Oracle Financial Consolidation and Close Cloud

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Oracle Financial Consolidation and Close Cloud

Financial Consolidation and Close Cloud Service (FCCS) to najnowsze rozwiązanie klasy Enterprise Performance Management (EPM) od Oracle. Umożliwia szybką oraz dokładną realizację procesów konsolidacji finansowej oraz raportowania. FCCS pozwala generować kluczowe elementy sprawozdania finansowego, takie jak cash flow, bilans, rachunek zysków i strat w pełni zautomatyzowany sposób. Dzięki zaimplementowanej funkcjonalności wszystkie działania, realizowane za pomocą Financial Consolidation and Close Cloud podlegają szczegółowemu audytowi, menedżerowie na bieżąco śledzą postępy prac.

Oracle Financial Consolidation and Close Cloud pozwala tworzyć raporty w wielu standardach rachunkowych (standardy polskie, IFRS, GAAP i inne) oraz walutach. Umożliwia dokonywanie wyłączeń oraz innych korekt. Co więcej system łączy się z dowolnymi systemami ERP czy EPM, wykorzystywanymi w organizacji. Jest także w pełni zintegrowany z Oracle Planning and Budgeting, Enterprise Performance Reporting czy programami biurowymi pakietu Microsoft Office. FCCS to ponadto rozwiązanie cloud’owe, przez co jego wdrożenie jest nieporównywalnie mniej czasochłonne niż rozwiązań on-premise, wymagających dedykowanego hardware, systemu operacyjnego, baz danych czy innych technologii.

Dzięki wykorzystaniu ról biznesowych oraz wielu poziomów dostępu do danych, Oracle Financial Consolidation and Close Cloud umożliwia dostosowanie poziomu bezpieczeństwa informacji do wymagań klienta. Dane finansowe dostępne są w czasie rzeczywistym. Dodatkowym atutem oprogramowania jest atrakcyjna warstwa prezentacyjna – przykładowy dashboard prezentujemy poniżej.

Oracle Financial Consolidation and Close Cloud - dashboard

Przykładowy ekran – Oracle Financial Consolidation and Close Cloud 

To jednak nie wszystko. Aplikację można skonfigurować w taki sposób, aby umożliwiała realizację większości potrzeb organizacji. Więcej informacji na stronie naszego partnera – Oracle.

Zobacz co umożliwia platforma Oracle EPM Cloud w obszarze konsolidacji finansowej i nie tylko.

HFM i FCCS – krótkie porównanie

Materiały dodatkowe

Koniec wsparcia technicznego dla Oracle Hyperion EPM 11.1.x

Wraz z zapowiedzią zakończenia wsparcia technicznego dla Hyperion HPM 11.1.x i dostępnością nowej wersji Hyperion 11.2, wiele firm ma problem z podjęciem decyzji, co dalej zrobić ze starszymi wersjami pakietu Oracle Hyperion EPM. Niestety, nie ma zbyt wiele czasu na podjęcie decyzji o aktualizacji, przełączeniu do modelu subskrypcji czy zmianie dostawcy.

Czytaj więcej (2 min)

Cogit Partnerem Roku 2019 firmy Oracle

W dniu 23 października podczas Oracle Modern Business Summit, Cogit został wyróżniony tytułem Partnera roku 2019 firmy Oracle. Nagroda została przyznana ze szczególnym uwzględnieniem wkładu w rozwój kompetencji w obszarze EPM Cloud.

Czytaj więcej (1 min)

Konsolidacja finansowa – HFM czy FCCS

Konsolidacja finansowa z HFM czy FCCS, które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie? Zarejestruj się na webinarium i poznaj możliwości i różnice. W trakcie webinarium pokażemy czym jest pakiet usług FCCS i w jaki sposób jest on wstanie wesprzeć proces konsolidacji finansowej i raportowania. Odnosząc się do HFM i porównując możliwości, pokażemy czy i kiedy warto rozważać wykorzystanie usługi chmurowej, a kiedy nie będzie miało to sensu.

Czytaj więcej (2 min)
planowanie i raportowanie sprzedaży oracle

Model planowania i raportowania sprzedaży

Serdecznie zapraszamy na webinarium, na którym zaprezentujemy gotowy do wykorzystania model planowania i raportowania sprzedaży bazujący na rozwiązaniu Oracle Planning and Budgeting Cloud Service (PBCS). Rozwiązanie można wdrożyć w każdej firmie, która prowadzi sprzedaż produktów lub usług, niezależnie od branży, rodzajów produktów czy kanałów sprzedaży.

Czytaj więcej (2 min)
Digital Transformation – HIT czy MIT?

Digital Transformation – HIT czy MIT?

Czym tak naprawdę jest transformacja cyfrowa? Kolejnym modnym hasłem? Czy trendem, który będzie zmieniał oraz zmienia nawet największe biznesy?

Czytaj więcej (3 min)
Oracle Gartner Forrester

Gartner i Forrester: Oracle jednym z liderów rynku EPM

Zarówno Gartner, jak i Forrester zgodnie plasują firmę Oracle w czołówce dostawców rozwiązań klasy Enterprise Performance Management. Oba instytuty w swoich raportach dotyczących rynku rozwiązań Enterprise Performance Management podkreślają szerokie portfolio produktów i usług Oracle EPM oraz zwracają uwagę na strategię ich rozwoju.

Czytaj więcej (2 min)