System kontrolingowy w Wyborowa S.A.

System kontrolingowy w Wyborowa S.A.

Data dodania: 1 marca 2013
Podziel się informacją:

Codec wdrożył system kontrollingowy oparty na produktach Oracle w Wyborowa S.A. Wdrożony system – Oracle Hyperion Planning odpowiada za planowanie, raportowanie oraz analizy biznesowe.

Codec wdrożył system kontrollingowy oparty na produktach Oracle w Wyborowa S.A.

Wdrożony system – Oracle Hyperion Planning odpowiada za planowanie, raportowanie oraz analizy biznesowe.

Zakres projektu obejmował wdrożenie narzędzia planistycznego w dwóch oddziałach firmy Wyborowa S.A.: zajmującym się dystrybucją produktów Pernod Ricard na rynku krajowym oraz oddziale zajmującym się produkcją alkoholi.

Proces budżetowania obejmuje rok fiskalny, w tym okresie wykonywany jest budżet oraz cztery estymacje (ilość wykonywanych estymacji jest dowolna). Zbudowany przez nas system wspiera proces budżetowania w następujących obszarach:

  • Koszty departamentowe
  • Rachunek P&L
  • Środki Trwałe
  • Integracja z systemami źródłowymi

Głównym systemem transakcyjnym z którego pobierane są dane jest system JD Edwards. Integracja obu systemów została zrealizowana przy wykorzystaniu narzędzia Oracle Data Integrator, który odpowiada za zaawansowane przetwarzanie i filtrowanie danych w zbudowanych interfejsach do systemu źródłowego.

Dzięki tej aplikacji nastąpiło zwiększenie szczegółowości analiz, a także znaczne skrócenie czasu poświęcanego przez zespół na obsługę procesów.