IBM Cognos Controller

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

IBM Cognos Controller

Konsolidacja finansowa w aplikacji zarządzanej całkowicie przez Finanse. IBM Cognos Controller do konsolidacji doradzamy w połączeniu z innymi rozwiązaniami IBM – dla ułatwienia integracji danych. Wspieramy klientów w przejściu przez gąszcz przepisów dotyczących sprawozdań finansowych grup kapitałowych. Procesy eliminacji transakcji wewnątrzgrupowych i alokacji przeprowadzane są automatycznie. Aplikacja zapewnia konwersję walut, w tym kursy historyczne, zakup i sprzedaż udziałów w konsolidacji pełnej i metodą praw własności. Pełne dane historyczne umożliwiają porównanie wybranych okresów. Przejrzysty workflow pozwala na weryfikacje statusu raportowania przez spółki. Cognos Controller pozwala na konsolidację wg dowolnych standardów: IFRS, PSR, US GAAP i innych. Nasi konsultanci wspierają w parametryzacji procesów i przekazaniu wiedzy działom finansowym. Cognos Controller nie wymaga znajomości kodu i programowania – jest przejrzysty dla finansistów. Pełna ścieżka audytu zmian i korekt została zweryfikowana przez firmy doradcze.

Dane do konsolidacji mogą pochodzić z dowolnego systemu księgowego. IBM Planning Analytics i Cognos Analytics wykorzystywane są do wizualizacji danych i raportowania konsolidacji.

Cognos Controller dostępny jest w chmurze i jako osobna instalacja.

Zobacz przykładowe ekrany IBM Cognos Controller