Please add title on page in WordPress

DataViz – zasady wizualizacji i raportowania danych

22 listopada 2024, on-line

Informacje, aby niosły wartość biznesową powinny być dopasowane do potrzeb odbiorcy i zaprezentowane w sposób przejrzysty, zrozumiały, a zarazem angażujący.

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy związanej z raportowaniem. Uczestnicy poznają zarówno zasady doboru zawartości informacyjnej jak i sposoby prezentowania danych w sposób zrozumiały dla odbiorcy.

Praktycznymi narzędziami związanymi z wspomaganiem procesów tworzenia raportów będzie metodyka Value Based Design (VBD) przy wsparciu standardów wizualizacji International Business Communication Standards (IBCS).

Zakres szkolenia

  • Wnioskowanie z danych
  • Błędy w przekazywaniu informacji
  • Zasady projektowania raportów
  • Standaryzacja wizualizacji danych
  • Value Based Design
  • Praktyczne przykłady raportów i wizualizacji
  • Grupowe ćwiczenia praktyczne
  • Dyskusja nt. nabytej wiedzy i doświadczeń Cogit z wdrożeń

Odbiorcy szkolenia

  • Osoby odpowiedzialne za tworzenie raportów
  • Analitycy
  • Controlling

Forma szkolenia

Szkolenie jest zaplanowane w formie seminarium z elementem praktycznym (wykłady teoretyczne połączone z ćwiczeniami) dla grupy do 12 osób. Czas trwania: 1 dzień – 8 godzin lekcyjnych po 45 minut.

Wypełnij formularz

Wypełnienie poniższego formularza jest tylko wstępną deklaracją zainteresowania szkoleniem i nie obliguje do niczego tzn. na jego podstawie ustalamy termin szkolenia, ilość uczestników itp. Jeżeli termin jest już ustalony z uczestnikami, przesyłamy oficjalny formularz rezerwacji – dopiero jego wypełnienie i odesłanie jest deklaracją uczestnictwa.

    Administratorem przesłanych danych osobowych będzie Cogit sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 21. Twoje dane będą przetwarzane w celu realizacji zapytania związanego z realizacją szkolenia. Więcej informacji na ten temat znajduje się wPolityce Prywatności Cogit.

    Program szkolenia

    1. Wnioskowanie z danych

    Przedstawiony zostanie przykład dysponowania danym z różnych źródeł oraz potencjalne sposoby łączenia danych w procesie wspierania decyzji.

    2. Błędy w przekazywaniu informacji

    Uczestnicy zapoznają się z sytuacjami, kiedy przekaz informacyjny zostaje zmanipulowany. Zostaną pokazane sytuacje, kiedy należy, przebudować raport lub przekaz informacyjny, aby użytkownikom nie przedstawiać zniekształconego komunikatu.

    3. Zasady projektowania raportów

    W trakcie tej sekcji uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami konstrukcji raportów:

    • Znaczenie kontekstu
    • Ludzka percepcja i przyzwyczajenia
    • Dobór rodzaju wykresu

    4. Value Based Design

    Niniejsza sekcja pozwoli uczestnikom na zapoznanie się z metodyką doboru informacji przedstawianej na raportach. Metodyka ta oparta jest na dobrze określonych krokach prowadzących od zebranych wymagań do kształtu finalnego raportu lub kokpitu menedżerskiego.

    5. Standaryzacja wizualizacji danych

    W tej części zostaną zaprezentowane wybrane zasady budowania raportów na podstawie opracowania IBCS (International Business Communication Standards). Wytyczne zawarte w tym opracowaniu znajdują co raz szersze uznanie zwłaszcza w kontrolingu i są implementowane w wiodących narzędziach raportowych.

    6. Ćwiczenia praktyczne

    Każdy z uczestników otrzyma zestaw hipotetycznych wymagań i jego zadanie będzie ułożenie zawartości merytorycznej oraz projektu raportu. Po wykonaniu tego zadania grupa przejdzie do dyskusji na temat wykonanych prac ze wskazaniem zastosowanych dobrych i złych praktyk.

    7. Dyskusja nt. nabytej wiedzy i doświadczeń Cogit z wdrożeń

    Ostatnia część szkolenia obejmie pytania i praktyczne podejście do kwestii raportowania w różnego rodzaju organizacjach.

    Prowadzący

    Zapewniamy praktyków, a nie teoretyków.

    Hubert Kobierzewski
    Hubert pracuje w firmie Cogit jako BI Practice Lead i pomaga klientom zebrać ich dane oraz przekonwertować je w wartościowe informacje. Od lat związany z tematyką szeroko rozumianych rozwiązań Business Intelligence – od integracji, jakości danych, hurtowni danych, po zaawansowane systemy analityczne i raportowe. Realizował projekty dla wielu firm w Polsce, Irlandii, UK, czy Szwajcarii. Poza pracą Hubert prowadzi dwie grupy społecznościowe: warszawski oddział Data Community Poland oraz Warsaw Power BI User Group. Jest także wykładowcą na Akademii Leona Koźmińskiego, kierunku Big Data i Data Science w zarządzaniu oraz Politechnice Warszawskiej, na studiach podyplomowych Wizualna analityka danych.

    Terminy

    • Najbliższy termin 22 listopada 2024
    • Data kolejnego szkolenia jest ustalana z osobami zainteresowanymi po zebraniu min. ilości uczestników.

    Miejsce

    • Szkolenie odbywa się on-line
    • W przypadku szkolenia dedykowanego lub zebrania grupy zainteresowanej lokalizacją stacjonarną – miejsce może być ustalane indywidualnie (podana cena dotyczy szkolenia on-line).

    Cena

    Cena szkolenia: 960 pln + VAT.  (Cena obejmuje: uczestnictwo w zajęciach on-line, materiały szkoleniowe.)

    Regulamin

    Regulamin szkoleń otwartych.