Cogit partnerem Authority Software

Cogit partnerem Authority Software

Data dodania: 7 października 2019
Podziel się informacją:

Cogit oraz Authority Software rozpoczęły współpracę w zakresie wsparcia raportowania zgodnego z jednolitym standardem sprawozdawczym ESEF.

Jednolity format sprawozdawczy, ESEF (European Single Electronic Format) będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku. Na mocy rozporządzania Komisji Europejskiej wszyscy emitenci, których instrumenty finansowe są dopuszczone do obrotu na rynku Unii Europejskiej będą zobowiązani do przygotowywania rocznych sprawozdań finansowych w formacie XHTML oraz ich znakowania zgodnie z przyjętymi taksonomiami i zasadami z wykorzystaniem języka znaczników XBRL (eXtesible Business Reporting Language).

Authority Software to firma założona przez grupę księgowych i informatyków, których pasją jest projektowanie i budowanie oprogramowania dla finansów. W ramach swojej oferty firma wspiera obszary związane z nowymi regulacjami i wymogami dotyczącymi formatu danych i standardów raportowych takich właśnie jak XBRL, iXBRL i XML.

Partnerstwo Cogit z Authority Software jest odpowiedzią na potrzebę wielu polskich firm wynikającą z nowej regulacji. Wybór partnera był poprzedzony analizą oferty kilkunastu firm wspierających raportowanie zgodne z ESEF, pod kontem kompletności rozwiązania czy wygody i funkcjonalności dla użytkownika biznesowego. Rozwiązanie Raport Authority z oferty naszego Partnera okazało się być najlepszym wyborem. Aplikacja uzupełnia, a nie zastępują możliwości istniejących już w firmie systemów raportowych, co przekłada się na dużą efektywność kosztową i czasową. Integruje się m.in. z Excel czy systemem do konsolidacji sprawozdań finansowych HFM (Hyperion Financial Management).

Zobacz możliwości systemu podczas najbliższego webinarium!

Raportowanie ESEF - webinarium