure Data Catalog.

Serdecznie zapraszamy – więcej informacji na stronie konferencji.