Raportowanie, analiza i wizualizacja danych

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Raportowanie, analiza i wizualizacja danych

Raportowanie 

Raportowanie jest ustrukturalizowaną formą informacji, w taki sposób, aby mogła być mierzona, monitorowana. Jest to proces przetworzenia danych w informacje.

Raportowanie może dostarczyć odpowiedzi na pytania:

  • Co się stało i kiedy?
  • Jak często i jak dużo?
  • Gdzie dokładnie jest zlokalizowany problem?
  • Jak dużo produktu sprzedaliśmy?

Bazując na zdefiniowanych zapytaniach, rozwiązania do raportowania pomagają udostępnić informacje, a zasadniczo specyficzne odpowiedzi  na specyficzne pytania, nawet jeśli ich wydobycie wymaga przetworzenia  bardzo dużych ilości danych.

Analityka

Analityka wychodzi o krok dalej, pomagając wskazać nieodkryte możliwości, zarządzać ryzykiem aktywności biznesowych. Analiza to proces przetwarzania informacji w wiedzę.
Narzędzia analityczne dostarczają odpowiedzi na pytania:

  • Dlaczego do tego doszło?
  • Jaką okazję dla biznesu mogę przeoczyć?
  • Jaki jest wpływ na biznes jeśli trend będzie kontynuowany?
  • Jak możemy robić rzeczy lepiej?

Analityka to bardziej dynamiczny i złożony proces pozwalający eksplorować złożone dane i odnajdywać odpowiedzi na pytania strategiczne.

Wiarygodność i trafność dostarczonych informacji to jeszcze nie wszystko.

Przykład wizualizacji w Infor Birst BI

Infor Birst BI – przykładowy ekran analityczny

Oracle Business Intelligence 12c - ekran analityczny, przykład wizualizacji danych

Oracle Business Intelligence 12c – przykład wizualizacji danych

Power BI

Microsoft Power BI – przykładowy ekran analityczny

IBM Cognos Analytics

IBM Cognos Analytics – przykład wizualizacji danych

Wizualizacja danych

Wizualizacja danych od dłuższego czasu jest jednym istotniejszych aspektów Business Intelligence. Prezentowane informacje, żeby być użyteczne, a jednocześnie mogły zapewnić wygodę użytkownika powinny zostać mu dostarczone w formie dopasowanej do jego potrzeb i zaprezentowane w sposób przejrzysty, efektywny, a zarazem angażujący/przyjazny.

Lepsza wizualizacja danych oprócz samego aspektu estetyki/ergonomii, większego zaangażowania w wykorzystanie rozwiązań BI (a także innych: ERP, CRM, …) przekłada się na sukces projektu i znaczną poprawę efektywności procesu podejmowania decyzji.

Infor d/EPM - analiza danych iPad

Infor d/EPM – przykład analizy danych, dostępnej poprzez iPad

Analiza podróży służbowych

Infor Birst BI – przykład analizy podróży służbowych

Jak w zaledwie kilka minut można przygotować w pełni wartościowy dashboard z widokiem realizacji budżetu sprzedaży?

Przykład wykorzystania Infor Birst – praca z danymi, raportowanie, wizualizacje

Cogit od ponad 30 lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa i wdrażania rozwiązań Business Intelligence.  Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami pozwalającą na dobór i wdrożenie rozwiązań czołowych producentów rozwiązań tej klasy.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat raportowania, analizy czy wizualizacji danych skontaktuj się z nami drogą mailową info@cogit.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

jaki system raportowania

Jaki program do raportowania jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie można sprowadzić do bardzo krótkiego stwierdzenia – każdy i żaden. Aktualnie możliwości jakie dostarcza oprogramowanie w obszarze raportowania i wizualizacji danych – niezależnie czy będzie wymienione przez Gartnera, Forrestera, czy też inną agencję analityczną - daje dość podobne możliwości. Jedno bardziej zachwyci graficznie, drugie cenowo, a trzecie …

Czytaj więcej (3 min)

Power BI liderem wśród platform rozszerzonej analizy biznesowej

W opublikowanym niedawno raporcie The Forrester Wave™: Augmented BI Platforms, Q3 2021 Microsoft Power BI został uznany za lidera wśród 15 platform rozszerzonej analizy biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Czytaj więcej (1 min)

Przykładowe analizy self-services platformy d/EPM

Czy gotowe zestawy analiz to dobry pomysł dla biznesu, czy można z ich pomocą uzyskać wartościowe informacje? Podczas webinarium zapoznamy Państwa z ciekawymi przykładami gotowych analiz self-service, które pozwalają wyciągać bardzo ciekawe wnioski, a można je wykorzystać w każdej firmie, niezależnie od branży.

Czytaj więcej (2 min)
Gartner BI

Magic Quadrant for Analytics and Business Intelligence Platforms

Nieprzerwanie od wielu lat Microsoft Power BI jest wymieniany jako lider w raportach firmy Gartner dotyczących rozwiązań do analityki i raportowania. Według najnowszej edycji z lutego 2021 roku, sytuacja ta nie uległa zmianie.

Czytaj więcej (1 min)
controlling w chmurze

Czy już warto wdrażać controlling w chmurze?

Czy rozwiązania chmurowe wspierające controlling dojrzały na tyle, że można je stawiać na jednym poziomie z rozwiązaniami on-premises? Kiedy, które podejście będzie lepsze? Przeczytaj artykuł opublikowany w miesięczniku "Controlling i Rachunkowość Zarządcza".

Czytaj więcej (9 min)
Rachunek zysków i strat

Rachunek Zysków i Strat w Power BI

Podczas webinarium pokażemy, jak dojść od poziomu transakcji i wyniku do gotowego ustrukturyzowanego raportu Rachunku Zysków i Strat z wykorzystaniem Microsoft Power BI.

Czytaj więcej (2 min)