Wdrożenie systemu do budżetowania w Absolut

Trzeźwe spojrzenie na biznes

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie zwiększa swoje możliwości w obszarze prognozowania i budżetowania.

Wdrożenie controllingu w Luxmed

Zdrowe podejście do controllingu

Dowiedz się jak lider prywatnych usług medycznych efektywnie realizuje wszystkie procesy controllingu w całej grupie.

Wdrożenie budżetowania w mBanku

Nowa jakość w procesie budżetowania

Sprawdź jak jeden z czołowych banków w Polsce zwiększył efektywność poprzez usprawnienie procesu budżetowania oraz możliwości analitycznych.

system planowania w BOŚ

Ekologia, bankowość i sprawność działania w jednym

Przeczytaj jak Bank Ochrony Środowiska wsparł opracowanie nowej strategii i kontrolę jej realizacji.

Wdrożenie systemu do controllingu w LPP

Skala, dynamiczny wzrost oraz ambitne plany

Dowiedz się jak polska firma o zasięgu międzynarodowym sprostała wyzwaniom podnosząc efektywność i ograniczając nakłady pracy.

Oprogramownie do konsolidacji finansowej w Kingspan

Pracochłonne procesy pod kontrolą

Dowiedz się jak wiodący producent rozwiązań dla branży budowlanej zautomatyzował proces konsolidacji wielu podmiotów, różnych pod kontem profilu działalności, walut czy lokalizacji.

Dla Controllingu

Rozwiązania wspierające planowanie, budżetowanie, raportowanie, analizy,…

Czytaj więcej

Dla Księgowości

Rozwiązania wspierające konsolidację finansową, raportowanie statutowe,…

Czytaj więcej

Dla IT

Portfolio systemów IT, w których specjalizują się nasi konsultanci.

Czytaj więcej

Dla Logistyki

Rozwiązania do zarządzania łańcuchem dostaw, prognozowania popytu,...

Czytaj więcej

Usługi Business Intelligence, wdrożenia controllingu, analityka biznesowa i raportowanie

Od 38 lat na świecie i 28 lat w Polsce wspieramy naszych klientów w realizacji ich wyzwań w obszarach:

Aktualności Cogit

Cogit współpraca - spójność

19 lipca 2024

SPÓJNOŚĆ

Co sprawia, że Klienci wybierają nas? Znamy się na systemach do budżetowania, planowania, raportowania,… uzupełniamy to regulacjami prawnymi i szkoleniami, ale... w naszym obszarze. Nie doradzamy, jak zatrudniać ludzi, jak prowadzić rozmowy rekrutacyjne, jak mieszać składniki farb, jaki nowy rodzaj kredytu wprowadzić, jak robić krem. SPÓJNOŚCI, to drugi element tego co nas wyróżnia i powoduje, że nasza współpraca z Klientami przebiega efektywnie.

Czytaj więcej (6 min)
Cogit zaufanie

17 lipca 2024

ZAUFANIE

Cogit to już prawie 30 lat działalności na rynku polskim i prawie 40 na rynku europejskim. Co jednak sprawia, że od tylu lat efektywnie wspieramy organizacje Klientów, a Oni są z nami przez długie lata? Zapraszamy na krótki cykl, w którym Sylwia Ciemińska podsumowuje nasze wartości i to na co stawiamy podczas efektywnej współpracy. Zaczynamy od ZAUFANIA.

Czytaj więcej (6 min)

22 maja 2024

Przekształcenie danych w działanie – jak analizować i interpretować wskaźniki KPI?

Celem prowadzenia dowolnego biznesu jest osiąganie zysków. Jednak, aby to osiągnąć, niezbędna jest dogłębna analiza wskaźników efektywności. To właśnie zrozumienie, co to wskaźniki KPI oraz umiejętność analizy i interpretacji tych wskaźników, stanowi klucz do sukcesu. Definicja KPI (Key Performance Indicators) i ich znaczenie w biznesie KPI to narzędzia, które umożliwiają śledzenie i mierzenie efektywności procesów, […]

Czytaj więcej (5 min)

22 maja 2024

Czym jest controlling i dlaczego warto go wdrożyć w firmie?

Controlling, rozumiany jako strategiczna funkcja zarządzania, pełni kluczową rolę w nowoczesnym biznesie. Co to jest controlling? Jest to proces, który przez systematyczne monitorowanie, analizę i planowanie wspomaga zarządzanie operacyjne i strategiczne przedsiębiorstwa. Controlling ukształtował się w USA w połowie XX wieku i szybko ewoluował z funkcji czysto finansowej w kompleksowe narzędzie wspierające zarządzanie na wszystkich […]

Czytaj więcej (4 min)

O Cogit

Cogit jest najstarszą na rynku polskim firmą doradczo-wdrożeniową, liderem w obszarze usługi business intelligence, analityki biznesowej, wdrożeń controllingu i konsolidacji finansowej. Naszą specjalnością są systemy informatyczne wspierające wykorzystanie danych w zarządzaniu. Pomagamy zespołom, zarządom, menadżerom i controllerom podejmować lepsze decyzje i planować przyszłość w oparciu o dane. Tworzymy struktury, które przekładają się na efektywne wdrożenia systemów raportowych i analityki biznesowej, dające Ci przewagę konkurencyjną na rynku.

