IBM Cognos Controller

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

IBM Cognos Controller

Konsolidacja finansowa w aplikacji zarządzanej całkowicie przez Finanse. IBM Cognos Controller do konsolidacji doradzamy w połączeniu z innymi rozwiązaniami IBM – dla ułatwienia integracji danych. Wspieramy klientów w przejściu przez gąszcz przepisów dotyczących sprawozdań finansowych grup kapitałowych. Procesy eliminacji transakcji wewnątrzgrupowych i alokacji przeprowadzane są automatycznie. Aplikacja zapewnia konwersję walut, w tym kursy historyczne, zakup i sprzedaż udziałów w konsolidacji pełnej i metodą praw własności. Pełne dane historyczne umożliwiają porównanie wybranych okresów. Przejrzysty workflow pozwala na weryfikacje statusu raportowania przez spółki. Cognos Controller pozwala na konsolidację wg dowolnych standardów: IFRS, PSR, US GAAP i innych. Nasi konsultanci wspierają w parametryzacji procesów i przekazaniu wiedzy działom finansowym. Cognos Controller nie wymaga znajomości kodu i programowania – jest przejrzysty dla finansistów. Pełna ścieżka audytu zmian i korekt została zweryfikowana przez firmy doradcze.

Dane do konsolidacji mogą pochodzić z dowolnego systemu księgowego. IBM Planning Analytics i Cognos Analytics wykorzystywane są do wizualizacji danych i raportowania konsolidacji.

Cognos Controller dostępny jest w chmurze i jako osobna instalacja.

Krótki webinar prezentujący wybrane możliwości IBM Cognos Controller

Zobacz przykładowe ekrany IBM Cognos Controller

Materiały dodatkowe

Co dalej z systemami BI

Co dalej z systemami BI?

O wyzwaniach, kierunkach rozwoju i perspektywach na przyszłość. Jakie są największe wyzwania dla klasycznych systemów BI oraz w jakim kierunku rozwija się oprogramowanie, aby jego twórcy mogli jak najlepiej sprostać oczekiwaniom użytkowników? Artykuł odpowiada na powyższe pytanie bazując na doświadczeniach w pracy z systemami IBM, takimi jak: IBM Planning Analytics, IBM Cognos Analytics oraz IBM Cognos Controller.

Czytaj więcej (8 min)
controlling icv

XVI Kongresu ICV POLSKA

Jesteśmy Złotym Partnerem Merytorycznym XVI Kongresu ICV POLSKA (CIA 2022), największego międzynarodowego kongresu dla CFO, finansistów, controllerów i menedżerów w Europie Środkowo-Wschodniej! Wspólnie z IBM zapraszamy na naszą prezentację o tym, jak szybko i efektywnie zaimplementować raportowanie ESG.

Czytaj więcej (1 min)
IBM Formatka budżetowa

Jak formatka i dashboardy budżetowe umożliwiają bieżącą kontrolę kosztów?

Formatka budżetowa jest często pierwszym kontaktem użytkownika z systemem do planowania, który bezpośrednio wpływa na jego ocenę. Powinna być zatem przystępna w użyciu, funkcjonalna, pozwalająca na jak najlepsze wprowadzanie i analizę danych umożliwiając tym samym pracę w optymalnym dla użytkownika środowisku. W artykule zaprezentowana zostanie budowa i funkcjonalności formatki budżetowej na przykładzie procesu planowania kosztów i wydatków z wykorzystaniem aplikacji IBM Planning Analytics.

Czytaj więcej (6 min)

Cogit partnerem strategicznym 8. Forum Informacji Zarządczej

AKCJA-REAKCJA, czyli narzędzia wspierające controlling w obliczu nagłych zmian - to temat przewodni tegorocznej edycji Forum Informacji Zarządczej, którą jako Cogit wspieramy swoją wiedzą i doświadczeniem od wielu lat. Automatyzacja procesu planowania – formatka i dashboardy budżetowe, to zagadnienia, które zaprezentuje Natalia Pawlak.

Czytaj więcej (1 min)

Działać szybciej, robić więcej i pewniej wybiegać w przyszłość…

Rozmowa z Natalią Pawlak o tym, jakie są wyzwania dla klasycznych systemów BI oraz w jakim kierunku rozwija się oprogramowanie, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom użytkowników – wszystko na przykładzie systemów IBM: IBM Planning Analytics, IBM Cognos Analytics oraz IBM Cognos Controller.

Czytaj więcej (9 min)
IBM Cognos Controller

Jak narzędzia IBM ułatwiają konsolidację finansową?

IBM Cognos Controller to system używany przez wiele firm w Polsce i na świecie m.in. do automatyzacji procesu konsolidacji finansowej. Elastyczność narzędzia sprawia, że spełnia ono wymogi każdej grupy kapitałowej. Pełna integracja z Excelem i przeglądarką ułatwia przygotowanie not skonsolidowanego sprawozdania, a bezpośrednie połączenie z IBM Planning Analytics (Cognos TM1) pozwala na prezentację danych w dashboardach i wykorzystanie danych planistycznych do porównania wyników.

Czytaj więcej (9 min)