IBM Cognos Controller

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

IBM Cognos Controller

Konsolidacja finansowa w aplikacji zarządzanej całkowicie przez Finanse. IBM Cognos Controller do konsolidacji doradzamy w połączeniu z innymi rozwiązaniami IBM – dla ułatwienia integracji danych. Wspieramy klientów w przejściu przez gąszcz przepisów dotyczących sprawozdań finansowych grup kapitałowych. Procesy eliminacji transakcji wewnątrzgrupowych i alokacji przeprowadzane są automatycznie. Aplikacja zapewnia konwersję walut, w tym kursy historyczne, zakup i sprzedaż udziałów w konsolidacji pełnej i metodą praw własności. Pełne dane historyczne umożliwiają porównanie wybranych okresów. Przejrzysty workflow pozwala na weryfikacje statusu raportowania przez spółki. Cognos Controller pozwala na konsolidację wg dowolnych standardów: IFRS, PSR, US GAAP i innych. Nasi konsultanci wspierają w parametryzacji procesów i przekazaniu wiedzy działom finansowym. Cognos Controller nie wymaga znajomości kodu i programowania – jest przejrzysty dla finansistów. Pełna ścieżka audytu zmian i korekt została zweryfikowana przez firmy doradcze.

Dane do konsolidacji mogą pochodzić z dowolnego systemu księgowego. IBM Planning Analytics i Cognos Analytics wykorzystywane są do wizualizacji danych i raportowania konsolidacji.

Cognos Controller dostępny jest w chmurze i jako osobna instalacja.

Krótki webinar prezentujący wybrane możliwości IBM Cognos Controller

Zobacz przykładowe ekrany IBM Cognos Controller

Materiały dodatkowe

IBM Planning Analytics HR

Transformacja HR za pomocą IBM Planning Analytics with Watson

Wraz z rozwojem technologii, nowoczesne narzędzia analityczne odgrywają istotną rolę w umożliwianiu HR wykorzystania potencjału danych do podejmowania lepszych decyzji i osiągania rezultatów biznesowych. Jednym z wiodących rozwiązań analitycznych na rynku jest IBM Planning Analytics, platforma, która zapewnia zaawansowane funkcje analizy danych oraz planowania strategicznego.

Czytaj więcej (9 min)
Envizi ESG artykuł

Raportowanie zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem ENVIZI od IBM

W zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju, wyzwania można mnożyć. Kluczowym natomiast zdaje się być ujawnianie informacji dotyczących ESG. Jak najlepiej wesprzeć raportowanie ESG w twojej firmie? Wybierając narzędzia, które pozwolą zachować wiarygodność i transparentność danych pochodzących z wiarygodnych źródeł.

Czytaj więcej (10 min)

Gdzie są moje pieniądze, czyli zaplanuj Cash Flow w IBM Planning Analytics

Sprawdź, czy Twoja firma jest przygotowana na nagłe wydatki i przewiduj jej płynność finansową. Dowiedz się, jak oceniać i kontrolować przepływ pieniędzy w firmie, unikać zagrożeń utraty płynności i skutecznie przewidywać przyszłą kondycję finansową firmy. Zobacz, jak znacząco uprościć proces planowania Cash Flow z IBM Planning Analytics.

Czytaj więcej (5 min)
Co dalej z systemami BI

Co dalej z systemami BI?

O wyzwaniach, kierunkach rozwoju i perspektywach na przyszłość. Jakie są największe wyzwania dla klasycznych systemów BI oraz w jakim kierunku rozwija się oprogramowanie, aby jego twórcy mogli jak najlepiej sprostać oczekiwaniom użytkowników? Artykuł odpowiada na powyższe pytanie bazując na doświadczeniach w pracy z systemami IBM, takimi jak: IBM Planning Analytics, IBM Cognos Analytics oraz IBM Cognos Controller.

Czytaj więcej (8 min)
controlling icv

XVI Kongres ICV POLSKA

Jesteśmy Złotym Partnerem Merytorycznym XVI Kongresu ICV POLSKA (CIA 2022), największego międzynarodowego kongresu dla CFO, finansistów, controllerów i menedżerów w Europie Środkowo-Wschodniej! Wspólnie z IBM zapraszamy na naszą prezentację o tym, jak szybko i efektywnie zaimplementować raportowanie ESG.

Czytaj więcej (1 min)
IBM Formatka budżetowa

Jak formatka i dashboardy budżetowe umożliwiają bieżącą kontrolę kosztów?

Formatka budżetowa jest często pierwszym kontaktem użytkownika z systemem do planowania, który bezpośrednio wpływa na jego ocenę. Powinna być zatem przystępna w użyciu, funkcjonalna, pozwalająca na jak najlepsze wprowadzanie i analizę danych umożliwiając tym samym pracę w optymalnym dla użytkownika środowisku. W artykule zaprezentowana zostanie budowa i funkcjonalności formatki budżetowej na przykładzie procesu planowania kosztów i wydatków z wykorzystaniem aplikacji IBM Planning Analytics.

Czytaj więcej (6 min)