Usługi Business Intelligence z Cogit – Twoja przewaga nad konkurencją

Nasza firma łączy wiedzę ekspercką, nowoczesne technologie i indywidualne podejście do każdego klienta. Cogit to zespół ekspertów z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, którzy są gotowi dostosować rozwiązania do Twoich potrzeb. Inwestujemy w nowoczesne technologie, a nasze podejście jest zawsze indywidualne. Naszym celem jest nie tylko optymalizacja procesów, ale także budowanie realnych korzyści i sukcesów biznesowych. Jesteśmy pasjonatami Business Intelligence, gotowymi wesprzeć Cię w osiągnięciu celów biznesowych. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach BI.

Wdrożenia controllingu dla wsparcia biznesu

Nasze doświadczenie w controllingu i finansach pozwala nam oferować usługi, które nie tylko odpowiadają specyficznym wymaganiom biznesowym, ale również przyczyniają się do oszczędności czasu i pieniędzy.

Skupiamy się na takich obszarach jak:

 • Planowanie i budżetowanie;
 • Prognozowanie i analiza predykcyjna;
 • Miary i wskaźniki (KPI);
 • Analiza i alokacja kosztów;
 • Controllingowe modele dedykowane (HR, Marketing, Sprzedaż, Logistyka, Cash Flow, Inwestycje, Projekty);
 • Zarządzanie strategią i Performance Management.

Współpracujemy z wiodącymi dostawcami oprogramowania, w tym Infor, Oracle, IBM czy Microsoft co umożliwia nam implementację nowoczesnych rozwiązań wspierających rozwój biznesu.

Skonsolidowane sprawozdania finansowe bez błędów i na czas

Nasze systemy do konsolidacji finansowej stanowią kluczowe wsparcie w procesach wprowadzania danych, ich agregacji oraz raportowania zarówno dla potrzeb zarządczych, jak i wymogów regulacyjnych w obrębie grup kapitałowych. Pełnią one istotną funkcję w podnoszeniu efektywności organizacyjnej na różnorodnych szczeblach. Dzięki automatyzacji procesów, nasze rozwiązania znacząco skracają czas niezbędny do przygotowania sprawozdań finansowych i minimalizują ryzyko wystąpienia błędów wynikających z czynnika ludzkiego. Integracja danych finansowych z różnych segmentów przedsiębiorstwa w jednym systemie ułatwia ich analizę i raportowanie, przyspieszając proces zamykania okresów rozliczeniowych. Systemy te, wyposażone w zaawansowane funkcje takie jak narzędzia do śledzenia historii zmian, wspierają również działania audytowe i pomagają w zachowaniu zgodności z obowiązującymi przepisami. W konsekwencji, organizacje zyskują możliwość lepszego zarządzania swoimi zasobami, co przekłada się na wzrost efektywności operacyjnej i poprawę wydajności na różnych poziomach zarządzania.

Zakres pozostałych usług oferowanych przez Cogit

Wiesz, że kluczem do sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu jest dostęp do dokładnych i aktualnych danych oraz umiejętność wykorzystania ich w podejmowaniu strategicznych decyzji? Nasza firma, specjalizująca się w analityce biznesowej i wdrożeniach rozwiązań BI, oferuje Ci niezrównane narzędzia i rozwiązania, które zmienią sposób, w jaki zarządzasz swoim biznesem. Cogit wykorzystuje swoje bogate doświadczenie i rozległą wiedzę wszędzie tam, gdzie dane, mechanizmy raportowania i analizy mogą znacząco przyczynić się do optymalizacji działania przedsiębiorstwa. Oferujemy zaawansowane rozwiązania usprawniające zarządzanie łańcuchem dostaw, planowanie operacyjne oraz logistykę. Nasze systemy bazują na innowacyjnych procesach planowania i prognozowania, co umożliwia efektywniejsze zarządzanie popytem, podażą oraz zapasami.

Ponadto, wspieramy organizacje w implementacji rozwiązań ułatwiających przestrzeganie aktualnych wymogów prawnych (compliance), w tym w obszarze raportowania niefinansowego związane z ESG (Environmental, Social, and Governance), takiego jak raportowanie emisji i zarządzanie energią, systemy zgłaszania nieprawidłowości (whistleblowing) oraz obsługę informacji poufnych zgodnie z Rozporządzeniem o Nadużyciach na Rynku (Market Abuse Regulation, MAR). Nasze usługi mają na celu nie tylko zwiększenie efektywności operacyjnej, ale również zapewnienie zgodności działalności przedsiębiorstwa z obowiązującymi przepisami, co jest kluczowe dla utrzymania wysokiej reputacji i zaufania na rynku.

Przykłady naszych Klientów

Działając na rynku od 1985 r. Cogit zrealizował projekty u ponad 700 klientów, reprezentujących przedsiębiorstwa działające we wszystkich dziedzinach gospodarki.  Zobacz więcej tutaj.

 • Absolut wdrożenie controlling
 • Agora wdrożenie controlling
 • Bakoma wdrożenie budżetowanie
 • Pekao
 • BOŚ system planowania strategicznego
 • Chiech
 • Coloplast
 • Coveris system do konsolidacji finansowej
 • Diagnostyka
 • dnb
 • ING wdrożenie controlling
 • Jansen
 • Johnson
 • System do budżetowania Kompania Piwowarska
 • Lot
 • LPP system do controllingu
 • Luxmed wdrożenie budżetowania
 • mbank system do controllingu i konsolidacji
 • National express wdrożenie business Intelligence
 • Nordkalk
 • Orange system business intelligence
 • Pepsico
 • PKO system do budżetowania
 • Robyg
 • Rossmann
 • T-mobile system raportowy
 • vattenfall
 • Wyborowa wdrożenie systemu do budżetowania