Raportowanie, analiza i wizualizacja danych

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

System informacji zarządczej

Rosnące oczekiwania klientów i coraz większa konkurencja wymagają sprawnego podejmowania decyzji. System informacji zarządczej, to kompleksowe narzędzie, które integruje, analizuje i prezentuje dane z różnych obszarów działalności.

Informacja zarządcza co to jest?

Informacja zarządcza jest niezbędna do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Żeby ją uzyskać, niezbędne jest przekształcenie surowych danych w klarowne i precyzyjne raporty i analizy. W tym celu warto wdrożyć nowoczesne narzędzia, takie jak hurtownia danych przetwarzające i strukturyzujące informacje. Umożliwiają one uzyskanie zrozumiałych, dla kadry menadżerskiej dane. Do prezentacji informacji wykorzystuje się najczęściej interaktywne kokpity menedżerskie, które pozwalają zapoznać się z czytelnymi wykresami i łatwo porównywać różne opcje.

Infor d/EPM - analiza danych iPad

Infor EPM – przykład analizy danych, dostępnej poprzez iPad

Analiza podróży służbowych

Infor Birst BI – przykład analizy podróży służbowych


Jak w zaledwie kilka minut można przygotować w pełni wartościowy dashboard z widokiem realizacji budżetu sprzedaży?

Power BI - Dashboard

Przykładowy dashboard z wizualizacją danych – program Microsoft Power BI

Dlaczego warto wdrożyć system informacji zarządczej?

Wykorzystane informacje ułatwiają analizę aktualnych danych biznesowych. Ponadto system informacji zarządczej pozwala efektywnie integrować dane z różnych obszarów działalności. Dzięki temu można w jednym miejscu zgromadzić np. dane z systemów marketingowych oraz sprzedażowych. To daje pełniejszy wgląd w aktualną kondycję firmy.

Nowoczesne systemy umożliwiają także monitorowanie kluczowych wskaźników (KPI) w czasie rzeczywistym, co pozwala szybko reagować na osiągane efekty. To wszystko umożliwia lepsze rozumienie organizacji i podejmowanie szybszych i bardziej trafnych decyzji.

Cogit świadczy usługi business intelligencewdrażamy w organizacjach systemy informacji zarządczej oraz inne rozwiązania bi, które ułatwiają analizę i przetwarzanie danych. Jeśli chcesz efektywniej realizować plany biznesowe oraz kontrolować ich wykonanie, to koniecznie sprawdź enterprise performance management.

Materiały dodatkowe

jaki system raportowania

Jaki program do raportowania jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie można sprowadzić do bardzo krótkiego stwierdzenia – każdy i żaden. Aktualnie możliwości jakie dostarcza oprogramowanie w obszarze raportowania i wizualizacji danych – niezależnie czy będzie wymienione przez Gartnera, Forrestera, czy też inną agencję analityczną - daje dość podobne możliwości. Jedno bardziej zachwyci graficznie, drugie cenowo, a trzecie …

Czytaj więcej (3 min)