Webinarium - Wzbogacanie danych - funkcje w Power BI

Webinarium – Wzbogacanie danych – funkcje w Power BI

Data dodania: 25 lutego 2019
Podziel się informacją:

Zobacz jak dodawać nowe informacje z wykorzystaniem funkcji w Power BI 

Kiedy: 14 marca 2019 w godzinach 10:00-10:30

Zobacz zapis z webinaru - Wzbogacanie danych - funkcje w Power BI

Microsoft Power BI to rozwiązanie, które od kilku lat notuje najwyższe noty w rankingach firm doradczych i poszerza grono swoich zwolenników. Postanowiliśmy zrobić ukłon w kierunku osób, które miały już styczność z tym rozwiązaniem i pokazać kilka przykładów pracy z Power Query w obszarze raportowania, … a zasadniczo krok wcześniej.

Skupimy się na kwestii wzbogacania danych źródłowych z naszych systemów, plików. W większości przypadków nasze systemy nie dostarczą nam danych potrzebnych do wygenerowania interesującego nas raportu i konieczne jest tworzenie dodatkowych wyliczeń, czy wprowadzanie dodatkowych założeń nie ujętych w standardowych zestawieniach.

W trakcie webinarium przejdziemy przez trzy przekształcenia:

  • tworzenie kolumn kalkulowanych, czyli pokażemy jak dodawać skomplikowane (lub mniej skomplikowane np. marża) wyliczenia,
  • tworzenie niestandardowych kalendarzy, czyli np. jak uporać się z „problemem” niepokrywania się okresów fiskalnych z kalendarzem,
  • a na zakończenie, na przykładzie warszawskich zgłoszeń interwencji miejskich 19115, pokażemy jak parametryzować zapytania, aby uniknąć ograniczeń źródła danych typu REST API i uzyskać interesujące nas dane.

Webinarium poprowadzi:

Hubert Kobierzewski
Hubert pracuje w firmie Cogit jako BI Practice Lead i pomaga klientom zebrać ich dane oraz przekonwertować je w wartościowe informacje. Od lat związany z tematyką szeroko rozumianych rozwiązań Business Intelligence – od integracji, jakości danych, hurtowni danych, po zaawansowane systemy analityczne i raportowe. Realizował projekty dla wielu film w Polsce, Irlandii, UK, czy Szwajcarii. Poza pracą Hubert prowadzi dwie grupy społecznościowe: warszawski oddział Data Community Poland oraz Warsaw Power BI User Group.