Cognos Day w BNP Paribas

Już 28 września 2021

Zarejestruj się

Cognos Day w BNP Paribas

Dla kogo?

Korzystasz już z narzędzi IBM Cognos i chcesz dowiedzieć się więcej o ich zastosowaniu? Zastanawiasz się, jak ułatwić sobie analizę danych i wyciąganie wniosków?

Nie przegap Cognos Day – pasjonującego wydarzenia o najnowszych trendach w analityce biznesowej, wykorzystaniu map i Excela dla lepszej analizy danych bankowych.

Zainspiruj się prezentacjami: 

 • co to jest Cognos Analytics i ile osób korzysta z niego w BNP Paribas,
 • jakie KPI i alerty w Cognosie pomogą w rozwoju banku,
 • jak przejrzyste raporty ułatwiają podejmowanie decyzji,
 • urządzenia mobilne i Excel – jak jeszcze można spojrzeć na dane.

Kiedy, gdzie i za ile?

Kiedy?
28 września 2021

Gdzie?
Online

Za ile?
Bezpłatnie… taniej nie będzie!

Zapisz się na Cognos Day

Agenda Cognos Day

10.00 – 10.10
Powitanie, wprowadzenie
Aleksandra Zouner – Dyrektor Zarządzający Pionem Rachunkowości Zarządczej i Relacji Inwestorskich, BNP Paribas

10.10 – 10.30
Aktualny status projektu i planowany rozwój.  Bieżące działania w projekcie, planowane obszary rozwoju Cognos w BNP Paribas
Izabela Siwek – Menedżer ds. Business Intelligence – Cognos, BNP Paribas

10.30 – 11.30
Najciekawsze przykłady funkcjonalności Cognos
Natalia Pawlak – Senior Consultant, Cogit
Aleksander Piekarski – Segment Manager, Cogit

 • Predykcja danych – prognozowanie predykcyjne, drzewa decyzyjne, asystent AI i wiele innych funkcji;
 • Podróż edukacyjna – nowy typ scenariusza, który prowadzi użytkowników przez treści raportów w sposób wizualny;
 • Zastosowanie map w raportach i kokpitach – prezentacja danych w kontekście przestrzenno-geograficznym;
 • Zastosowanie Excel’a – praca z danymi przy użyciu wtyczki IBM Cognos for MS Office;
 • Mobilna wersja raportów – jak przygotować raport dostosowany do smartfona.

11.30- 12.00
Najlepsze praktyki w zaawansowanych systemach analitycznych bankowości
Radosław Kozieja – Prezes Zarządu, Cogit

Prezentacja doświadczeń z innych projektów bankowych:

 • przejrzyste raportowanie danych,
 • interaktywne rozwiązania graficzne,
 • standardy raportowania,
 • oceny raportów przez użytkowników.

12.00- 13.00
Przerwa

13.00-13.45
Rozwój funkcjonalności IBM Cognos z uwzględnieniem zmian na 2021/22 oraz dalszych strategicznych planów
Michał Bober – Technical Sales Specialist, Cognos Senior Architect, IBM Technology

13.45 – 14.15
Sesja pytań i odpowiedzi

 

Prowadzący

Aleksandra Zouner
Dyrektor Zarządzający Pionem Rachunkowości Zarządczej i Relacji Inwestorskich. Doświadczona menedżerka w obszarze finansów i kontrolingu w branży bankowej. Jedna z liderek Programu Kobiety zmieniające BNP Paribas, promującego różnorodność i integrację w naszym banku i w Strefie rozkwitu, odpowiadająca za działania rozwojowe w ramach tego projektu.
Izabela Siwek
Menedżer ds. Business Intelligence – Cognos. Odpowiada za rozwój i utrzymanie narzędzia raportowego COGNOS. Wspiera rozwój Portalu Raportowego STER – jedynego portalu w banku skupiającego raporty z wielu domen raportowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i przygotowywaniu wizualizacji w obszarach związanych z finansami, budżetowaniem i planowaniem.
Radosław Kozieja
Prezes Zarządu Cogit. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w wykorzystaniu systemów informatycznych do wspierania zarządzania największymi firmami. Od dziewiętnastu lat pracuje w grupie Codec, a od roku 1999 zarządza jej polskim oddziałem. Zajmował się zagadnieniami związanymi z praktycznym wspomaganiem podejmowania decyzji, controllingu, finansów oraz zarządzania m.in. przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz systemów analitycznych. Z problematyką zastosowań Performance Management i Business Intelligence związany od początku kariery zawodowej. Uczestniczył i prowadził projekty konsultingowe oraz wdrożenia systemów Performance Management i Business Intelligence w Polsce i Irlandii. Absolwent Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.
Natalia Pawlak
Senior Consultant w Cogit odpowiedzialna za obszary związane z konsolidacją finansową, budżetowaniem i planowaniem. Od lat wspiera procesy finansowe u klientów, biorąc udział w projektach z zakresu Performance Management. Realizowała projekty dla wielu firm w Polsce i za granicą, wspierając przekładanie potrzeb biznesowych na język dedykowanych systemów i aplikacji. Dzieli się doświadczeniem i wiedzą ekspercką budując długotrwałe relacje z klientami. Była zaangażowana w projekty jako Project Manager, osoba odpowiedzialna za rozwój systemów oraz konsultantka merytoryczna. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Aleksander Piekarski
Manager z wieloletnim doświadczeniem specjalizujący się w doradztwie i wdrażaniu rozwiązań Business Intelligence. Zrealizował projekty dla wielu firm i instytucji zarówno w roli architekta, konsultanta czy kierownika. Aktualnie, od ponad dwóch lat w zespole realizującym usługi Cognos dla BNP Paribas.
Michał Bober
Posiada 25 letnie doświadczenie w branży IT. Od kilkunastu lat zatrudniony w IBM Polska. Związany głownie z branżą finansową, retail i produkcyjną. Od wielu lat realizuje projekty analityki biznesowej w dużych przedsiębiorstwach w Polsce i Europie. Posiada doświadczenie w analizie wymagań użytkowników biznesowych, analizie systemów informatycznych, tworzeniu architektury i realizacji systemów Business Intelligence. Z Cognosem związany od 2008 roku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zapisz się na Cognos Day